top of page

Coaching Kariery Zawodowej

Jedną z „cegiełek”, z których każdy z nas buduje swoje własne szczęście, jest poczucie spełnienia zawodowego.


W pracy spędzamy jedną trzecią naszego dnia, a w wielu przypadkach przebywamy tam jeszcze dłużej, nie tylko fizycznie, ale też mentalnie. O obowiązkach, problemach czy deadline’ach rozmyślamy nawet wtedy, gdy już zamkniemy drzwi biura lub wyłączymy służbowego laptopa. Przynosimy je do domu i nie potrafimy oddzielić ich od życia prywatnego. Jeśli praca i nasza kariera zawodowa nie przynoszą nam satysfakcji, rzutuje to na całe nasze życie.
 

W jakich sytuacjach warto przemyśleć coaching kariery zawodowej?

Sesje coachingu kariery zawodowej podejmowane mogą być z różnych powodów. Poniżej przedstawione są niektóre z nich:
 

  • w codziennej pracy towarzyszy ci poczucie stagnacji, masz wrażenie, że stoisz w miejscu

  • pojawianie się w miejscu zatrudnienia jest dla Ciebie źródłem dużego stresu

  • Twoja praca nie daje Ci poczucia zadowolenia, jest tylko przykrym obowiązkiem

  • brak Ci pewności, że wybrana droga kariery jest dla Ciebie właściwa

  • rozważasz zmianę ścieżki zawodowej

  • nie chcesz zmieniać zatrudnienia, ale masz trudności z odnalezieniem się w obecnej sytuacji.


Lista oczywiście nie jest kompletna – jeśli problem, z którym się zmagasz, nie jest na niej wymieniony, nie oznacza to, że coaching kariery zawodowej nie jest dla Ciebie. Nie wahaj się szukać pomocy i porady.

Coaching kariery – zasady

Podczas sesji coachingowej porozmawiamy o sytuacji w jakiej się znajdujesz. Jeśli wspólnie uznamy, że istnieje taka potrzeba, przeprowadzimy testy psychometryczne i omówimy ich wyniki - pomogą one w ocenie Twoich kwalifikacji i potencjału.

Pierwsza sesja jest bezpłatna. Nie podajemy określonej liczby spotkań, które wystarczą do rozwiązania Twojego problemu. Każda sytuacja jest bowiem indywidualna i takiego też wymaga podejścia.

Również czas trwania pojedynczej sesji jest kwestią ustalaną w ramach indywidualnego kontraktu. Podstawową jednostką jest jedna godzina zegarowa, a koszt takiej sesji to 120-170 zł+VAT. Spotkania odbywają się w przestrzeni online z użyciem popularnych komunikatorów.

Coaching kariery zawodowej – pierwsze wskazówki i podpowiedzi

Jeśli na obecnym etapie nie odczuwasz potrzeby skorzystania z coachingu kariery zawodowej, ale jest coś co Cię uwiera lub po prostu interesuje Cię temat rozwoju ścieżki kariery i stawiania sobie celów zawodowych  - zapraszamy do skorzystania z pierwszych wskazówek, inspiracji i podpowiedzi.

Znajdź wolną chwilę i zapoznaj się z kilkoma tekstami, które pomagają spojrzeć na tematy rozwoju zawodowego, planowania ścieżki kariery zawodowej i "kariery" w ogóle z bardzo różnych perspektyw.

Jak powiedział Ralph Waldo Emerson; "The field cannot be well seen from within the field". Aby więc dobrze przeanalizować i zaplanować tak ważny temat jak rozwój kariery zawodowej, warto najpierw zmienić swoją obecną perspektywę i popatrzeć szerzej, inaczej. Tylko wtedy będziesz mieć sznasę dostrzec możliwości, których obecnie nie widzisz. Tylko wtedy będziesz mieć szansę zadać sobie inne pytania.

 

A od tego jak dobre jest pytanie zależy to jak dobra będzie odpowiedź. 

Coaching Kariery Zawodowej-online-Kraków
bottom of page