top of page

Life Coaching

Czasami bywa tak, że nawarstwia się ilość problemów, którym musimy w życiu sprostać. Pojawia się frustracja, poczucie bezsilności i braku energii życiowej. Tracimy trzeźwy osąd sytuacji i dystans do samego siebie. Mamy wrażenie, że zabrnęliśmy w ślepy zaułek. 

Czasami po prostu potrzebujemy wsparcia. Nikt z nas nie jest herosem. A umiejętność mądrego proszenia o pomoc jest cenna sama w sobie. Tak naprawdę tylko osoby silne potrafią prosić o pomoc i nie obawiają się, że zostanie to uznane za słabość.

 

Life coach może być bardzo pomocny w powróceniu na właściwe tory i odzyskaniu zadowolenia ze swojego życia, w zdefiniowaniu celów życiowych i prowadzeniu klienta do osiągnięcia postawionych celów. Ten proces jest mocno nastawiony na rezultaty, a kluczem jest stosowanie skutecznych narzędzi. Dzięki pracy z life coachem zdobywamy umiejętności, które pomagają nie tylko w rozwiązaniu aktualnych problemów, ale zostają z nami i stają się przydatne na całą resztę życia.

Life Coaching – kiedy może Ci najbardziej pomóc?

Czym jest Life Coaching? Spotykamy się po to, abyś lepiej poznał samego siebie i własne potrzeby, zdefiniował swoje wartości, znalazł odpowiedzi na trudne pytania i wypracował konkretny plan działania. Często sednem sprawy jest najpierw zadanie sobie pytań właściwych. Na przykład: co jest dla mnie ważne w życiu? Czasami trzeba zrobić krok do tyłu, choćby po to, żeby lepiej zobaczyć sytuację, dostrzec nowe możliwości i nabrać rozpędu do działania. Działania we właściwym, świadomie przez Ciebie wybranym kierunku. To zdecydowanie pomoże w lepszym zdefiniowaniu problemu, który tak naprawdę chcesz rozwiązać i celów życiowych, które w związku z tym chcesz osiągnąć. I bardzo przyśpieszy Cię na drodze realizacji tych celów, szczególnie celów osobistych. Nie wspominając o tym, że dzięki pracy life coacha nastąpi zauważalny wzrost jakości Twojego życia. 

Jak pisze International Coach Federation, największa międzynarodowa organizacja zrzeszająca profesjonalnych life coachów na całym świecie, "coaching to towarzyszenie klientowi w kreatywnym procesie, który skłania do myślenia i inspiruje do maksymalizacji zawodowego i osobistego potencjału".

Life Coach pomoże Ci, jeśli:

 • stoisz przed ważnym wyborem lub zmianą, których się obawiasz,

 • czujesz, że poziom energii życiowej drastycznie spadł,

 • nie czujesz się właścicielką swojego życia,

 • masz kłopot z ustaleniem swoich celów osobistych,

 • nie wiesz jak ustalić swoje priorytety w życiu,

 • pędzisz nieustannie i chciałbyś się zatrzymać, aby przemyśleć ważne dla Ciebie sprawy,

 • masz mętlik w głowie i nie wiesz w którą stronę dalej pójść,

 • są tematy z obszaru rozwoju osobistego, które chciałbyś przedyskutować z kimś bezstronnym i doświadczonym,

 • zaczęłaś wątpić w siebie i swoje możliwości,

 • potrzebujesz wsparcia na wyboistej drodze prowadzącej do osiągnięcia postawionych celów,

 • masz problem z poczuciem własnej wartości,

 • bardzo chciałbyś "osiągnąć sukces", ale nie wiesz jak,

 • masz wrażenie, że ludzie przestali Cię rozumieć,

 • masz kłopot z pogodzeniem życia prywatnego i zawodowego,

 • nie potrafisz sobie poradzić ze stresem i tęsknisz za poczuciem równowagi oraz wewnętrznego spokoju,

 • potrzebujesz wsparcia i osoby, która będzie Cię pozytywnie motywowała i wspierała w osiąganiu celów,

 • interesuje Cię poznanie i stosowanie skutecznych narzędzi rozwoju osobistego,

 • chciałabyś nauczyć się praktycznych umiejętności dotyczących np. samoregulacji, radzenia sobie z emocjami, zarządzania swoją energią, relacji międzyludzkich, komunikacji interpersonalnej, a przede wszystkim umiejętności patrzenia na siebie z zupełnie innej perspektywy - perspektywy wspierającej, wyrozumiałej, ale mądrze wymagającej.
   

Kim  jest Life Coach?

Life Coach to profesjonalnie przygotowana osoba, która pomaga Klientowi zdefiniować cele do osiągnięcia w obszarze rozwoju osobistego, wspiera Klienta w zaprojektowaniu planu, który prowadzi do realizacji tych celów oraz towarzyszy i motywuje w trakcie realizacji planu.
 

To osoba, która pomaga w lepszym poznaniu siebie, uświadomieniu sobie swojej osobowości, potrzeb i wartości osobistych. Life Coach to również profesjonalista, który pomaga zidentyfikować ograniczające przekonania oraz iluzje (zarówno na swój temat, jak i na temat otaczającego świata) i przeformułować je na bardziej korzystne dla Klienta. To również zaufany towarzysz, który pomaga w rozwiązaniu różnorodnych problemów życiowych, przezwyciężeniu napotkanych przeszkód oraz przejściu przez dużą zmianę. Coach Życiowy to również ktoś, kto pomaga dostrzec Klientowi możliwości i alternatywy, których Klient sam nie dostrzega.

Bardzo dobrze, jeśli Life Coach jest sam(a) osobą doświadczoną życiowo. Przeżył niejedno, wie, że życie potrafi "płatać różne figle" i nie zawsze można znaleźć prostą odpowiedź. Ważne jest, aby w swej pracy z Klientem kierował się najwyższymi standardami, aby dysponował profesjonalnym i nieustannie udoskonalanym warsztatem, a równocześnie był osobą empatyczną, ciekawą świata i ludzi oraz pełną pokory.

Life Coaching – zasady prowadzenia sesji

Każdy z nas jest niepowtarzalny. W związku z tym i nasze podejście, zwłaszcza do Life Coachingu, jest bardzo indywidualne. Również czas trwania poszczególnych sesji coachingowych dostosowany jest do Twoich potrzeb i Twojej osobowości oraz tematu, z którym przychodzisz. W naszej pracy z Klientem uzgadniamy to zwykle w czasie kontraktu zawieranego na pierwszej bezpłatnej sesji wstępnej i to Ty o tym zdecydujesz.

Generalne zasady są następujące:

 • sesje trwają 1-1.5 godziny. W szczególnych przypadkach nawet dłużej,

 • spotykamy się regularnie raz na tydzień. Ten rytm jest bardzo ważny,

 • cena jednej godziny Life Coachingu to 120-170 zł VAT,

 • rozmowy odbywają się przy użyciu bezpiecznych komunikatorów internetowych (np. Zoom, Skype, Google Meet),

 • pracujemy od poniedziałku do czwartku. W wyjątkowych przypadkach możliwe jest uzgodnienie spotkania w inny dzień tygodnia,

 • w naszej współpracy możemy również skorzystać z Testów Psychometrycznych, które pomagają lepiej zrozumieć siebie i znacznie przyśpieszają postępy w rozwoju.

Praca life coacha nie ma imitować, ani zastępować psychoterapii. Jeśli uznamy, że wskazana jest pomoc innego specjalisty - otwarcie o tym powiemy.

Bycie life coachem to nieustanne zbieranie doświadczeń, które uczy pokory, wrażliwości i ostrożności. Nie wystarczą tu ukończone studia podyplomowe. Każdy Klient jest jak unikalny obraz, w którym splatają się ze sobą jedyne w swoim rodzaju kombinacje kolorów i cieni. Każda współpraca z Klientem jest niezwykle indywidualną podróżą. Nie usłyszysz więc od nas prostych i jedynie słusznych recept na szczęśliwe życie - każda historia jest bowiem unikalna w swoim rodzaju. 

Natomiast to, co możemy Ci obiecać, to praca wg najwyższych standardów etycznych (np. International Coach Federation) oraz superwizja naszej pracy i, w razie potrzeby, konsultowanie pracy life coacha ze specjalistami z dziedziny psychoterapii. To również stosowanie skutecznych narzędzi i umiejętne prowadzenie Cię do osiągnięcia postawionych celów.

Coaching życiowy – pierwsze inspiracje i wskazówki

Nawet jeśli w tej chwili nie potrzebujesz coachingu życiowego, ale interesuje Cię rozwój osobisty i kreowanie najlepszej wersji siebie  - zapraszamy do skorzystania z pierwszych inspiracji i wskazówek.

Jak powiedział Richard P. Feynman, laureat Nagrody Nobla, uznany w 1999 roku za jednego z dziesięciu najwybitniejszych fizyków wszech czasów: 'Knowledge isn't free. You have to pay attention".

Zatrzymaj się na chwilę i zapoznaj się z kilkoma tekstami, które pomagają spojrzeć na tematy rozwoju osobistego a bardzo różnych perspektyw. Znajdziesz tam również bezpłatne narzędzia, które pomogą Ci w pracy nad samorozwojem.

Life Coaching - informacje o ofercie Empowerment Coaching Kraków
bottom of page