top of page

The LightBook - książka, którą warto przeczytać


The LightBook - okładka ksiązki

Natrafiłem niedawno na bardzo interesującą książkę pt. "The LightBook - inspirujące doświadczenia i refleksje wybitnych liderów", świeżo wydaną z końcem 2020 r.

"Skonsumowałem" ją w jeden wieczór.


Książka składa się z 53 artykułów napisanych przez różnych autorów. Teksty poruszają różnorodne tematy, dotyczące nie tylko naszego życia w pracy, ale Życia w ogóle.


Ogromną zaletą książki jest to, że po każdym artykule pojawia się podsumowanie kluczowego przesłania oraz towarzyszące temu podsumowaniu pytania. Pytania, jak zawsze, zmuszają do refleksji i zachęcają do podjęcia konkretnych działań.


A ponieważ na pytania możemy sobie odpowiadać od razu poprzez robienie notatek bezpośrednio w książce (przewidziano na to wolną, niezadrukowaną przestrzeń), książka stanowi wspaniałe połączenie wiedzy, inspiracji i "dziennika naszej osobistej pracy rozwojowej".


A jak wiadomo, co innego jest wiedzieć, jak należy coś robić, a zupełnie inną rzeczą jest robić coś w należyty, lepszy sposób. Wielokrotne badania nad skutecznością uczenia się dorosłych potwierdzają, że ok. 80% świeżo zdobytej przez nas wiedzy zanika zupełnie w ciągu pierwszych 2 tygodni - jeśli nie zaczniemy stosować tej wiedzy w praktyce.


Wśród artykułów można znaleźć teksty uznanych światowych autorytetów, takich jak Robert Cialdini, Sonja Lubomirsky, Allan Treffler czy Philip Zimbardo.


Ale jest tam również tekst autorstwa Jerzego Górskiego, w latach 1969-1982 narkomana. Jak możemy przeczytać w książce: " W ciągu sześciu lat intensywnego treningu osiągnął on poziom sportowy, pozwalający wygrać mu Double Ironman w Huntsville w USA".


Przykładowe tytuły artykułów są następujące:

  • Odnajdywanie sensu poprzez umysłową podróż w czasie.

  • Już wywierasz wpływ...tylko po prostu tego nie wiesz.

  • Czego o przywództwie nauczył się człowiek, który w Polsce był imigrantem.

  • Kierowanie zmianą: rzucanie kamieniem, a rzucanie ptakiem.

  • Odpowiedzi, które warto znać.


Serdecznie polecam tę książkę każdemu, kto chce się rozwijać. Bez względu na to, na jakim jest stanowisku i w jakim miejscu swojego Życia.


Można ją zamówić pod tym adresem, zarówno w wersji elektronicznej, jak i drukowanej. Swoją drogą, wersja drukowana jest wydana z niezwykłą starannością, a projekt graficzny ma w sobie coś z nowoczesności i kreatywności.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page