top of page

Life Coaching.  
Zobacz co oferuje Empowerment Life Coach online.

Czasami bywa tak, że nawarstwia się ilość problemów, którym musimy w życiu sprostać. Pojawia się brak sprawczości, frustracja, niska samoocena, poczucie bezsilności lub brak energii życiowej. Tracimy trzeźwy osąd sytuacji i dystans do samego siebie. Mamy wrażenie, że zabrnęliśmy w ślepy zaułek. 

Czasami po prostu potrzebujemy wsparcia. Nikt z nas nie jest herosem. A umiejętność mądrego proszenia o pomoc jest cenna sama w sobie. Tak naprawdę tylko osoby silne potrafią prosić o pomoc i nie obawiają się, że zostanie to uznane za słabość.

 

Life coach online może być bardzo pomocny w powróceniu na właściwe tory i odzyskaniu zadowolenia ze swojego życia, w zdefiniowaniu celów życiowych i prowadzeniu klienta do osiągnięcia postawionych celów. Ten proces jest mocno nastawiony na rezultaty, a kluczem jest stosowanie skutecznych narzędzi. Dzięki pracy z life coachem zdobywamy umiejętności, które pomagają nie tylko w rozwiązywaniu problemów bieżących, ale zostają z nami i stają się przydatne na całą resztę życia.

Life Coaching – kiedy ten proces coachingowy może Ci najbardziej pomóc?

Czym jest Life Coaching? Spotykamy się po to, abyś lepiej poznał samego siebie i własne potrzeby, zdefiniował swoje wartości, znalazł odpowiedzi na trudne pytania i wypracował konkretny plan działania. Często sednem sprawy jest najpierw zadanie sobie pytań właściwych. Na przykład: co jest dla mnie ważne w życiu? Czasami trzeba zrobić krok do tyłu, choćby po to, żeby lepiej zobaczyć sytuację, dostrzec nowe możliwości i nabrać rozpędu do działania. Działania we właściwym, świadomie przez Ciebie wybranym kierunku. To zdecydowanie pomoże w lepszym zdefiniowaniu problemu, który tak naprawdę chcesz rozwiązać i celów, które w związku z tym chcesz osiągnąć. I bardzo przyśpieszy Cię na drodze realizacji Twoich celów osobistych. Nie wspominając o tym, że dzięki pracy life coacha nastąpi zauważalny wzrost jakości Twojego życia i pojawią się nie dostrzegane dotychczas możliwości rozwoju. 

Jak pisze International Coach Federation, największa międzynarodowa organizacja zrzeszająca zawodowych life coachów na całym świecie, "coaching to towarzyszenie klientowi w kreatywnym procesie, który skłania do myślenia i inspiruje do maksymalizacji zawodowego i osobistego potencjału".

Life Coach pomoże Ci, jeśli:

 • stoisz przed ważnym wyborem lub zmianą, których się obawiasz,

 • czujesz, że Twój poziom energii drastycznie spadł,

 • nie czujesz się właścicielką swojego życia,

 • masz kłopot z ustaleniem swoich celów osobistych,

 • nie wiesz jak ustalić swoje priorytety w życiu,

 • pędzisz nieustannie i chciałbyś się zatrzymać, aby przemyśleć ważne dla Ciebie sprawy,

 • masz mętlik w głowie i nie wiesz w którą stronę dalej pójść,

 • są tematy z obszaru Twojego osobistego, które chciałbyś przedyskutować z kimś bezstronnym i doświadczonym,

 • zaczęłaś wątpić w siebie i swoje możliwości,

 • potrzebujesz wsparcia na wyboistej drodze prowadzącej do osiągnięcia postawionych celów,

 • masz problem z poczuciem własnej wartości,

 • bardzo chciałbyś "osiągnąć sukces", ale nie wiesz jak,

 • masz wrażenie, że ludzie przestali Cię rozumieć,

 • nawarstwiają się trudności w relacjach - zarówno w życiu osobistym, jak i w życiu zawodowym,

 • potrzebujesz pomocy w budowaniu dojrzalej asertywności,

 • masz kłopot z pogodzeniem życia prywatnego i zawodowego,

 • nie potrafisz sobie poradzić ze stresem i tęsknisz za poczuciem równowagi oraz wewnętrznego spokoju,

 • potrzebujesz osoby, która będzie Cię wzmacniała, pozytywnie motywowała i wspierała w osiąganiu celów,

 • interesuje Cię poznanie i stosowanie skutecznych narzędzi rozwoju osobistego,

 • chcesz żyć odważnie, szukasz sposobu na podniesienie jakości życia i profesjonalnej pomocy w opracowywaniu i osiąganiu celów osobistych i zawodowych,

 • chciałabyś nauczyć się praktycznych kompetencji dotyczących np. samoakceptacji, samoregulacji, radzenia sobie z emocjami, zarządzania swoją energią, relacji międzyludzkich, komunikacji interpersonalnej, a przede wszystkim lepszego zrozumienia siebie i umiejętności patrzenia na siebie z zupełnie innej perspektywy - perspektywy wyrozumiałej, ale mądrze wymagającej.
   

Kim jest Life Coach? Czy będziesz pracować tylko z relacjami?

Life Coach to profesjonalnie przygotowana osoba, która pomaga Klientowi zdefiniować cele do osiągnięcia w obszarze rozwoju osobistego, wspiera Klienta w zaprojektowaniu planu, który prowadzi do realizacji tych celów oraz towarzyszy i motywuje w trakcie realizacji planu.
 

To osoba, która pomaga w lepszym poznaniu siebie, uświadomieniu sobie swojej osobowości i wartości osobistych. Life Coach to również profesjonalista, który pomaga zidentyfikować ograniczające przekonania oraz iluzje (zarówno na swój temat, jak i na temat otaczającego świata) i przeformułować je na bardziej korzystne dla Klienta. To również zaufany partner, który pomaga w rozwiązaniu różnorodnych problemów, przezwyciężeniu napotkanych przeszkód oraz przejściu przez dużą zmianę. Coach Życiowy to również ktoś, kto pomaga Klientowi dostrzec możliwości i alternatywy, których Klient sam nie dostrzega.

Bardzo dobrze, jeśli Life Coach jest sam (a) osobą doświadczoną życiowo. Przeżył niejedno, wie, że życie potrafi "płatać różne figle" i nie zawsze można znaleźć prostą odpowiedź. Ważne jest, aby w swej pracy z Klientem kierował się najwyższymi standardami, aby dysponował profesjonalnym i nieustannie udoskonalanym warsztatem, a równocześnie był osobą empatyczną, ciekawą świata i ludzi oraz pełną pokory.

Warto jednak pamiętać, że coach to nie psychoterapeuta.​ Terapeuta diagnozuje i leczy swojego pacjenta. Coach może być z wykształcenia psychologiem, który specjalizuje się w coachingu, ale w przeciwieństwie do psychoterapeuty nie skupia się na przeszłości, ale na przyszłości. Wspiera Klienta w planowaniu i realizowaniu uzgodnionych zamierzeń.

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej na czym polegają te różnice (również w stosunku do mentora, trenera i doradcy), zapraszamy na dedykowana podstronę pt. coaching vs mentoring, gdzie znajdziesz bardzo wyczerpujące wyjaśnienie. W szczególności life coach online to nie trener personalny. Ten drugi termin jest używany przede wszystkim do określenia osoby, która pracuje z Tobą na siłowni lub w inny sposób pomaga Ci poprawić kondycje fizyczną. A na naszej stronie głównej znajdziesz wyjaśnienie czym jest business coaching

Sprawdź zasady współpracy. Dowiedz się co dzieje się pomiędzy sesjami.

Każdy z nas jest niepowtarzalny. W związku z tym i nasze podejście, zwłaszcza do Life Coachingu, jest bardzo indywidualne. Również czas trwania poszczególnych spotkań dostosowany jest do Twoich potrzeb i Twojej osobowości oraz tematu, z którym przychodzisz. W naszej pracy z Klientem uzgadniamy to zwykle w czasie kontraktu zawieranego na pierwszej bezpłatnej sesji wstępnej i to Ty o tym zdecydujesz.

Generalne zasady są następujące:

 • spotkania trwają 1 - 1.5 godziny. W szczególnych przypadkach nawet dłużej,

 • widzimy się regularnie raz na tydzień. Ten rytm jest bardzo ważny,

 • cena jednej godziny Life Coachingu to 200 - 250 zł,

 • rozmowy odbywają się przy użyciu bezpiecznych komunikatorów internetowych (np. Zoom, Skype, Google Meet),

 • pracujemy od poniedziałku do czwartku. W wyjątkowych przypadkach możliwe jest uzgodnienie spotkania w inny dzień tygodnia,

 • w trakcie naszej współpracy możemy również skorzystać z Testów Psychometrycznych, które pomagają lepiej poznać siebie (np. dzięki identyfikowaniu typu osobowości oraz mocnych i słabych stron) i znacznie przyśpieszają rozwój swoich umiejętności.

Praca life coacha nie ma imitować, ani zastępować psychoterapii. Jeśli uznamy, że wskazana jest pomoc innego specjalisty - otwarcie o tym powiemy.

Bycie life coachem to nieustanne zbieranie doświadczeń, które uczy pokory, wrażliwości i ostrożności. Nie wystarczą tu ukończone studia podyplomowe. Każdy Klient jest jak unikalny obraz, w którym splatają się ze sobą jedyne w swoim rodzaju kombinacje kolorów i cieni. Każda współpraca z Klientem jest niezwykle indywidualną podróżą. W ramach procesu nie usłyszysz więc od nas prostych i jedynie słusznych recept na szczęśliwe życie - każda historia jest bowiem unikalna w swoim rodzaju. Ale nasze wieloletnie doświadczenia pokazują, że spotkania z coachem naprawdę mogą zmienić życie i jest to bardzo mądra inwestycja w siebie. 

Natomiast to, co możemy Ci obiecać, to praca wg najwyższych standardów etycznych (np. International Coach Federation) oraz superwizja naszej pracy i, w razie konieczności, konsultowanie pracy life coacha ze specjalistami z dziedziny psychoterapii. To również stosowanie skutecznych narzędzi i umiejętne prowadzenie Cię do osiągnięcia postawionych celów.

Pierwsza 1h konsultacja coachingowa jest bezpłatna. Wybierz specjalistę i dowiedz się jak wygląda pełny proces

Bez względu na to w jakiej sytuacji się teraz znajdujesz, zachęcamy Cię do umówienia bezpłatnej 1h konsultacji wstępnej. Na dedykowanej stronie pt. "Jak wygląda pierwsza sesja?" opisaliśmy szczegółowo czego się możesz po niej spodziewać. Przeczytaj, i jeśli uznasz, że warto, umów się na bezpłatną rozmowę! Dopiero po jej zakończeniu zdecydujesz o ewentualnej kontynuacji naszych spotkań.

Coaching życiowy – inspiracje, które potrafią wspierać w realizacji planów i marzeń

Nawet jeśli w tej chwili nie potrzebujesz coachingu osobistego, ale interesuje Cię rozwój i kreowanie najlepszej wersji siebie  - zapraszamy do skorzystania z pierwszych inspiracji i wskazówek.

Jak powiedział Richard P. Feynman, laureat Nagrody Nobla, uznany w 1999 roku za jednego z dziesięciu najwybitniejszych fizyków wszech czasów: 'Knowledge isn't free. You have to pay attention".

Zatrzymaj się na chwilę i zapoznaj się z kilkoma tekstami, które pomagają spojrzeć na tematy rozwoju osobistego a bardzo różnych perspektyw. Znajdziesz tam również bezpłatne narzędzia, które pomogą Ci w pracy nad samorozwojem.

Life Coaching - informacje o ofercie Empowerment Coaching Kraków
bottom of page