top of page

Coachingowe Pigułki Mądrości
 

Czym są Pigułki Mądrości? To mądre myśli, refleksje, cytaty sławnych ludzi, aforyzmy, przysłowia,

a często również niewygodne pytania.

A wszystko to połączone jest z grafiką, która inspiruje i porusza wyobraźnię. 

Dzięki Pigułkom Mądrości możesz skorzystać z doświadczenia ludzi mądrych i wyjątkowych.

I znaleźć trafną inspirację, a często odpowiedź na nurtujące Cię pytania.: jaki jest klucz do szczęścia, co się liczy w życiu, co jest naprawdę ważne, czym jest sukces i jak go osiągnąć-nie tylko w biznesie, ale w życiu w ogóle,

jak być szczęśliwym i spełnionym, jak czerpać satysfakcję z pracy i czy to prawda,

że pieniądze nie dają szczęścia.

Pigułki Mądrości i zawarte w nich złote myśli są krótkie i treściwe. Do przemyślenia. I do pobrania.

A ponieważ blog jest głównie w j. polskim, to Pigułki Mądrości są w j. angielskim.

Ale nie tylko! Mamy dla Ciebie również niespodziankę w j.polskim.

Znajdziesz tutaj linki do utworzonych przez nas zbiorów polskich cytatów o życiu i szczęściu,

jak również mądrych cytatów o pracy, sukcesie, pieniądzach i biznesie.

Wystarczy przeskrolować tę stronę i zajrzeć na akapity umieszczone poniżej Biblioteki Pigułek Mądrości.

A jeżeli chciał(a)byś otrzymywać informacje o pojawieniu się kolejnych Pigułek,

zapraszamy do wypełnienia prostego formularza subskrypcji dostępnego na dole witryny.

Dlaczego właśnie Coachingowe Pigułki Mądrości?

Banałem będzie stwierdzene, że jeden obraz przemawia bardziej, niz tysiąc słów. Ale tak jest w istocie. Co więcej, każdy z nas ma swój preferowany styl pozyskiwania informacji i podejmowania decyzji. I zależy on od tego, który z naszych pięciu zmysłów jest tym dominującym. To tak zwana modalność.

Przy okazji, zastanów się proszę jak lubisz podejmować decyzje: czy wolisz być sam w ciszy, czy też może preferujesz dyskusje w grupie? A jak najlepiej się uczysz? Czy poprzez czytanie dokumentów pisanych, czy też może oglądanie prezentacji lub słuchanie innych ludzi? W odpowiedziach na te pytania znajdziesz wskazówki dotyczące Twoich osobistych modalności. A jeżeli nie jesteś ich pewien - bardzo mogą pomóc Testy Psychometryczne.

Nie jest przypadkiem, że świat coraz częściej używa ikon, obrazków, filmów. To one sprawiają, że rozumienie staje się intuicyjne, a proces uczenia się nowych rzeczy bardzo przyspiesza.

Dlatego też i na naszej witrynie znajdziesz inspiracje, które są połączeniem mądrych cytatów, mocnych pytań i przemawiającej do wyobrażni grafiki.
 

Nazwaliśmy je Coachingowymi Pigułkami Mądrości, gdyż bardzo często w jednym zdaniu niezwykle celnie ujmują sedno sprawy.
 

To słynne cytaty, aforyzmy, myśli mądrych ludzi, jak również mocne pytania coachingowe, które poszerzają perpsektywę patrzenia i są uderzjąco skuteczne.
 

Jedną z wielu praktyk rozwoju osobistego jest wybranie sobie na każdy tydzień jednej z myśli i świadome jej kontemplowanie. A na koniec tygodnia podsumowanie procesu jednym prostym, acz niezwykle cennym pytaniem:

Czego się w tym tygodniu nauczyłem?  O sobie, o moich bliskich, o świecie? O Człowieku?

Mądre cytaty o szczęśliwym życiu i szczęściu - j.polski

W dedykowanym poście, który ukazał się na naszym blogu zebraliśmy też długą listę pięknych myśli i cytatów o szczęściu, szczęśliwym życiu, poszukiwaniu szczęścia, a przede wszystkim o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. W tej chwili jest ich ponad 80. Regularnie uzupełniamy tę listę o nowe, odkryte perełki i jesteśmy niemal pewni, że wkrótce ich liczba przekroczy 100, a w dalszej przyszłości być może dużo więcej.

Znajdziesz tam niezwykle celne i mądre myśli tak wielkich umysłów jak Dalajlama, Noam Chomsky, Pablo Picasso, Albert Einstein, Lew Tołstoj, Karl Gustav Jung, Arthur Schopenhauer, Sigmund Freud, Mark Twain, Oscar Wilde, Voltaire, Konfucjusz, Marek Aureliusz czy Cycero.

Ale to nie wszystko! Poznasz również niezwykle przenikliwe, a czasami przewrotne myśli i cytaty takich osób, jak Marilyn Monroe, Monica Belucci, Johny Depp czy Robert de Niro, a wśród polskich osobowości znajdziesz tam np. naszą noblistę Wisławę Szymborską, Marię Czubaszek, Stanisława Lema, Rafała Bryndala, Antoniego Słonimskiego czy Jerzego Wetulani.

Co więcej! Wśród cytatów znajdziesz również przysłowia chińskie, szkockie lub afrykańskie - wszystkie poparte głęboką mądrością życiową i pokazujące jak dana kultura narodowa potrafi celnie spuentować wybrany aspekt naszego życia.

Oto kilka przykładów cytatów, które znajdziesz w naszym zbiorze cytatów o szczęściu i szczęśliwym życiu:

Pytasz mnie, dlaczego kupuję ryż i kwiaty? Kupuję ryż, żeby przeżyć i kwiaty, żeby mieć po co żyć.

- Konfucjusz

 

Nawet szczęśliwe życie nie może mieć miejsca bez pewnej miary ciemności, I słowo 'szczęśliwy’ straciłoby swoje znaczenie, gdyby nie było balansowane smutkiem.

- Carl Gustav Jung

Życie jest jak fortepian. Białe klawisze to szczęśliwe dni. Te czarne to smutne dni.

Ale potrzebne są i te białe i te czarne, aby móc stworzyć piękną muzykę.

- Autor nieznany

Wiele spośród rzeczy, które możesz policzyć, nie liczą się. Wiele z tych, których policzyć nie można, naprawdę się liczą.

— Albert Einstein

Trzeba mieć swoje zdanie. Ludzie głupieją hurtowo, a mądrzeją detalicznie.

- Wisława Szymborska

Rozważ, jak trudno jest zmienić siebie, a zrozumiesz, jak znikome masz szanse zmienić innych.

– Voltaire

Trudno jest iść przez życie wieloma drogami jednocześnie.

- Pitagoras

Brak kierunku, a nie czasu, to jest problem. Wszyscy mamy po dwadzieścia cztery godziny na dobę.

– Zig Ziglar

Madre cytaty o szczęściu i szczęśliwym życiu

Cytaty o pracy, biznesie, pieniądzach i sukcesie - j.polski

W innym dedykowanym poście, opublikowanym na naszym blogu, zebraliśmy kolejną długą listę mądrych,  nspirujacych myśli. Tym razem dotyczą one naszej pracy, biznesu, pieniędzy i tak głośnego w ostatnich latach pojęcia sukcesu. 

Dobraliśmy je w sposób szczególny. Te mądre myśli i cytaty wielkich ludzi dzisiejszego świata biznesu (ale nie tylko!) mają na celu skłonić Cię do refleksji nad tym, czym naprawdę jest bogactwo?

 

Do zastanowienia się, czy sukces odniesiony kosztem zdrowia lub najbliższych możemy nazwać sukcesem? Czy pieniądze na pewno odgrywają tak ważną rolę w naszym zyciu, czy też może daliśmy sobie to wmówić?

W tej chwili na liście znajdziesz ponad 60 cytatów o pracy, biznesie, pieniądzach i sukcesie. I podobnie jak w przypadku cytatów o sczęściu, regularnie wydłużamy tę listę, dodając nowe, warte uwagi cytaty.

W tej chwili znajdziesz tam myśli tak uznanych autorytetów jak Steve Jobs, Sir Richard Branson, Leo Burnett, Thomas Edison, Walt Disney, Henry Ford, Warren Buffett, Oprah Winfrey, Maya Angelou, Winston Churchill, Stephen Covey, Peter Drucker, Michael Jordan, Simon Sinek, Coco Chanel, Estee Lauder czy Tim Ferris.  

Ale znowu to nie wszystko! Wśród polskich osobowości znajdziesz tam np. Andrzeja Blikle, Jacka Walkiewicza, Katarzynę Grocholę, Andrzeja Majewskiego, Andrzeja Sapkowskiego czy też Andrzeja Leppera.

Oto kilka przykładów cytatów, które znajdziesz w naszym zbiorze cytatów o pracy, biznesie, pieniądzach i sukcesie:

Za pieniądze można mieć zegarek, ale nie czas.

Za pieniądze można mieć budynek, ale nie dom.

Za pieniądze można mieć seks, ale nie miłość.

Za pieniądze można mieć lekarstwa, ale nie zdrowie.

Za pieniądze można mieć posadę, ale nie poważanie.

Za pieniądze można mieć władzę, ale nie szacunek.

Za pieniądze można mieć ubranie, ale nie dobry gust.

Jednym słowem, za pieniądze można mieć… ale nie można być.

- Katarzyna Grochola

Prawdziwe bogactwo to nie to, ile twoja praca pozwoli ci zarobić, ale to, kim cię uczyni.

– Pino Pellegrino

Pamiętaj, że bardzo mało jest takich ludzi, którzy leżąc na łożu śmierci, myśleli sobie: "Wiesz, naprawdę żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".

- Richard Branson

To nieprawda, że klienci są najważniejsi. Pracownicy są najważniejsi. Jeśli zatroszczysz się o pracowników, oni zatroszczą się o klientów.

- Richard Branson

Jeśli chcesz wszystkich uszczęśliwić, nie bądź przywódcą — sprzedawaj lody.

– Steve Jobs

Sukces zazwyczaj przychodzi do tych, którzy są zbyt zajęci, aby go szukać.

- Henry David Thoreau

Największe nieszczęście zdarza się wówczas, gdy człowiek o małych możliwościach posiada wielkie ambicje.

– Luc de Clapiers de Vauvenargues

Kiedy idziesz w górę, to się wszystkim kłaniaj, bo może będziesz wracał tą samą drogą.

- Przysłowie chińskie

Cytaty o pracy-biznesie-pieniądzach-sukcesie

Inspiracje i wskazówki nt. Rozwoju Osobistego

A w nagrodę, że cierpliwie doczytałeś aż do tego miejsca przedstawiamy listę inpsiracji i wskazówek, które poprowadzą Cię do lepszego, bardziej komfortowego życia. Prosimy jednak, aby korzystać z nich mądrze. Każdy z nas jest na innym etapie swojego życia, każdy ma inne potrzeby i inne lekcje do przepracowania. I to jest absolutnie OK. Na tym polega piękno świata i jego różnorodność. Tak naprawdę wszyscy jesteśmy w tej samej prodróży rozwojowej. Tylko startujemy z innego miejsca, wybieramy inne drogi, ale dużo wskazuje na to, że prędzej czy później spotkamy się w tym samym miejscu.

W ogromnej mierze te wskazówki, podpowiedzi, inspiracje są efektem wielu sesji coachingowych. Prowadzonych z takimi samymi ludźmi, jak Ty i ja. I tak samo jak Ty i ja, napotykającymi czasem "na przeszkodę", którą trzeba mądrze przepracować, aby stworzyć nową, lepszą wersję siebie.

 

Być może już ten sam fakt będzie dla Ciebie pozytywną inspiracją. Jak mówi ludowe powiedzenie: "cudza bida krzepi." A mówiąc poważnie: chcemy jeszcze raz podkreślić, że wszyscy jesteśmy w tej samej podróży rozwojowej.

 

Dzisiaj wybierz więc z tej listy tylko te inspiracje, które najbardziej z Tobą rezonują. Najlepiej nie więcej, niż trzy.

I zacznij to robić. Ćwicz. Praktykuj. Regularnie.

 

Jedną aktywność przez co najmniej 3 tygodnie (wg badań tyle czasu jest potrzebne dorosłemu człowiekowi, aby wypracować nowy nawyk).

Lista konkretnych wskazówek nt. Rozwoju Osobistego

Oto nasza lista konkretnych i praktycznych wskazówek nt. Rozwoju Osobistego. Do wykorzystania od zaraz, do zastosowania na codzień. Jak mówi jedna z opublikowanych przez nas Pigułek Mądrości:

 

"20 minutes of doing something is better for your development than 20 hours of thinking about doing something".

 

Zrób więc pierwszy, mały krok!

 1. Podejmij świadomy wysiłek, aby żyć chwilą, aby docenić i być wdzięcznym za siebie i innych wokół ciebie.
   

 2. Kilka razy dziennie przestań robić to, co robisz, aby obserwować, co robią inni. Zanotuj osoby i wydarzenia, które w jakiś sposób Cię inspirują.
   

 3. Opracuj i zapisz strategie, które pomogą Ci zwalczać/przeciwdziałać wątpliwościom, strachowi i poszukiwaniu wymówek.
   

 4. Podczas interakcji z różnymi ludźmi, zwróć uwagę na silne emocje, takie jak gniew, strach, niecierpliwość itp. Zastanów się, czy i jak każda interakcja i emocja pomagają Ci stać się lepszą osobą lub osiągnąć Twój cel.
   

 5. Wszyscy potrzebujemy czasami odrobiny "twardej miłości" i bezpośredniej szczerości. Zbadaj swoje postawy i działania, Czy sprzyjają tworzeniu atmosfery szczerości i otwartości?
   

 6. Dla każdego ze swoich ważnych celów wyznacz kilka osób lub wzorów do naśladowania, którym udało się osiągnąć podobny cel.
   

 7. Każdego dnia postaraj się zainspirować kogoś, kto przeżywa trudne chwile. Innymi słowy, zaoferuj komuś pomoc lub zrób wszystko, aby być uprzejmym.
   

 8. Zapisz realistyczne i nierealistyczne lęki, które przychodzą Ci do głowy, gdy próbujesz osiągnąć cel. W przypadku tych, które pojawiają się najczęściej, przeciwdziałaj im za pomocą pozytywnego wspomnienia/przypomnienia, które Cię wzmocni i zainspiruje do kontynuowania obranej ścieżki lub wykonania zadania.
   

 9. Rzeczy, które robisz, które są niewygodne, nieco bolesne lub trudne do zrobienia, pomagają Ci „ćwiczyć” lub rozwijać jakąś dziedzinę Twojego życia. Im częściej ćwiczysz i rozwijasz jakiś aspekt siebie, tym silniejszy się staniesz, aż Twoja siła zaskoczy nawet Ciebie.
   

 10. Czasami trudno jest postrzegać siebie w sposób obiektywny lub taki, jak widzą Cię inni. Obejmuje to  zarówno Twoje mocne strony, jak i obszary słabo rozwinięte. Porozmawiaj z innymi osobami, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat aspektów, na które wg nich należy spojrzeć oraz perspektywy, z której należy skorzystać.

Mądre cytaty o szczęściu i szczęśliwym życiu 1

 1. Zaakceptuj swoje silne uczucia, ale ustal też ze sobą, że z czasami będą się zmieniać. Nie pozwól natomiast, aby Twoje emocje miały na Ciebie negatywny wpływ, powstrzymywały Cię przed postępami lub zmuszały Cię do rezygnacji. Dokonuj dobrych wyborów z racjonalnej pozycji.
   

 2. Kiedy czujesz się silny i zadowolony z siebie, zapisz i zapamiętaj rzeczy (lub osoby), które zainspirowały Cię do wyjścia poza to, czego się obawiałeś.
   

 3. Wyznacz sobie większy, aspiracyjny cel. Precyzyjnie opisz, co chcesz osiągnąć. A następnie podziel to na mniejsze cele SMART. Poprowadzą Cię one krok po kroku do osiągnięcia każdego mniejszego celu i ostatecznie poprowadzą Cię do osiągnięcia ostatecznego większego celu i sukcesu.
   

 4. Twoja wdzięczność i uznanie pomaga inspirować zarówno siebie, jak i innych. Przypomnij sobie chwile, kiedy zainspirowałeś lub pomogłeś komuś innemu poprzez prosty akt życzliwości.
   

 5. Kiedy ktoś przychodzi do Ciebie po jakąś pomoc, opinię, sugestię itp., uświadom sobie, że ta osoba postrzega Cię jako lidera, autorytet lub po prostu Cię ceni. Pomóż jej i kontynuuj dobrą pracę, inspirując innych.
   

 6. Uważaj na swoje nastawienie, emocje, wypowiadane słowa i komunikację niewerbalną za każdym razem, gdy wchodzisz w interakcję z ludźmi. Jeśli nie jesteś w nastroju „pomocy lub życzliwości”, możesz niechcący wysłać złą wiadomość i sprawić, że inni poczują się źle.
   

 7. Jeśli nie osiągasz pożądanego sukcesu, poświęć więcej czasu na udział w inspirujących i zachęcających działaniach, które przysporzą Ci nowej energii i sprawią, że z odnowionymi siłami wrócisz do relizacji swoich celów.
   

 8. Utrzymuj swoją nadzieję przy życiu. Tak długo, jak będziesz próbował, masz dużą szansę na osiągnięcie celu. Nie pozwól sobie na zbyt szybką rezygnację z prób i nadziei na przyszłość.
   

 9. Inspiruj siebie i innych pozytywnymi, afirmującymi, stwierdzeniami i przypomnieniami o tym, jak Wasze mocne strony umożliwiły Tobie (lub innym) odniesienie sukcesu. Przeżyj to ponownie!
   

 10. Ćwicz przekształcanie negatywnych wydarzeń i działań w pożyteczne lekcje. Zidentyfikuj, w jaki sposób te negatywne doświadczenia pomogły Ci później wprowadzić zmiany, które z kolei pomogły Ci odnieść sukces. Tak naprawdę najwięcej uczymy się na błędach.

Mądre cytaty o szczęściu i szczęśliwym życiu 2

 1. Podejmij świadomy wysiłek, aby skupiać się na pozytywach, bez względu na to, jak będą małe. Świadome wchodzenie w pozytywne nastawienie przyczynia się do wyższego poziomu motywacji i pewności siebie.
   

 2. Stwórz listę strategii i aktywności, które działają na Ciebie zachęcająco. Używaj ich, aby odeprzeć zniechęcające komentarze innych lub swój własny negatywny wewnętrzny dialog.
   

 3. Każdy rośnie i rozwija się w innym tempie. Daj sobie przyzwolenie, na to, aby wyrosnąć poza ludzi wokół Ciebie. Możesz przerosnąć niektóre osoby w całości lub w pewnym zakresie. Nie pozwól, aby ludzie, którzy nie chcą się rozwijać ściągali Cię w dół.
   

 4. Uczenie się lekcji w „trudny sposób” jest często bolesne. Kiedy rana się goi, a ból znika, znacznie łatwiej jest zobaczyć, jak „brzydkie” doświadczenie zmieniło Cię w piękną, nową osobę. Przypomnij sobie takie czasy z przeszłości.
   

 5. Kiedy odczuwasz presję i stres, zidentyfikuj części ciała, które są napięte lub bolesne. To znak, że Twoja siła psychiczna lub fizyczna rośnie. Potwierdź to głębokim, relaksującym oddechem i pozytywną frazą „potrafię” lub "This is not how this story is going to end!". Wybierz świadomie swoją rekację.
   

 6. Bądź wobec siebie wyrozumiały i cierpliwy. Koncentruj się na podejmowaniu działań prowadzących Cię do osiągnięcia swojego celu. Lepiej osiągać cele wolniej niż oczekiwałeś, niż iść tak szybko, że przegapisz ważne lekcje i spostrzeżenia z całego procesu.
   

 7. W miarę jak zmienia się Twoje życie, krąg Twoich znajomości rośnie i zmienia się. Skoncentruj się na znajomościach opartych na wcześniej istniejących, długotrwałych, głębokich relacjach. Pomagają Ci utrzymać stałe źródło wsparcia i stabilności, niezależnie od tego, gdzie jesteś i jak zmienia się Twoje życie.
   

 8. Kiedy czujesz się zdezorientowany lub przytłoczony tym, co powinieneś zrobić, ćwicz wyciszanie wewnętrznego monologu umysłu i pozwól swojemu duchowi pokierować Tobą.
   

 9. Zaakceptuj i doceń siebie takim, jakim jesteś. Twoja zdrowa miłość własna i pewność siebie będą promieniować i inspirować innych, jednocześnie przypominając Ci, że jesteś wartościowy.
   

 10. Skup się na swoim doświadczeniu. Obserwuj i bądź uważny. Małe zmiany i małe kroki, które podejmujesz, często uczą ważniejszych aspektów niż ostateczne osiągnięcie głównego celu. Te lekcje i wglądy są tylko Twoje, ponieważ inni rzadko widzą Twoją osobistą podróż, krok po kroku.

Mądre cytaty o szcześciu i szczęśliwym życiu 3

 1. Kiedy potrzebujesz inspiracji, spójrz na sprawy z innej perspektywy lub z innym nastawieniem. Wyjście poza swoją strefę komfortu pozwala zobaczyć nowe, inspirujące aspekty, zamiast powtarzać te same stare, znane pomysły.
   

 2. Otul swoją postawę i perspektywę grubą warstwą optymizmu i zaufania do siebie. Ochroni Cię to przed drobiazgami, które osłabiają Twój entuzjazm.
   

 3. Rozwijaj swoje umiejętności pozytywnego myślenia (ale nie myślenia naiwnego). Im bardziej jesteś pozytywnie nastawiony, tym większe jest prawdopodobieństwo, że osiągniesz swoje cele. Pamiętaj, że zawsze masz rację. Jeśli myślisz, że nie możesz, nie zrobisz tego. Jeśli myślisz, że dasz radę, znajdziesz sposób na rozwiązanie.
   

 4. Bycie „normalnym” to nie wszystko, co istnieje na tym świecie! To właśnie nieco „dziwni” ludzie wpadają na najbardziej pomysłowe rozwiązania. I wtedy my "normalni" żałujemy, że sami o tym nie pomyśleliśmy, a przecież mieliśmy to tuż przed oczami. Rozkoszuj się swoją wyjątkowością.
   

 5. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz inspiracji, czy chcesz zainspirować innych, bądź świadom swoich uczuć i prezentowanej postawy. Nawet kiedy się uśmiechasz, niewerbalne sygnały mogą informować innych, że jesteś sfrustrowany lub niezadowolony. Naucz się panować na komunikacją niewerbalną. Stanowi ona ponad 70% całej komunikacji człowieka. Dzięki temu będziesz wysyłać spójny przekaz, który będzie wiarygodny dla ludzi wokół Ciebie.
   

 6. Stwórz listę osób, miejsc, wydarzeń, historii/książek itp., które w przeszłości inspirowały Cię do realizacji Twoich celów. Wracaj do niej regularnie. Sprawdzaj, czy możesz dostosować którąś z pozycji na liście tak, aby podejmować dobre decyzje, odpowiadające Twoim obecnym potrzebom i sytuacji.
   

 7. Kiedy wyznaczasz cel, zrób sobie dodatkową notatkę, aby przypominać sobie, co Cię w nim ekscytuje i utrzymuje zainteresowanie jego osiągnięciem. Utrzymanie ekscytacji jest jedną z najważniejszych strategii, która pomaga zapewnić Ci sukces i osiągnięcie celu.
   

 8. Aby powtórzyć sukces poprzedniego osiągnięcia, ważne jest, aby postępować zgodnie z wcześniejszym  „dobrym przepisem”. Tak przecież jest np. z pieczeniem ciasta. Nie próbuj iść na skróty. Właściwe i konsekwentne postępowanie umocni Cię w podążaniu Twoją ścieżką. I dzięki temu będziesz z siebie dumny.
   

 9. Aby zwiększyć własną inspirację, zainspiruj kogoś, kto nie osiągnął jeszcze Twojego poziomu doświadczenia lub wiedzy. To jest też wspaniały sposób na własny rozwój osobisty. Sami uczymy się najlepiej, kiedy mamy czegoś nauczyć innych. Porządkujemy wtedy swoją wiedzę i zaczyamy dostrzegać to, czego do tej pory nie widzieliśmy.
   

 10. Kiedy wątpisz w siebie, umacniaj swoją wartość i pewność siebie, pomagając innym. Zwłaszcza tym, którzy nie mają zalet, którymi Ty zostałeś pobłogosławiony.

Mądre cytaty o szczęściu i szczęśliwym życiu 4

 

 1. ​Gdy Twój Wewnętrzny Krytyk beszta Cię za to, że nie osiągnąłeś swojego celu, upomnij go! Przypomnij sobie, że teraz Twoim najwyższym priorytetem jest robienie postępów i doświadczanie tego procesu w pełni. Najkorzystniejszy postęp często zajmuje więcej czasu niż to się wydawalo na początku.
   

 2. .Potrzebujesz motywacji, aby odnieść sukces? Przede wszystkim rozwijaj otwarte, pozytywne usposobienie.
   

 3. Nie musisz planować każdego najmniejszego szczegółu, aby zrobić pierwszy krok w swojej podróży. Wiedza o tym, co ostatecznie chcesz osiągnąć, wystarczy, abyś poszedł właściwą ścieżką. Znaki, które zobaczysz po drodze, będa Ci podpowiadać, gdzie postawić następny krok.
   

 4. Nie zakładaj, że rzeczy „same wpadają na swoje miejsce”. Nie pozostawiaj spraw losowi. Jeśli chcesz osiągnąć cel, musisz podjąć działanie. Może to obejmować zrobienie pierwszego kroku i/lub dokonanie znaczących zmian, które doprowadzą do pożądanych przez Ciebie pozytywnych rezultatów.
   

 5. Zwróć szczególną uwagę na swoje myśli i sposób myślenia. Wpływają na wszystko inne w Twoim życiu, od słów po działania i nawyki. Wybierasz myśli, którym pozwalasz wpłynąć na Twoje życie. Wybierz je mądrze.
   

 6. ​​Kiedy nie możesz się zdecydować, czy naprawdę czegoś chcesz, ostatecznym testem, który pomoże ci zdecydować, jest zbadanie, czego potrzeba, aby to uzyskać. Następnie zdecyduj, czy jesteś wystarczająco zmotywowany, aby zrobić wszystko (a nawet więcej), aby osiągnąć swój cel.
   

 7. Rozwijaj i utrzymuj optymistyczne nastawienie. Wiele osób, które osiągnęły sukces, przypisuje swój wysoki poziom motywacji ich ciągłemu pozytywnemu nastawieniu. Koncentrowanie się na pozytywnych aspektach i nadziei na przyszłość prowadzi do większego szczęścia i ułatwia dostrzeżenie motywujących wydarzeń.
   

 8. Znalezienie motywacji do rozpoczęcia pracy może być trudne. Po rozpoczęciu Twoje zainteresowanie lub podekscytowanie może osłabnąć. Spójrz na swoje motywacje. Jeśli nic nie motywuje Cię do kontynuacji, zastanów się nad dostosowaniem opcji lub czasu.
   

 9. Utrzymanie motywacji jest ważne, aby robić postępy i ostatecznie osiągnąć swój cel. Pomimo napotykanych trudności działaj na swoją korzyść, skupiając się na robieniu codziennych postępów, a nie na dużym ostatecznym celu. Niech Twoje codzienne postępy zmotywują Cię do poprawy jutra.
   

 10. Istnieje różnica między „chceniem” a pragnieniem czegoś. Pragnienie oznacza, że ​​chciałbyś coś mieć, ale niekoniecznie jesteś gotów na to zapracować. Prawdziwa chęć oznacza, że ​​jesteś gotów na coś zapracować i oczekujesz, że uzyskasz to, czego chcesz.
   

Mądre cytaty o szczęściu i szczęśliwym życiu 5
bottom of page