Coaching Uważności. Cisza

Empowerment Coaching Kraków Blog-Cisza-Coaching Uważności

Czasami potrzeba ciszy, żeby dobrze siebie usłyszeć. Zwłaszcza wtedy, kiedy czekają na nas trudne decyzje. Czasami trzeba się zatrzymać, zrobić krok do tyłu. Po to,  żeby potem móc zrobić kilka do przodu. We właściwym kierunku.


Czasami trzeba się zupełnie przestawić na słuchanie. Po to, żeby w lustrze wypowiedzi innych osób lepiej zobaczyć siebie. “Dobro” istnieje tylko w połączeniu ze “złem”. Ciepło nie może istnieć bez zimna. Bez przeżycia smutku nie moglibyśmy cieszyć się radością.

Możemy doświadczyć tego kim jesteśmy tylko w odniesieniu do tego kim nie jesteśmy. Nie bylibyśmy w stanie powiedzieć, że jesteśmy na górze, gdyby nie było dołu. 


Czasami trzeba postawić siebie na pierwszym miejscu i w pierwszej kolejności zrealizować zobowiązania w stosunku do samej(go) siebie. Jeżeli żyjemy życiem innych, to kto przeżyje nasze?


Czasami trzeba zrobić sobie urlop od Życia. I uzupełnić swoje własne zapasy. Nie możemy dzielić się z innymi tym, czego sami nie mamy.


Czasami trzeba zwolnić, żeby dobrze się sobie przyjrzeć. Życie to nieustanna zmiana. Ale tylko nieruchomy, skupiony obserwator może zobaczyć rzeczy takimi, jakie są naprawdę. W przeciwnym razie nie dostrzeże wielu istotnych szczegółów.


Czasami trzeba pomilczeć z samą(ym) sobą. Jeżeli nie ma się nic mądrego do powiedzenia – lepiej zamilknąć. Sama wspierająca obecność w zupełności wystarczy.


Cisza nie jest pusta. Jest pełna cennych odpowiedzi 🙂