top of page

Pliki nt. Rozwoju Osobistego do pobrania

Bogata oferta bezpłatnych materiałów do rozwoju osobistego i zawodowego.

Darmowe ebooki pdf, guidebooki, metody, techniki, wskazówki, inspiracje, cytaty.

Książki psychologiczne pdf za darmo

Książki o samorozwoju i rozwoju osobistym
 

W przygotowaniu są kolejne ebooki, poradniki i testy, ktore będą w tym miejscu sukcesywnie publikowane.

 

Jeżeli poszukujesz takich tematów, jak rozwój osobisty, przywództwo, coaching, pdf, ebook - znalazłeś się w bardzo dobrym miejscu! Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie bezpłatnego otrzymywania kolejnych pozycji jest subskrypcja newslettera naszej witryny. Możesz to zrobić korzystając z prostego i szybkiego formularza dostępnego np. w stopce witryny.

 

Subkrybenci naszej witryny otrzymują dostęp do materiałów, które NIE SĄ publikowane na naszej stronie.

Przygotowujemy poradniki, inspiracje i praktyczne techniki rozwoju osobistego, które mają towarzyszyć
każdej osobie zainteresowanej swoim samorozwojem.

 

Bezpłatny guidebook: Jak odkryć swoje WARTOŚCI?

Ten guidebook pdf poprowadzi Cię krok po kroku przez proces odkrywania
i porządkowania swoich WARTOŚCI.

 

Zaletą tego procesu jest prostota. Będziesz potrzebował(a) jedynie ciszy, długopisu i kilku kartek papieru. Oprócz konkretnych instrukcji, w guidebooku znajdziesz również przykłady, aczkolwiek nie będzie ich zbyt wiele, aby nie sugerować Ci odpowiedzi i nie wpływać na Twoje wybory. 

Po zakończeniu pracy otrzymasz listę 10 najcenniejszych dla Ciebie WARTOŚCI, uporządkowanych w kolejności ich ważności.

 

Jeżeli chciał(a)byś otrzymywać informacje o pojawieniu się kolejnych e-booków, zapraszam do wypełnienia prostego formularza subskrypcji dostępnego na dole witryny.

Pliki do Pobrania-Animacja

Darmowy ebook "Jak odkryć swoje wartości?"

Ten bezpłatny ebook w formacie pliku pdf poprowadzi Cię krok po kroku przez proces odkrywania i porządkowania swoich WARTOŚCI. To nasza pierwsza pozycja z kategorii "książki psychologiczne pdf za darmo".

 

Zaletą tego procesu jest prostota. Będziesz potrzebował jedynie ciszy, spokoju, długopisu i kilku kartek papieru. Oprócz konkretnych instrukcji i prcyzyjnego procesu, który poprowadzi Cię krok po kroku, w ebooku znajdziesz również przykłady. Nie będzie ich jednak zbyt wiele, aby nie sugerować Ci odpowiedzi i nie wpływać na Twoje wybory. To ma być Twoja praca i Twoje Wartości. Prawdziwe, szczere. Nawet takie, które na pierwszy rzut oka nie będą Ci się podobać.

Po zakończeniu pracy otrzymasz listę 10 najcenniejszych dla Ciebie WARTOŚCI, uporządkowanych w kolejności ich ważności.

Hierachia wartości ma ogromne znaczenie. To właśnie pozycja na liście decyduje o tym, jakich dokonujemy w życiu wyborów. Zwłaszcza w sytuacjach trudnych lub stresujących.

książki o samorozwoju pdf - jak odkryć swoje wartości osobiste


Bezpłatny ebook "Jak powstają emocje?"

Niewątpliwą zaletą ebooka pdf pt. "Jak powstają emocje?" jest połączenie ze sobą tematów: emocji, przekonań, wartości i potrzeb oraz odniesienie ich do najabrdziej aktualnej sytuacji XXI wieku - zarówno w obszarze rozwoju nauki, jak i rozwoju współczesnego człowieka.

A najbardziej wartościową jego cześcią wydają się być sekcje "Podsumowanie i Wnioski" oraz "8 Praktycznych Wskazówek".

Staraliśmy się tak skonstruować ten ebook, aby z jednej strony zawierał potwierdzoną, miarodajną wiedzę, a z drugiej strony tłumaczył tę wiedzę na praktyczny język naszej codzienności i podsumowywał wszystko w postaci bardzo praktycznych wskazówek.

8 Praktycznych Wskazówek zawartych w tym ebooku można uznać za kompleksową nawigację dla całości naszego życia. A regularne praktykowanie każdego z ośmiu punktów może wprowadzić bardzo pozytywne i stosunkowo szybko widoczne zmiany w Twoim życiu. Tę książeczkę można zaliczyć zarówno do kategorii "książki psychologiczne pdf", jak i do kategorii "książki o rozwoju osobistym i samorozwoju".

rozwój osobisty książki pdf - jak powstają emocje sekretne życie mózgu


Darmowy ebook "Biblioteka Pytań Angażującego Lidera"

Bezpłatny ebook pdf pt. "Biblioteka Pytań Angażującego Lidera" zawiera zestawy pytań do wykorzystania zarówno w czasie spotkań 1-na-1, jak i spotkań zespołowych. Znajdziesz w nim pytania budujące psychologiczne bezpieczeństwo pracownika i w naturalny sposób sprzyjające zaangażowaniu. 

Nauczysz się technik reprhasing'u, facylitacji spotkań oraz myślenia krytycznego. 

Znajdziesz tam również dwie dedykowane sekcje: jedną poświęconą spotkaniu zespołowemu, na którym następuje ewaluacja całościowego planu działania; drugą poświęconą pracy lidera nad sobą.

Tak wiele mówi się dziś o przywództwie. Jak również o "diversity and inclusion". Ale czy ktoś, kto nie radzi sobie ze sobą może być dobrym liderem dla innych? Zwłaszcza w tych trudnych czasach, w których każdy z nas musi stawiać czoła takim wyzwaniom jak pandemia, wojna i nieustannie zwiększające się tempo życia.

Dlatego też w sposób szczególny zachęcamy do praktykowania technik zawartych w sekcji pracy nad sobą. Są zaprojektowane w sposób szczególny, mający na celu uzyskanie możliwie wysokiego komfortu i satysfakcji w trudnej roli lidera zespołu.

Biblioteka powstała na podstawie wielu sesji coachingowych prowadzonych z menadżerkami i menadżerami średniego i wyższego szczebla. Odnosi się do bardzo konkretnych sytuacji i zawiera praktyczne rozwiązania odnoszące się również do pracy w trybie zdalnym. To pozycja z kategorii "książki o samorozwoju lidera biznesowego". Może dzięki waszym opinion zaliczymy ja wkrótce do kategorii "najlepsze książki o samorozwoju lidera".

książki psychologiczne pdf za darmo - Biblioteka Pytań Angażującego Lidera


Test na Wysoko Wrażliwą Osobowość - do bezpłatnego pobrania

Czy wiesz czym naprawdę charakteryzuje się Wysoko Wrażliwa Osoba? To termin stosunkowo młody, bo sformułowany przez amerykańską psycholog Elaine N. Aron w ostatniej dekadzie XX wieku. Elaine Aron, sama będąc Osobą Wysoko Wrażliwą poświęciła temu tematowi swoje życie zawodowe. Dzięki Elaine, jej mężowi oraz badaniom prowadzonym przez jej zespół powstał kompleksowy opis tego szczególnego typu osobowości.

Szczególnego, ponieważ ten typ osobowości wiąże się ze specyficznym rodzajem układu nerwowego, który  posiadają Osoby Wysoko Wrażliwe. Stanowią one 20% całej populacji, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Interesujące jest to, że same często nie zdają sobie sprawy ze swej wyjątkowości i talentów, którymi zostały obdarzone

Ten bezpłatny ebook w formacie pliku pdf zawiera Test na Wysoko Wrażliwą Osobowość opracowany przez Elaine N. Aron. Oprócz Testu na WWO znajdziesz tam również interpretację wyników oraz najczęściej zadawane pytania mające na celu upewnienie się, czy jesteś Osobą Wysoko Wrażliwą.

Ponadto, wśród 20 stron tej bezpłatnej książeczki znajdziesz również linki do wiarygodnych źródeł wiedzy nt. WWO oraz listę książek nt. wysokiej wrażliwości dostępnych w j. polskim.

Wypełnienie Testu na WWO lub przeczytanie jednej z książek Elaine N. Aron stanowiło przełomowy moment w życiu wilelu osób. Zarówno tych, które same są WWO, jak również tych, które są rodzicami wysoko wrażliwych dzieci. Warto bowiem podkreślić, że z cechą WWO się rodzimy i dotyczy ona zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.

Jeżeli jesteś rodzicem wysoko wrażlwego dziecka, w naszej bezpłatnej książeczce znajdziesz rownież linki do testu, który jako rodzic możesz wykonać sam(a) oceniając swoje dziecko pod kątem WWO, jak również link do osobnego testu, który dziecko może wykonać samo.

To nasza kolejna pozycja z szeroko rozumianej kategorii "rozwój osobisty książki".  I ponieważ skupia się na osobach wysoko wrażliwych, jest wg naszej wiedzy pozycją unikalną na rynku polskim. Służy jednemu nadrzędnemu celowi: podniesieniu komfortu życia osób WWO i sprawieniu, że będzie to życie świadome celu. Pdf zawiera bardzo konkretne wskazówki dotyczące zarowno osób dorosłych, jak i dzieci.

rozwój osobisty pdf - test na WWO


Darmowe Coachingowe Pigułki Mądrości

To biblioteka infografik i zdjęć zawierających inspirujące cytaty połączone z grafiką przemawiającą do wyobraźni.

Pigułki są krótkie. Treściwe. Do przemyślenia. I do pobrania. Z powodzeniem możemy powiedzieć, że są to cytaty o rozwoju osobistym. Możesz je dowolnie wykorzystać. Świadomie wybraliśmy również język angielski ze względu na jego prostotę i zwięzłość oraz bardzo często inspirującą grę słów.

Czasami jedno zdanie, które trafia prosto w sedno i jest usłyszane we właściwym momencie, może sprawić, że otworzy nam sie nowa klapka w głowie. To te chwile, kiedy przychodzi "Aha!" albo"Wow!". Po to właśnie są Coachingowe Pigułki Mądrości, czyli nasze cytaty o rozwoju osobistym. Mają przeszyć jak strzała.

 

A ponieważ każdy z nas jest na swoim unikalnym etapie rozwoju osobistego - każdy w danym momemcie potrzebuje innej, indywidualnej "strzały". 

Zaprojektowaliśmy je korzystając ze sławnych cytatów i myśli mądrych ludzi. Czasem również korzystając z własnych refleksji, które pojawiły się w trakcie - lub po - sesji coachingowej. Pigułki Mądrości koncentrują się głównie na obszarze Life Coachingu, coachingu osobistego - czyli szeroko pojętego rozwoju człowieka, jako osoby. Mają poszerzać świadomość, zachęcać do zatrzymania się i mądrze zmuszać do myślenia.

Ponadto na tej podstronie znajdziesz również listę inspiracji i wskazówek dotyczących rozwoju osobistego przedstawionych w postaci tekstowej. W tej chwili jest ich już 40. To mini-poradnik życiowy. Te wskazówki poprowadzą Cię do lepszego, bardziej komfortowego życia. Mamy nadzieję, że w zależności od aktualnej potrzeby, znajdziesz tam coś dla siebie. Coś wartościowego i praktycznego. To taki darmowy coaching online, a konkretnie bezpłatny life coaching lub inaczej coaching życiowy. To również dobre myśli for your download.

 

rozwój osobisty pdf - mądre cytaty pozytywne


50 Błędów Poznawczych do pobrania bezpłatnie

Często nie zdajemy sobie sprawy, że podlegamy nieświadomym błędom, które wpływają na nasz osąd i zachowanie. Tu znajdziesz infografiki opisujące Błędy Poznawcze wraz z przykładami konkretnych sytuacji. Te infografiki można pobierać i dowolnie wykorzystać.

Są specjalnie zaprojektowane, aby w sposób możliwie prosty pokazywać sedno danego Błędu Poznawczego. Często z wykorzystaniem poczucia humoru. Znajdziesz więc tam stosunkowo dużo żartów i memów. Ale czyż to nie piękne potrafić się śmiać ze swoich niedoskonałości i błędów (podkreślamy: swoich - nie cudzych).

Oprócz biblioteki infografik znajdziesz tam również pięć konkretnych instrukcji pokazujących jak identyfikować i korygować swoje Błędy Poznawcze. Mogą się okazać bardzo pomocne szczególnie w pracy - zwłaszcza wtedy, kiedy jesteś liderką lub liderem zespołu. To również darmowy coaching online. Tym razem business coaching.

 

rozwój osobisty pdf - Lista Błędów Poznawczych do pobrania


Koło Życia - bezpłatne szablony do pobrania

Koło Życia, to bardzo często używane narzędzie coachingowe. Ale ćwiczenie Koła Życia może być wykonane samodzielnie przez każdą osobę zainteresowaną samorozwojem. Dla wielu osób wypełnienie Koła Życia i związana z tym refleksja stają się momentem zwrotnym w życiu.

 

Jeżeli nie spotkałeś się do tej pory z ćwiczeniem Koła Życia, bardzo zachęcamy do zapoznania się ze specjalnym felietonem, który poświęciliśmy Kołu Życia na naszym blogu:

Koło Życia - jak dobrze wykorzystujesz swój czas.

Oprócz wyczerpującego wyjaśnienia czym jest Koło Życia, znajdziesz tam również opisy technik zarządzania czasem, a wśród nich opis Macierzy Eisenhowera, Zasadę Pareto, czy też zasadę planowania swojego kalendarza w proporcji 70/30.

Ale przede wszystkim znajdziesz tam gotowe do bezpłatnego pobrania szablony Koła Życia.
Te szablony Koła Życia dostępne są w formacie pliku pdf i wystarczy jedno kliknięcie myszki komputerowej. Nawet podanie adresu e-mail NIE będzie potrzebne.

 

Te bezpłatne szablony dostępne są w różnych wersjach. Wszystkie są gotowe do natychmiastowego wydruku, zarówno na drukarce kolorowej, jak i czarno białej. Znajdziesz tam zatem różne wersje kolorów, jak również różne wersje graficznego wyglądu Koła Życia.

Ponadto, opócz przygotowanych do bezpłatnego wykorzystania pustych szablonów Koła Życia, znajdziesz tam również przykłady wypełnionych Kół Życia, które zaprezentowane są w różnych formatach graficznych.

Główny plik w formacie pdf do bezpłatnego pobrania zawiera co najmniej cztery różne szablony Koła Życia.

Poniżej pokazane są dwa z nich. Ta ksiązeczka zdecydowanie należy do kategorii "samorozwój książki" lub "książki o samorozwoju".

 

książki o samorozwoju pdf - Koła Życia do pobrania
książki o samorozwoju pdf - Koło Życia


5 wskazówek, które mogą znacząco wpłynąć na Twój rozwój osobisty

I jak to zwykle na naszej witrynie, na koniec tej sekcji mamy specjalny bonus. W ten sposób chcemy docenić Twoje skupienie, determinację, konsekwencję i podziękować, że zainwestowałeś swój czas, aby dotrzeć do tego miejsca. W obszarze rozwoju osobistego nie ma bowiem drogi na skróty.

 

Jeśli masz trudności z inspirowaniem samego siebie, z rozpoczęciem działania, z prokrastynacją - zwróć proszę uwagę na dobór czasowników, którymi najczęściej się posługujesz. To, co mówimy, pokazuje to, jak myślimy.

 

Wszyscy utykamy czasem w miejscu, gdzie sprawy po prostu nie posuwają się naprzód. Mamy problemy z motywacją, a nasze cele wydają się albo nieosiągalne, albo zbyt słabe. Krótko mówiąc, nie czujemy się  zainspirowani!

Niektórzy eksperci od samodoskonalenia powiedzą Ci, że musisz mieć pozytywne nastawienie, aby poprawić swoje życie. Zgodziłbym się z tym tylko w części, bo nie zawsze jest to takie proste. Trudno wyznaczać sobie ambitne cele i czerpać inspirację do ich osiągnięcia, gdy nie ma się odpowiedniego nastawienia.

Ale jeśli Twój umysł nie jest gotowy na przyjęcie bardziej ekscytujących celów, zmiana będzie w najlepszym razie trudna.

W rzeczywistości, jeśli nie jesteś na to gotowy, trudno będzie sprostać nawet małym wyzwaniom. Jeśli nie potrafisz podejmować małych wyzwań, zmiana Twojego życia w takim stopniu, w jakim chcesz, będzie niemożliwa.

Aby więc stworzyć poczucie inspiracji i rozpocząć wprowadznie zmian, spróbuj zacząć od pierwszej prostej aktywności. Jeśli delikatnie potrząśniesz sobą, podejmując najpierw działanie, przygotujesz swój umysł do tworzenia i dążenia do bardziej ekscytujących celów.

Poniżej znajdziesz 5 skutecznych inspiracji, z których możesz skorzystać od zaraz i w ten sposób przygotować się mentalnie do podejmowania nowych wyzwań.  Są to nie tyle cytaty o rozwoju osobistym, ile bardzo konkretne i precyzyjne wskazówki. Jeśli użyjesz tych technik, w naturalny sposób znajdziesz się na drodze do zmian. Zmiana prowadzi do większych i lepszych celów. Większe i lepsze cele prowadzą do podejmowania większych wyzwań... i tak dalej, i tak dalej.

Oto 5 prostych czynności, które mogą Cię zainspirować i wyrwać z rutyny.

1. Dawaj - organizacji charytatywnej, osobie w potrzebie lub po prostu przyjacielowi lub krewnemu

Nie musisz dawać czegoś drogiego lub dużego. Wystarczy okazanie wdzięczności, takie jak drobny prezent lub kwiatek. Dlaczego to działa? Dawanie jest bardzo podnoszącym na duchu doświadczeniem, ponieważ uwalnia umysł od myślenia, że na świecie jest wszystkiego za mało. Dawanie uczy Cię również, że jest wiele fajnych rzeczy do zrobienia. A przede wszystkim: dając zaczynasz ... działać!

 

2. Ucz się - nowej umiejętności

Naucz się czegoś zupełnie nowego. Dla siebie. Nie chodzi tu o nową wiedzę teoretyczną, ale o nową umiejętność. Np. naucz się grać na gitarze lub piec nowe ciasto. Naucz się nowego języka lub grania w nową grę (nie komputerową!). Dlaczego to działa? Uczenie się czegoś nowego rozwija Twój układ nerwowy i sprawia, że zaczynasz myśleć w sposób, o jakim nigdy wcześniej nie myślałeś. A poza tym udowadnia Ci, że ... możesz i potrafisz!

 

3. Zmieniaj - małymi kroczkami

Zmieniaj zwłaszcza swoją rutynę. Np. jutro wybierz inną drogę do pracy, pojutrze zmień swój typowy styl ubioru, fryzurę lub zmień to, co zwykle jesz. Dlaczego to działa? To przypomina Ci o tym jak wiele innych możliwości jest w Twoim zasięgu. I być może wiele przyjemności, o których zapomniałeś. A poza tym zmiana rodzi zmianę. Jeśli chcesz dużej zmiany, zacznij od zmiany małej.

 

Bardzo często poddajemy się również przekonaniu, że tylko duże, dostatecznie inspirujące cele są warte zachodu. I bardzo często popełniamy błąd polegający na tym, że próbujemy zjeść słonia w całości, zamiast podzielić go na małe, możliwe do przełknięcia kęsy. Bo przecież robienie rzeczy małych jest nudne i nie dostatecznie inspirujące, prawda?

A ja chciałbym Ci dziś pokazać potęgę małych kroczków. 

 

Twój cel nadal może być duży, nadal może być wystarczająco ambitny oraz inspirujący. Chodzi o to, aby każdego dnia zbliżyć się do niego choćby o milimetr. I robić to świadomie, konsekwentnie i, z czasem, z coraz większą radością. A ta radość będzie w sposób naturalny wynikała z tego, że dzięki metodzie małych kroczków bardzo szybko zaczniesz zauważać wymierne efekty swoich wysiłków,. A to będzie sprawiało, że tym bardziej będziesz chciał kontynuować tę praktykę.

Poniższa grafika bardzo dobrze obrazuje potęgę małych kroczków.

Zachęcam Cię, abyś sprawdził to sam na sobie. I założę się o jogurt gruszkowy,  że jeżeli utrzymasz dowolną nową niewielką aktywność przez 21 kolejnych dni - efekt potęgi małych kroczków niezwykle pozytywnie Cię zaskoczy!

darmowe ebooki rozwój osobisty pdf - Metoda Małych Kroków


4. Bierz udział, angażuj się

Bierz udział w aktywnościach Twojej społeczności, drużyny sportowej lub dołącz do jakiegoś klubu zainteresowań. Nie zdalnie - fizycznie i osobiście. Dlaczego to działa? Uczestnictwo wymaga interakcji społecznych i kreatywności, które będą stymulować i inspirować. A poza tym po dwuletnej pandemii i zamknięciu w domu jest to wręcz niezbędne do utrzymania lub odbudowania podstawowego zdrowia psychicznego.

 

5. Twórz, kreuj

Stwórz pierwsze, choćby malutkie dzieło sztuki. Napisz opowiadanie, zrób półkę na książki, wazon na kwiaty, Dlaczego to działa? Tworzenie stymuluje wszystkie te uśpione siły, które umożliwiają zmianę w Twoim życiu. Nie podejrzewasz nawet jak wielki masz potencjał. A możesz się o tym przekonać tylko, kiedy spróbujesz.

Ja w wieku 55 lat namalowałem swój pierwszy w życiu obraz. I nie miałem pojęcia, że sprawi mi to TYYYYLE radości. Od tego momentu maluję regularnie. Co więcej, wciągnąłem w to swoją ... 81-letnią mamę i serce mi się raduje, kiedy widzę jak wiele radości jej to sprawia.

 

bottom of page