top of page

Top książki o samorozwoju pdf. 
Poznaj też cytaty o rozwoju osobistym 
 

Bogata oferta bezpłatnych książek o rozwoju osobistym i zawodowym.

Darmowe ebooki pdf, guidebooki, metody, techniki, wskazówki, sentencje, cytaty.

Książki psychologiczne pdf za darmo


W przygotowaniu są kolejne książki o samorozwoju, poradniki i testy,
które będą w tym miejscu sukcesywnie publikowane.

 

 

Jeżeli poszukujesz takich tematów, jak samodoskonalenie, przywództwo, coaching - znalazłeś się w bardzo dobrym miejscu! Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie bezpłatnego otrzymywania kolejnych pozycji jest subskrypcja newslettera naszej witryny. Możesz to zrobić korzystając z prostego i szybkiego formularza dostępnego np. w stopce witryny.

 

Subskrybenci naszej witryny otrzymują dostęp do materiałów, które NIE SĄ publikowane na naszej stronie.

Przygotowujemy poradniki, inspiracje i praktyczne techniki, które mają towarzyszyć
każdej osobie zainteresowanej swoim samorozwojem.

 

Bezpłatny guidebook: Jak poznać swoje WARTOŚCI?

Ten guidebook pdf poprowadzi Cię krok po kroku przez proces odkrywania
i porządkowania swoich WARTOŚCI.

 

Zaletą tego procesu jest prostota. Będziesz potrzebował(a) jedynie ciszy, długopisu i kilku kartek papieru. Oprócz konkretnych instrukcji, w guidebooku czekają również przykłady, aczkolwiek nie będzie ich zbyt wiele, aby nie sugerować Ci odpowiedzi i nie wpływać na Twoje wybory. 

Po zakończeniu pracy otrzymasz listę 10 najcenniejszych dla Ciebie WARTOŚCI, uporządkowanych w kolejności ich ważności.

 

Jeżeli chciał(a)byś otrzymywać informacje o pojawieniu się kolejnych e-booków, zapraszam do wypełnienia prostego formularza subskrypcji dostępnego na dole witryny.

Pliki do Pobrania-Animacja

Darmowy ebook "Jak odkryć swoje wartości?"

Tytuł tej książki mówi sam za siebie. Ten bezpłatny ebook w formacie pliku pdf poprowadzi Cię krok po kroku przez proces odkrywania i porządkowania swoich wartości w życiu. To nasza pierwsza pozycja z kategorii "książki psychologiczne pdf za darmo".

 

Zaletą tego procesu jest prostota. Będziesz potrzebował jedynie ciszy, spokoju, długopisu i kilku kartek papieru. Oprócz konkretnych instrukcji i precyzyjnego procesu, który poprowadzi Cię krok po kroku, w ebooku znajdziesz również przykłady. Nie będzie ich jednak zbyt wiele, aby nie sugerować Ci odpowiedzi i nie wpływać na Twoje wybory. To ma być Twoja praca i Twoje Wartości. Prawdziwe, szczere. Nawet takie, które na pierwszy rzut oka nie będą Ci się podobać.

Po zakończeniu pracy otrzymasz listę 10 najcenniejszych dla Ciebie WARTOŚCI, uporządkowanych w kolejności ich ważności. Zdefiniuj je sam dla siebie i zacznij żyć na własnych zasadach.

Hierarchia wartości ma ogromne znaczenie. To właśnie pozycja na liście decyduje o tym, jakich dokonujemy w życiu wyborów. Zwłaszcza w sytuacjach trudnych lub stresujących. 

książki o samorozwoju pdf - jak odkryć swoje wartości osobiste


Psychologia - bezpłatny ebook "Jak powstają emocje?" Jak skutecznie uwolnić lęk?

Niewątpliwą zaletą ebooka pdf pt. "Jak powstają emocje?" jest połączenie ze sobą tematów: emocji, przekonań, wartości i potrzeb oraz odniesienie ich do najbardziej aktualnej sytuacji XXI wieku - zarówno w obszarze postępów nauki, jak i wyzwań przed którymi stoi współczesny świat.

A najbardziej wartościową jego częścią wydają się być sekcje "Podsumowanie i Wnioski" oraz "8 Praktycznych Wskazówek".

Staraliśmy się tak skonstruować ten ebook, aby z jednej strony zawierał potwierdzoną, miarodajną wiedzę, a z drugiej strony tłumaczył tę wiedzę na praktyczny język naszej codzienności i podsumowywał wszystko w postaci bardzo praktycznych wskazówek.

Osiem wskazówek zawartych w tym ebooku można uznać za kompleksową nawigację dla całości naszego życia. A regularne praktykowanie każdego z ośmiu punktów może stosunkowo szybko zmienić Twoje życie na lepsze. I choć tę książeczkę można zaliczyć do kategorii "książki psychologiczne pdf", to zawarte w niej informacje nie dotyczą tylko teorii psychologicznych i kontroli emocji.

rozwój osobisty książki pdf - jak powstają emocje sekretne życie mózgu


Przewodnik "Biblioteka Pytań Angażującego Lidera". Jak osiągać lepsze rezultaty w pracy?

Bezpłatny ebook pdf pt. "Biblioteka Pytań Angażującego Lidera" zawiera zestawy pytań do wykorzystania zarówno w czasie spotkań 1-na-1, jak i spotkań zespołowych. Znajdziesz w nim pytania budujące psychologiczne bezpieczeństwo w pracy. A to w naturalny sposób przyczynia się do motywowania pracowników i wzrostu ich zaangażowania.

Nauczysz się technik re-phrasing'u, facylitacji spotkań oraz myślenia krytycznego. 

Ponadto umieściliśmy w nim m.in. dwie dedykowane sekcje: jedną poświęconą spotkaniu zespołowemu, na którym następuje ewaluacja całościowego planu działania; drugą poświęconą pracy lidera nad sobą.

Tak wiele mówi się dziś o przywództwie. Jak również o "diversity and inclusion". Ale czy ktoś, kto nie radzi sobie ze sobą może być dobrym liderem dla innych? Zwłaszcza w tych trudnych czasach, w których każdy z nas musi stawiać czoła takim wyzwaniom jak pandemia, wojna i nieustannie zwiększające się tempo życia.

Dlatego też w sposób szczególny zachęcamy do praktykowania technik zawartych w sekcji pracy nad sobą. Są zaprojektowane w sposób szczególny, mający na celu uzyskanie możliwie wysokiego komfortu i satysfakcji w trudnej roli lidera zespołu.

Niniejsza książka powstała na podstawie wielu sesji coachingowych prowadzonych z menadżerkami i menadżerami średniego i wyższego szczebla. Odnosi się do bardzo konkretnych sytuacji i zawiera rozwiązania odnoszące się również do pracy w trybie zdalnym. Może dzięki waszym opinion zaliczymy ją wkrótce do kategorii "najlepsze książki o samorozwoju lidera".

Tak, czy owak, wierzymy, że jest to na pewno angażujące przywództwo w praktyce.

książki psychologiczne pdf za darmo - Biblioteka Pytań Angażującego Lidera


Test - sprawdź, czy masz Wysoko Wrażliwą Osobowość

Czy wiesz czym naprawdę charakteryzuje się Wysoko Wrażliwa Osoba? To termin stosunkowo młody, bo sformułowany przez amerykańską psycholog Elaine N. Aron w ostatniej dekadzie XX wieku. Elaine Aron, sama będąc Osobą Wysoko Wrażliwą poświęciła temu tematowi swoje życie. Dzięki Elaine, jej mężowi oraz badaniom prowadzonym przez jej zespół powstał kompleksowy opis tego szczególnego typu osobowości.

Szczególnego, ponieważ ten typ osobowości wiąże się ze specyficznym rodzajem układu nerwowego, który  posiadają Osoby Wysoko Wrażliwe. Stanowią one 20% całej populacji, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Interesujące jest to, że same często nie zdają sobie sprawy ze swej wyjątkowości i talentów, którymi zostały obdarzone

Ten bezpłatny ebook w formacie pliku pdf zawiera Test na Wysoką Wrażliwość opracowany przez Elaine N. Aron. Oprócz Testu na WWO znajdziesz tam również interpretację wyników oraz najczęściej zadawane pytania mające na celu upewnienie się, czy jesteś Osobą Wysoko Wrażliwą.

Ponadto, na 20 stronach tej bezpłatnej książeczki zawarte są również linki do wiarygodnych źródeł wiedzy nt. WWO oraz listę książek nt. wysokiej wrażliwości dostępnych w j. polskim.

Test WWO lub przeczytanie jednej z książek Elaine N. Aron stanowiło przełomowy moment w życiu wielu osób. Zarówno tych, które same są WWO, jak również tych, które są rodzicami wysoko wrażliwych dzieci. Warto bowiem podkreślić, że z cechą WWO się rodzimy i dotyczy ona zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.

Jeżeli jesteś rodzicem wysoko wrażliwego dziecka, nasza bezpłatna książeczka przekaże Ci również linki do testu, który jako rodzic możesz wykonać sam(a) oceniając swoje dziecko pod kątem WWO, jak również link do osobnego testu, który dziecko może wykonać samo.

To nasza kolejna pozycja z szeroko rozumianej kategorii "rozwój osobisty książki".  I ponieważ skupia się na osobach wysoko wrażliwych, jest wg naszej wiedzy pozycją unikalną na rynku polskim. Służy jednemu nadrzędnemu celowi: podniesieniu komfortu życia osób WWO i sprawieniu, że będzie to życie świadome celu. Pdf zawiera bardzo konkretne wskazówki dotyczące zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

rozwój osobisty pdf - test na WWO


Coachingowe Pigułki Mądrości, które zmienią Twój sposób myślenia

To biblioteka infografik i zdjęć zawierających cytaty po angielsku o życiu połączone z grafiką przemawiającą do wyobraźni.

Pigułki są krótkie. Treściwe. Do przemyślenia. I do pobrania. Z powodzeniem możemy powiedzieć, że są to cytaty o rozwoju osobistym. Możesz z nich skorzystać w sposób dowolnie dowolny. Świadomie wybraliśmy również język angielski ze względu na jego prostotę i zwięzłość oraz bardzo często inspirującą grę słów.

Czasami jedno zdanie, które trafia prosto w sedno i jest usłyszane we właściwym momencie, może sprawić, że otworzy nam się nowa klapka w głowie. To te chwile, kiedy przychodzi "Aha!" albo "Wow!". Po to właśnie są Coachingowe Pigułki Mądrości. Mają przeszyć jak strzała.

 

A ponieważ każdy z nas jest na swoim unikalnym etapie ciągłego rozwoju osobistego - każdy w danym momencie potrzebuje innej, indywidualnej "strzały". 

Zaprojektowaliśmy je korzystając ze sławnych cytatów i myśli mądrych ludzi. Czasem również korzystając z własnych refleksji, które pojawiły się w trakcie - lub po - sesji coachingowej. Pigułki Mądrości koncentrują się głównie na obszarze Life Coachingu, coachingu osobistego - czyli szeroko pojętego wzrostu człowieka, jako osoby. Mają poszerzać horyzonty, zachęcać do zatrzymania się, przypomnieć o sprawach ważnych i mądrze zmuszać do myślenia. Potrafią też dostarczyć pozytywnej dawki codziennej energii.

Ponadto na tej podstronie zebraliśmy również listę praktycznych wskazówek przedstawionych w postaci tekstowej. W tej chwili jest ich już 40. To mini poradnik życiowy, a jego głównym zamierzeniem jest zmotywować Cię do działania i dążenia do bycia lepszą wersją siebie każdego dnia. Te wskazówki poprowadzą Cię do lepszego, bardziej komfortowego życia. Mamy nadzieję, że w zależności od aktualnej potrzeby, odkryjesz tam coś dla siebie. Coś wartościowego i użytecznego zarazem. To taki darmowy coaching online. To również dobre myśli for your download.

 

rozwój osobisty pdf - mądre cytaty pozytywne


Błędy Poznawcze - Top 50 - jak zmienić niezdrowe nawyki

Często nie zdajemy sobie sprawy, że podlegamy nieświadomym błędom, które wpływają na nasz osąd i zachowanie. Pod tym linkiem znajdziesz bezpłatne infografiki opisujące Błędy Poznawcze wraz z przykładami konkretnych sytuacji. Te infografiki można pobierać i dowolnie wykorzystać.

Są specjalnie zaprojektowane, aby w sposób możliwie prosty pokazywać sedno danego Błędu Poznawczego. Często z użyciem poczucia humoru. Dlatego tez zawiera stosunkowo dużo żartów i memów. Ale czyż to nie piękne potrafić się śmiać ze swoich niedoskonałości i błędów (podkreślamy: swoich - nie cudzych).

Oprócz biblioteki infografik przygotowaliśmy również pięć konkretnych instrukcji pokazujących jak identyfikować i korygować swoje Błędy Poznawcze. Mogą się okazać bardzo pomocne szczególnie w pracy - zwłaszcza wtedy, kiedy jesteś liderką lub liderem zespołu. To również darmowy coaching online. Tym razem business coaching.

 

rozwój osobisty pdf - Lista Błędów Poznawczych do pobrania


Koło Życia - bezpłatne szablony do pobrania. Jak zmienić swoje życie i osiągnąć równowagę

Koło Życia, to bardzo często używane narzędzie coachingowe. Ale ćwiczenie Koła Życia może być wykonane samodzielnie przez każdą osobę zainteresowaną samorozwojem. Dla wielu osób wypełnienie Koła Życia i związana z tym refleksja stają się momentem zwrotnym w życiu.

 

Jeżeli nie spotkałeś się do tej pory z ćwiczeniem Koła Życia, bardzo zachęcamy do zapoznania się ze specjalnym felietonem, który poświęciliśmy Kołu Życia na naszym blogu:

Koło Życia.

Oprócz wyczerpującego wyjaśnienia czym jest Koło Życia, artykuł zawiera również opisy technik zarządzania czasem, a wśród nich opis Macierzy Eisenhowera, Zasadę Pareto, czy też zasadę planowania swojego kalendarza w proporcji 70/30.

Ale przede wszystkim znajdziesz tam gotowe do bezpłatnego pobrania szablony Koła Życia do wydruku.
Te szablony Koła Życia dostępne są w formacie pliku pdf i wystarczy jedno kliknięcie myszki komputerowej. Nawet podanie adresu e-mail NIE będzie potrzebne.

 

Te bezpłatne szablony dostępne są w różnych wersjach. Wszystkie są gotowe do natychmiastowego wydruku, zarówno na drukarce kolorowej, jak i czarno białej. Czekają na Ciebie zarówno różne wersje kolorów, jak i różne wersje graficznego wyglądu Koła Życia.

Ponadto, oprócz przygotowanych do bezpłatnego pobrania pustych szablonów Koła Życia, otrzymasz przykłady wypełnionych Kół Życia, które zaprezentowane są w różnych formatach graficznych.

Główny plik w formacie pdf zawiera co najmniej cztery różne szablony Koła Życia.

Poniżej pokazane są dwa z nich. Ta książeczka zdecydowanie należy do kategorii "książki rozwojowe".

 

książki o samorozwoju pdf - Koła Życia do pobrania
książki o samorozwoju pdf - Koło Życia


Bestsellery Top 10 - Poznaj najlepsze książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać i być  może odmienić swoje życie. Pokonaj swoje złe  nawyki

Naprawdę warto czytać książki. A najnowsze badanie czytelnictwa w  Polsce z kwietnia 2024 r. pokazuje pierwszy od 10 lat wzrost. I to przede wszystkim wśród osób młodych. Brawo! Stworzyliśmy więc bardzo subiektywną listę książek o rozwoju, które warto przeczytać. To najpopularniejsze książki o rozwoju osobistym. Publikacje, które  odmieniły życie wielu ludzi na całym świecie i podbiły serca czytelników. Na pierwszych pozycjach tej listy bestsellerów umieszczone są książki bardzo praktyczne. A w nich porady dotyczące podejmowania codziennych decyzji, zarządzania swoim czasem, radzenia sobie ze stresem, czy osiągania celów. Im bardziej w dół, tym bardziej umieszczone tam publikacje będą dotyczyły sfery duchowej. Sprawią, że zaczniesz zupełnie inaczej myśleć o sobie oraz otaczającym Cię świecie.

Chcesz sięgnąć po lepsze życie, pokonać strach, przestać się martwić i odnosić sukcesy w życiu zawodowym? W pierwszej kolejności musisz zacząć myśleć inaczej. Chcesz lepiej zrozumieć siebie i otaczający Cię świat? Najpierw musisz popatrzeć na wszystko z innej perspektywy. Chcesz rozwinąć odpowiednie umiejętności, zbudować zdrowe relacje z innymi ludźmi i cieszyć się życiem? Dzięki tym książkom dowiesz się gdzie zacząć i jak to zrobić.

1. Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty - James Clear 
 

2. Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym - Daniel Kahneman 
 

3. Pierwsza książka "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi"
     i druga "Jak przestać się martwić i zacząć żyć - Dale Carnegie 

 

5. Obudź w sobie olbrzyma - Tony Robbins 
 

6. Leniwy umysł. Dlaczego warto ciągle weryfikować swoje poglądy i decyzje
     - Adam Grant

 

7. Sapiens. Od zwierząt do bogów - Yuval Noah Harari
 

8. Człowiek w poszukiwaniu sensu - Viktor E. Frankl 
 

9. Przebudzenie - Anthony de Mello 
 

10. Potęga teraźniejszości - Eckhart Tolle 
 

 

Propozycją specjalną dla Pań jest książka pt. 

"Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie". 
 

Jej autorką jest znawczyni ludzkiej psychiki i felietonistka magazynu "Wysokie Obcasy", dr psychologii Natalia de Barbaro.

Bonus:

a. Rozmowy z Bogiem - Neale Donald Walsch
 

c. Potęga podświadomości - Joseph Murphy

d. Psychologia Pieniędzy - Morgan Housel
 

Na naszym blogu znajduje się również specjalna sekcja, w której przedstawiamy recenzje różnych publikacji. Zachęcamy do zapoznania się pozycjami "naszej księgarni". Kliknij na poniższy link.

Recenzje książek


5 wskazówek rozwojowych

I jak to zwykle na naszej witrynie, na koniec tej sekcji mamy specjalny bonus. W ten sposób chcemy docenić Twoje skupienie, determinację, konsekwencję i podziękować, że zainwestowałeś swój czas, aby dotrzeć do tego miejsca. W dziedzinie samodoskonalenia nie ma bowiem drogi na skróty.

 

Jeśli masz trudności z motywacją, z rozpoczęciem działania, z prokrastynacją - zwróć proszę uwagę na dobór czasowników, którymi najczęściej się posługujesz. To, co mówimy, pokazuje to, jak myślimy.

 

Wszyscy utykamy czasem w miejscu, gdzie sprawy po prostu nie posuwają się naprzód. Mamy problemy z motywacją, a nasze cele wydają się albo nieosiągalne, albo zbyt słabe. Krótko mówiąc, nie czujemy się  zainspirowani!

Niektórzy eksperci od samodoskonalenia powiedzą Ci, że musisz mieć pozytywne nastawienie, aby poprawić swoje życie. Zgodziłbym się z tym tylko w części, bo nie zawsze jest to takie proste. Trudno wyznaczać sobie ambitne cele i czerpać inspirację do ich osiągnięcia, gdy nie ma się odpowiedniego nastawienia.

Ale jeśli Twój umysł nie jest gotowy na przyjęcie bardziej ekscytujących celów, zmiana będzie w najlepszym razie trudna.

W rzeczywistości, jeśli nie jesteś na to gotowy, trudno będzie sprostać nawet małym wyzwaniom. Jeśli nie potrafisz sprostać małym wyzwaniom, zmiana Twojego życia w takim stopniu, w jakim chcesz, będzie niemożliwa.

Aby więc stworzyć poczucie inspiracji i rozpocząć wprowadzanie zmian, spróbuj zacząć od pierwszej prostej aktywności. Jeśli delikatnie potrząśniesz sobą, rozpoczynając działanie, przygotujesz swój umysł do tworzenia i dążenia do bardziej inspirujących celów.

Poniżej czeka na Ciebie pięć skutecznych inspiracji, z których możesz skorzystać od zaraz i w ten sposób przygotować się mentalnie do atakowania nowych wyzwań. To konkretne i precyzyjne wskazówki. Jeśli użyjesz tych technik, wyjdziesz ze swojej strefy komfortu i w naturalny sposób wstąpisz na ścieżkę prowadzącą do zmian. Zmiana prowadzi do większych i lepszych celów. Większe i lepsze cele prowadzą do podejmowania większych wyzwań... i tak dalej, i tak dalej.

Oto 5 prostych czynności, które mogą Cię zainspirować i wyrwać z rutyny.

1. Dawaj - organizacji charytatywnej, osobie w potrzebie lub po prostu przyjacielowi lub krewnemu

Nie musisz dawać czegoś drogiego lub dużego. Wystarczy okazanie wdzięczności, takie jak drobny prezent lub kwiatek. Dlaczego to działa? Dawanie jest bardzo podnoszącym na duchu doświadczeniem, ponieważ uwalnia umysł od myślenia, że na świecie jest wszystkiego za mało. Dawanie uczy Cię również, że jest wiele fajnych rzeczy do zrobienia. A przede wszystkim: dając zaczynasz ... działać!

 

2. Ucz się - nowej umiejętności

Naucz się czegoś zupełnie nowego. Dla siebie. Nie chodzi tu o nową wiedzę teoretyczną, ale o nową umiejętność. Np. naucz się grać na gitarze lub piec nowe ciasto. Naucz się nowego języka lub grania w nową grę (nie komputerową!). Szukaj nowych wrażeń. Dlaczego to działa? Uczenie się czegoś nowego rozwija Twój układ nerwowy i sprawia, że zaczynasz myśleć w sposób, o jakim nigdy wcześniej nie myślałeś. A poza tym udowadnia Ci, że ... możesz i potrafisz!

 

3. Zmieniaj - małymi kroczkami

Zmieniaj zwłaszcza swoją rutynę. Np. jutro wybierz inną drogę do pracy, pojutrze zmień swój typowy styl ubioru, fryzurę lub zmień to, co zwykle jesz. Możesz stosować tę zasadę w każdej dziedzinie swojego życia. Dlaczego to działa? To przypomina Ci o tym jak wiele innych możliwości jest w Twoim zasięgu. I być może wiele przyjemności, o których zapomniałeś. A poza tym zmiana rodzi zmianę. Jeśli chcesz dużej zmiany, zacznij od zmiany małej.

 

Bardzo często poddajemy się również przekonaniu, że tylko duże, odpowiednio ambitne cele są warte zachodu. I bardzo często popełniamy błąd polegający na tym, że próbujemy zjeść słonia w całości, zamiast podzielić go na małe, możliwe do przełknięcia kęsy. Bo przecież robienie rzeczy małych jest nudne i niezbyt atrakcyjne, prawda?

A ja chciałbym Ci dziś pokazać siłę małych kroczków. 

 

Twój cel nadal może być duży, nadal może być pobudzający. Chodzi o to, aby każdego dnia zbliżyć się do niego choćby o milimetr. I robić to świadomie, konsekwentnie i, z czasem, z coraz większą radością. A ta radość będzie w sposób naturalny wynikała z tego, że dzięki metodzie małych kroczków bardzo szybko zaczniesz zauważać wymierne efekty swoich wysiłków,. A to będzie sprawiało, że tym bardziej będziesz chciał kontynuować tę praktykę.

Poniższa grafika bardzo dobrze obrazuje potęgę małych kroczków.

Zachęcam Cię, abyś sprawdził to sam na sobie. I założę się o jogurt gruszkowy,  że jeżeli utrzymasz dowolną nową niewielką aktywność przez 21 kolejnych dni - efekty małych kroczków niezwykle pozytywnie Cię zaskoczą! Takie zdrowe rytuały można z powodzeniem zaliczyć do kategorii "nawyki warte miliony".

darmowe ebooki rozwój osobisty pdf - Metoda Małych Kroków


4. Bierz udział, angażuj się

Bierz udział w aktywnościach Twojej społeczności, drużyny sportowej lub dołącz do jakiegoś klubu zainteresowań. Nie zdalnie - fizycznie i osobiście. Dlaczego to działa? Uczestnictwo wymaga interakcji społecznych i kreatywności, które będą stymulować. A poza tym po dwuletniej pandemii i zamknięciu w domu jest to wręcz niezbędne do utrzymania podstawowego zdrowia psychicznego i zadbania o lepsze relacje.

 

5. Twórz, kreuj

Stwórz pierwsze, choćby malutkie dzieło sztuki. Napisz opowiadanie, zrób półkę na książki, wazon na kwiaty, Dlaczego to działa? Tworzenie stymuluje wszystkie te uśpione siły, które umożliwiają zmianę w Twoim życiu. Nie podejrzewasz nawet jak wielki masz potencjał. A możesz się o tym przekonać tylko, kiedy spróbujesz. Celebruj aktywności, w których możesz odnaleźć radość. 

Ja w wieku 55 lat namalowałem swój pierwszy w życiu obraz. I nie miałem pojęcia, że sprawi mi to TYYYYLE radości. Od tego momentu maluję regularnie. Co więcej, wciągnąłem w to swoją ... 81-letnią mamę i serce mi się raduje, kiedy widzę jak wiele radości jej to sprawia.

 

Inspirujące cytaty o rozwoju osobistym ludzi sukcesu

Jeśli potrzebujesz inspiracji i zachęty, czy też drogowskazu, który wskaże Ci możliwe kierunki, przeczytaj przygotowane przez nas sentencje. Na pewno dadzą Ci zastrzyk motywacji do działania, podpowiedzą co jest naprawdę ważne i od czego najlepiej zacząć, aby odmienić swoje życie.

 

"Ludzie spieszą się w pracy, dlatego niedbale ją wykonują; spieszą się w używaniu życia, dlatego jego smaku nie odczuwają; spieszą się w odpoczynku, dlatego nie mogą wypocząć.​"

- Antoni Kępiński

 

"Pracując dla samych dóbr materialnych budujemy sobie więzienie. Zamykamy się samotni ze złotem rozsypującym się w palcach, które nie daje nam nic, dla czego warto byłoby żyć."

- Antoine de Saint-Exupéry

“Stajemy się tym, o czym myślimy”.

- Budda

“Sztuka życia polega mniej na eliminowaniu naszych problemów, a bardziej na rozwijaniu się dzięki nim.”

- Bernard Baruch

"Sukces nie jest kluczem do szczęścia. Szczęście jest kluczem do sukcesu. Jeśli kochasz to, co robisz – osiągniesz sukces."

- Albert Schweitzer

"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

- Mahatma Gandhi

"Największy błąd, jaki możemy popełnić w życiu, to poddanie się lękowi przed popełnieniem błędu."

- Elbert Hubbard

“Nigdy nie wzniesiesz się ponad to, czemu nie chcesz spojrzeć w oczy.”

- Anthony de Mello

"​Impuls, który powinna mieć każda trójmózgowa istota, zwany jest nieodpartym dążeniem do doskonalenia się.”

 – Georgij Iwanowicz Gurdżijew

"Bycie sobą w świecie, który nieustannie próbuje uczynić cię kimś innym, jest największym osiągnięciem."

- Ralph Waldo Emerson

"Być pięknym to być sobą. Inni nie muszą cię akceptować. To ty musisz akceptować sam siebie."

- Thich Nhat Hanh

"Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy." 

 - Anais Nin

"​Dawno zrozumiałam, że na życie najpierw trzeba się zgodzić, na takie, jakie jest, a przerabiać można tylko siebie."

– Katarzyna Miller

"Jeśli zmienisz sposób, w jaki patrzysz na rzeczy, rzeczy na które patrzysz się zmienią."

- Wayne Dyer

"Jeśli uważasz, że dasz radę, to masz rację, jeśli uważasz że nie dasz rady, to także masz rację!"

- Henry Ford

"Ludzie winią za wszystko okoliczności. Ci, którym na tym świecie się powodzi, wstają rano i szukają takich okoliczności, jakie są im na rękę. Jeśli ich nie znajdują, sami je tworzą."

- George Bernard Shaw

"Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją."

- Apolinary Despinoix

“Nie ma nic szlachetnego w byciu lepszym od bliźnich; prawdziwa szlachetność to bycie lepszym od dawnego ja.”

- Ernest Hemingway

“W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.”

- Vivian Green

“Życiowe wyzwania nie mają cię sparaliżować, mają pomóc ci odkryć, kim jesteś.”

- Bernice Johnson Reagon

“Sukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś.”

- Bo Bennet

“Być może urodziłaś się bez skrzydeł. Ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.”

- Coco Chanel

“Prawdziwe bogactwo to nie to, ile twoja praca pozwoli ci zarobić, ale to, kim cię uczyni.”

- Pino Pellegrino

"Ten kto ma w życiu swoje "dlaczego", poradzi sobie z "jak".

- Friedrich Nietzsche

"Martw się, co myślą o Tobie inni, a zawsze będziesz ich więźniem."

- Lao Tzu

“Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi.”

- David Lloyd George

“To nie to, kim jesteś, cię powstrzymuje, tylko to, kim myślisz, że nie jesteś."

- Denis Waitley

"Tchórz umiera tysiąc razy, odważny tylko raz."

- William Shakespeare

“Sukces nie jest ostateczny, porażka nie jest zgubna: liczy się odwaga, by kontynuować.”

— Winston Churchill

“Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się.”

- Winston Churchill

“Życie da ci każde doświadczenie, które jest najbardziej pomocne w ewolucji twojej świadomości.”

- Eckhart Tolle

“Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione.”

- Nelson Mandela

"Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania. Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca."

 - Norman Vincent Peale

“Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić.”

- Walt Disney

“Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krok.”

- Bruce Lee

“Musisz mieć pewien poziom niezadowolenia, aby poczuć potrzebę rozwoju”.

- Idowu Koyenikan

“Jesteśmy produktami naszej przeszłości, ale nie musimy być jej więźniami”.

- Rick Warren

“Bądź dla siebie wyrozumiały. Rozwój własny jest delikatny; to święta ziemia. Nie ma większej inwestycji”.

- Stephen Covey

“To, czego najbardziej się boimy, jest zwykle tym, czego najbardziej potrzebujemy”.

- Ralph Waldo Emerson

“Jeśli nie poświęcisz czasu na pracę nad stworzeniem takiego życia, jakiego pragniesz, w końcu będziesz zmuszony spędzać dużo czasu na radzeniu sobie z życiem, którego nie chcesz”.

- Kevin Ngo

"Kiedy widzę, jak osoba zaczyna oddzielać się od stada, prawie zawsze jest to spowodowane rozwojem osobistym”.

- John C. Maxwell

“Wzrost jest bolesny. Zmiana jest bolesna. Ale nic nie jest tak bolesne, jak utknięcie tam, gdzie nie należysz”.

- NR Narayana Murthy

“Między bodźcem a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni jest nasza moc wyboru odpowiedzi. W naszej odpowiedzi leży nasz rozwój i nasza wolność”.

- Wiktor Frankl

 

"Kieruj swoim interesem, bo inaczej on tobą pokieruje".

 - Benjamin Franklin


“Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie – dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się.”

- John Quincy Adams

"Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać Twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i Ty możesz być wielki."

- Mark Twain

"Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś." 

- Stanisław Lem

“Każdy, kto przestaje się uczyć, jest stary, bez względu na to, czy ma 20, czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę, pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”

- Henry Ford

"Doświadczenie to coś, co dostajesz kiedy nie dostajesz tego, co chcesz."

- Dan Stanford

"Prawdziwe bogactwo to nie to, ile twoja praca pozwoli ci zarobić, ale to, kim cię uczyni."

 – Pino Pellegrino

“Praca uszlachetnia. To nie slogan. To prawda. Bo czujesz, że możesz, że umiesz, że jesteś czegoś wart, że warto było się uczyć, że życie jest piękne, bo jak zarobiłam teraz, to mogę i potem, że jak się postaram, to wszystko będzie dobrze.”

- Iwona Banach

“Zazwyczaj mamy dość czasu, jeżeli potrafimy wykorzystać go właściwie.”

- Johann Wolfgang von Goethe

“Przeciętna osoba wkłada 25% energii i możliwości w pracę. Świat zdejmuje kapelusz dla tych, którzy dają z siebie więcej niż 50%, i staje na głowie dla tych niezwykłych dusz, które poświęcają 100%.”

- Andrew Carnegie

“Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania. Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca.”

- Norman Vincent Peale

“Nie musisz być świetny, by zacząć, ale musisz zacząć, by być świetnym.”

- Zig Ziglar

“Ludzie, którzy tracą czas, czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz!”

- Mark Fisher

“Aby być szczęśliwym, trzeba pragnąć, działać i pracować, taki jest porządek przyrody, której życie polega na działaniu.”

- Paul Holbach

“Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.”

- Albert Einstein

“Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś.”

- Coniguliaro Dominick

“Jeżeli robisz to, co zawsze robiłeś, dostaniesz w zamian to, co zawsze dostajesz.”

- Tony Robbins

"Podjęcie nawet błędnej decyzji, bardziej przybliża nas do sukcesu niż nie podejmowanie żadnej."

 - Krzysztof Rymko

"Paradoks podejmowania decyzji polega na tym, że nigdy nie dowiemy się, co by było, gdybyśmy jej nie podjęli."

 - Fryderyk Karzełek

Cele są jak magnes, przyciągną rzeczy potrzebne do ich zrealizowania.”

- Tony Robbins

“Przeszkody nie powinny Cię zatrzymać. Jeśli uderzysz w ścianę, to nie odwracaj się zrezygnowany. Znajdź sposób, żeby się wspiąć, obejść lub przebić.”

- Michael Jordan

“Nie trafiłem ponad 9000 rzutów w moim życiu. Przegrałem ponad 300 meczów. 26 razu zaufano mi, gdy miałem oddać rzut na miarę zwycięstwa i spudłowałem. Przegrywałem w moim życiu ciągle. Dlatego właśnie osiągnąłem sukces.”

- Michael Jordan

“Nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi ."

- Michael Jordan

"Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu."

– Thomas Edison

“Chęć zwycięstwa, chęć odniesienia sukcesu, chęć wykorzystania pełnego potencjału… to klucze, które otworzą drzwi do osobistej doskonałości.”

- Konfucjusz

“Jeśli ktoś oferuje ci niesamowitą możliwość, a ty nie jesteś pewien, czy dasz radę, powiedz „Tak!” i naucz się jak to zrobić.”

- Richard Branson

"Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa."

 - Mary Lou Cook

“Kiedy wszystko zdaje się działać przeciwko tobie, pamiętaj, że samolot startuje pod wiatr, nie z wiatrem.”

- Henry Ford

“Żaden wiatr nie jest pomyślny temu, który nie wie, do którego portu płynie.”

- Machiavelli

“Niesamowita zmiana zachodzi w twoim życiu, kiedy decydujesz się przejąć kontrolę nad tym, nad czym masz władzę, zamiast pragnąć kontroli nad tym, czego nie masz”.

— Steve Maraboli

“Teraz nie pora myśleć o tym, czego ci brak. Lepiej pomyśl, co możesz zrobić z tym, co masz.”

- Ernest Hemingway

“Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie.”

- Peter Drucker

"Nie znam bardziej optymistycznego faktu niż ludzka zdolność do ulepszania życia dzięki świadomemu działaniu. Jeśli ktoś z ufnością podąży za swoimi marzeniami i postanowi prowadzić życie, które sobie wyśnił, bardzo szybko osiągnie niespodziewany sukces."

- Walden Thoreau

“Jakże szybko „nie teraz” staje się „nigdy”.”

- Martin Luter King

“Kiedyś – nie ma takiego dnia tygodnia.”

- Janet Dailey

“Żadne zadanie nie jest szczególnie trudne, jeśli podzielisz je na mniejsze podzadania.”

- Henry Ford

“Rozwój osobisty to główna oszczędność czasu. Im lepszy się stajesz, tym mniej czasu zajmuje Ci osiągnięcie swoich celów.”

- Brian Tracy

“Jeśli ludzie w twoim kręgu nie przyczyniają się do twojego rozwoju, to nie jesteś w kręgu… jesteś w klatce”.

- Kianu Starr

“Twój los zależy od Twoich nawyków.”

- Brian Tracy

“Umiejętności mogą zaprowadzić cię na szczyt, ale potrzeba charakteru, aby tam pozostać.

- William Blake

“Nie powinniśmy oceniać ludzi według ich szczytu doskonałości, ale według odległości, jaką przebyli od punktu, w którym zaczęli”.

- Henry Ward Beecher

​"Kto kontynuuje naukę, pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym."

 – Henry Ford

"Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością jak z własnej.”

- Henry Ford

“Dobrym kryterium pomiaru sukcesu w życiu jest liczba ludzi, których uszczęśliwiłeś”.

- Robert J. Lumsden

bottom of page