Dzieci wiedzą lepiej – początek cyklu


Empowerment Coaching Blog Krakow-Dzieci wiedza lepiej 1

Dziś chciałbym rozpocząć cykl, który moim zdaniem, może być jednym z przebojów tego blog’u. "Dzieci wiedzą lepiej" – to kultowa, kilkuminutowa audycja radiowej Trójki, w której dziennikarka Katarzyna Stoparczyk rozmawia na poważne tematy z przedszkolakami. W latach 2005-2006 Polskie Radio wydało też 2 albumy CD z wybranymi fragmentami audycji. Wciąż można je kupić na Allegro, np. TUTAJ


Na pozór proste pytania i niesamowite odpowiedzi. I ta niewinność, autentycznośc, radość, spontaniczność, rozbrajająca szczerość - wszystko to, co dorośli gubią gdzieś po drodze i nawet nie wiedzą kiedy. A równocześnie mnóstwo głębokich prawd, które niejednokrotnie mieszczą się w jednym krótkim zdaniu – tak sformułowanym, że dorosłym nawet nie przyszłoby to do głowy.


Niejedno z tych nagrań może być warte więcej, niż mądra książka o rozwoju osobistym lub udział w warsztacie szkoleniowym.


Gorąco zachęcam do słuchania tych nagrań. Każde z nich, to kilka minut czadowych przeżyć. Niemożliwe jest, żeby w trakcie słuchania tych poważnych wypowiedzi, uśmiech nie pojawił się na twarzy 🙂 Dziś zaczynamy od pytania:


Co robić w wakacje?

ps. kiedy wejdziesz na stronę Polskiego Radia, kliknij na ikonkę odtwarzania umieszczoną w lewym górnym rogu. Niektóre nagrania można znalaleźć równiez na Youtube, ale zamieszczając link do źródła Polskiego Radia chcę uszanować prawa autorskie twórców tego kultowego cyklu