Coaching Kariery Zawodowej

Jedną z „cegiełek”, z których każdy z nas buduje swoje własne szczęście, jest poczucie spełnienia zawodowego.
W pracy spędzamy jedną trzecią naszego dnia, a w wielu przypadkach przebywamy tam jeszcze dłużej, nie tylko fizycznie, ale też mentalnie. O obowiązkach, problemach czy deadline’ach rozmyślamy nawet wtedy, gdy już zamkniemy drzwi biura lub wyłączymy służbowego laptopa. Przynosimy je do domu i nie potrafimy oddzielić ich od życia prywatnego. Jeśli praca nie przynosi nam więc satysfakcji, rzutuje to na całe nasze życie.

 

W jakich sytuacjach warto przemyśleć coaching kariery zawodowej?

Sesje coachingu kariery zawodowej podejmowane mogą być z różnych powodów. Poniżej przedstawione są niektóre z nich:

  • w codziennej pracy towarzyszy ci poczucie stagnacji, masz wrażenie, że stoisz w miejscu

  • pojawianie się w miejscu zatrudnienia jest dla Ciebie źródłem dużego stresu

  • Twoja praca nie daje Ci poczucia zadowolenia, jest tylko przykrym obowiązkiem

  • brak Ci pewności, że wybrana droga kariery jest dla Ciebie właściwa

  • rozważasz zmianę ścieżki zawodowej

  • nie chcesz zmieniać zatrudnienia, ale masz trudności z odnalezieniem się w obecnej sytuacji.


Lista oczywiście nie jest kompletna – jeśli problem, z którym się zmagasz, nie jest na niej wymieniony, nie oznacza to, że coaching kariery zawodowej nie jest dla Ciebie. Nie wahaj się szukać pomocy i porady.

Coaching kariery – zasady

Podczas sesji coachingowej porozmawiamy o sytuacji w jakiej się znajdujesz. Jeśli wspólnie uznamy, że istnieje taka potrzeba, przeprowadzimy testy psychometryczne i omówimy ich wyniki - pomogą one w ocenie Twoich kwalifikacji i potencjału.

Pierwsza sesja jest bezpłatna. Nie podajemy określonej liczby spotkań, które wystarczą do rozwiązania Twojego problemu. Każda sytuacja jest bowiem indywidualna i takiego też wymaga podejścia.

Również czas trwania pojedynczej sesji jest kwestią ustalaną w ramach indywidualnego kontraktu. Podstawową jednostką jest jedna godzina zegarowa, a koszt takiej sesji to 100-150 zł+VAT. Spotkania odbywają się w przestrzeni online z użyciem popularnych komunikatorów.