top of page

Recenzja książki "Ścieżka miłości" Don Miguel Ruiz


Recenzja książki "Ścieżka miłości" Don Miguel Ruiz-Empowerment Coaching Kraków Blog

Dziś rozpoczynamy nowy cykl i nową kategorię postów na blogu Empowerment Coaching. W sposób regularny będziemy publikować recenzje wartościowych książek. To książki, które warto przeczytać co najmniej raz w życiu, a często również do nich wrócić, aby odkryć nowe wglądy. To książki, które nas poruszyły lub były inspiracją do dużej zmiany. To również książki, które zawierają cenną wiedzę i praktyczne wskazówki nt. rozwoju osobistego prowadzącego do lepszego, spełnionego życia.


Nasz cykl rozpoczynamy od książki pt. "Ścieżka miłości", której autorem jest Don Miguel Ruiz.Tytuł i autor książki: "Ścieżka miłości", Don Miguel Ruiz

Praktyczny przewodnik po sztuce budowania związków


1. O czym jest ta książka, czego dotyczy

Książka "Ścieżka miłości" odsłania tajniki rozwoju osobistego i świadomego podejścia do budowania związków. "Tylko kochając i akceptując siebie takiego, jakim się jest, można zaistnieć naprawdę i wyrazić swoją osobowość. Nie powinieneś udawać kogoś innego. Jeśli udajesz kogoś, kim nie jesteś, zawsze poniesiesz porażkę".


Korzystając z mądrości Tolteków, Miguel Ruiz pokazuje jak wykorzystać tą wiedzę w naszym codziennym życiu. Autor uczy nas, jak budować szczęście najpierw w samym sobie, aby móc otworzyć się na dojrzałe i świadome relacje. W bardzo przystępny sposób pokazuje nam, jak odrzucać maski i uzdrawiać własne emocje, jak nauczyć się prawdziwie przebaczać oraz akceptować siebie i innych. Udowadnia, że każdy z nas posiada moc kierowania własnym życiem oraz że szczęście nie przychodzi z zewnątrz – jego źródło tkwi w nas samych.


Autor pokazuje również, jak uniknąć utartych sposobów myślenia i postępowania, które oddalają nas od szczęścia i radości życia. Uczy nas rozpoznawania iluzji i pomaga wejść na ścieżkę rozwoju osobistego, która prowadzi do wolności, prawdziwego szczęścia i miłości.

2. Dla kogo głównie jest ta książka

Książkę polecam osobom, które chcą lepiej zrozumieć relację z samym sobą, oraz relacje z innymi, z którymi tworzymy związki. Rekomenduję ją osobom, które są w związku i napotykają na wyzwania w swojej relacji, tym które przechodzą przez rozstanie, oraz tym po rozstaniach, które chcą wejść w nowym etap życia. Książkę polecam tym wszystkim, dla których ważny jest rozwój osobisty i praca nad sobą, ponieważ książka wspiera w rozwoju samoświadomości, samoakceptacji i pewności siebie. Pokazuje jak być szczęśliwym i akceptować siebie takiego jakim się jest.

3. Jakie są główne zalety tej książki

"Ścieżka miłości" to książka napisana językiem jasnym, prostym i zrozumiałym, dlatego jej czytanie jest prawdziwą przyjemnością. W tekst wplątane są krótkie, inspirujące, wyróżnione w ramce złote myśli, co daje możliwość refleksji i chwili zaczepienia. Książka jest niewielka, co sprawia że można ją zabrać ze sobą to plecaka lub torebki i korzystać z niej za każdym razem, kiedy potrzebujemy się zatrzymać w natłoku myśli, poszukać inspiracji lub po prostu powrócić do ważnych treści.

4. Opinia recenzentki o książce "Ścieżka miłości"

Jestem wdzięczna, że trafiłam na "Ścieżkę Miłości". Działo się to w czasie, kiedy dużo pracowałam nad budowaniem swojej samoświadomości, analizowałam zachowania swoje i najbliższych mi osób w relacji, próbowałam zrozumieć te zachowania i mechanizmy nimi rządzące. Książka bardzo dużo zmieniła w moim życiu, postrzeganiu siebie i pomaga mi budować dojrzalsze relacje. Pokazała mi nową perspektywę, zachęciła do zmiany sposobu myślenia o sobie i partnerze, dała mi poczucie uwolnienia i szczęścia.


Przytoczę dwie złote myśli, które ze mną pozostały:


"Szczęście nigdy nie przychodzi z zewnątrz"

oraz

"W każdym związku są dwie połówki. Z tych dwóch połówek odpowiadasz tylko za swoją połowę. Nie odpowiadasz za tę drugą".

Książkę mam w swojej biblioteczce i często do niej wracam.

Ta książka stała się również inspiracją i otwarciem nowej perspektywy dla jednej z moich klientek, z którą pracowałam w procesie coachingowym i jednym z obszarów pracy był temat budowania trwałych relacji partnerskich.

5. Ocena książki "Ścieżka miłości" w skali 1-10

Książkę oceniam na 10. Otwarła mi oczy na wiele aspektów mojego życia, uczyniła je dojrzalszym i pełniejszym.

6. Kilka słów o Don Miguelu Ruiz, autorze książki

Don Miguel Ruiz urodził się 27 sierpnia 1952 w Meksyku w rodzinie meksykańskich uzdrowicieli. Rodzina spodziewała się, że Miguel także zacznie zgłębiać wielowiekową tradycję uzdrowicielską rodziny i wiedzę duchową Tolteków, jednakże on wybrał nowoczesne studia medyczne i wkrótce został lekarzem. Zdarzenie, które mogło kosztować go życie, całkowicie go odmieniło. Zaśnięcie za kierownicą, wypadek, opuszczenie ciała...


Poruszony do głębi tym przeżyciem podjął intensywne praktyki, mające na celu poznanie swej istoty. Poświęcił się studiowaniu prastarej wiedzy, aby następnie przekazywać nauki starożytnych Tolteków przedstawicielom świata zachodniego. To właśnie Miguel Ruiz jest dziś jednym z najbardziej oddanych propagatorów wiedzy i mądrości Tolteków.


Kim byli Toltekowie? Według antropologów to starożytny lud, żyjący na obszarze dzisiejszego południowo-centralnego Meksyku. Samo słowo Toltek oznacza tyle, co „artysta, mistrz”, przy czym w kręgach, które pielęgnują dziś opisywane nauki, przyjmuje się, że polem tej artystycznej działalności było życie. Wiedza Tolteków ma pomagać w kształtowaniu życia i uczynieniu z niego dzieła sztuki.


Miguel Ruiz jest autorem światowych bestsellerów poświęconych samorozwojowi oraz przewodnikiem duchowym. Jest autorem książek "Cztery umowy", "Piąta umowa", omawianej dziś "Ścieżka miłości" oraz "Trzy pytania".


 

Recenzja książki "Ścieżka miłości" Don Miguel Ruiz-2-Empowerment Coaching Kraków Blog

Autorem recenzji książki pt. "Ścieżka miłości" jest Agnieszka Kucza, Coach i Mentor w Empowerment Coaching Kraków.


Agnieszka pracuje z klientami w obszarze life coachingu, coachingu kariery oraz coachingu i mentoringu menedżerskiego. Jej duże doświadczenie zawodowe w obszarach Purchase-to-Pay, Projektów Finansowych, transformacji i zastosowania LEAN w Finansach sprawia, że dobrze rozumie potrzeby klientów biznesowych.


Znając doskonale realia działania mniejszych i większych firm, Agnieszka dobrze też rozumie z czym na co dzień borykają się ich pracownicy.


Zobacz także:

116 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page