top of page

Inspirujące cytaty o pracy i sukcesie zawodowym. Zmotywują Cię!


Cytaty o pracy, pieniądzach, sukcesie w biznesie - Empowerment Coaching Kraków Blog

Zapraszamy na cytaty o sukcesie w biznesie. Ale też bardzo mądre cytaty o pracy, której poświęcamy dziś tyle czasu i która sprawia, że nieustannie narzekamy na brak czasu. Cytaty o karierze, przywództwie, byciu liderem, innowacyjności i kreatywności, na których opiera się współczesna praca. Cytaty o współpracy w zespole, budowaniu relacji. A w połączeniu są to cytaty o pieniądzach, sukcesie i pracy. Bo sukces i pieniądze nie są możliwe bez ciężkiej pracy i pokonywania problemów.


Ale przede wszystkim znajdziesz tu złote myśli o pieniądzach, szacunku i bogactwie (ale tym prawdziwym!) i potwierdzenie, że pieniądze to nie wszystko, cytaty biznesowe o docenianiu i o tym, czym jest prawdziwy, nie nadmuchany sukces. Cytaty o dążeniu do celu i o tym jak wyznaczać swoje własne cele, pokonywać trudności w realizacji swoich celów i radzić sobie z rozwiązywaniem napotkanych problemów.


Ta długa lista to naprawdę dobry cytat biznesowy. Umieściliśmy tu przemyślenia i doświadczenia prawdziwych ludzi sukcesu - tych, którzy osiągnęli mistrzostwo w swojej dziedzinie i zrealizowali swoje marzenia. Być może sprawią, że i ty odniesiesz sukces w tym obszarze, w którym go w tej chwili najbardziej potrzebujesz.


Pozytywne cytaty o pracy i sukcesie

Rozpocznijmy więc podróż przez listę złotych myśli osób, które albo prowadziły swój biznes albo osiągnęły wyjątkowy sukces, znają prawdziwą wartość pieniądza, szacunku, a przede wszystkim czasu. Bo czas, to waluta, którą płacimy za wszystko w swoim życiu. Warto więc przede wszystkim pamiętać o docenianiu i szanowaniu swojego czasu. Jeśli uciekają Ci Twoje marzenia, to być może krótkie cytaty o dążeniu do celu pomogą Ci zawrócić z niewłaściwej drogi.


Cytaty o sukcesie, prawdziwym bogactwie - nie pieniądzach

Za pieniądze można mieć zegarek, ale nie czas. Za pieniądze można mieć budynek, ale nie dom. Za pieniądze można mieć seks, ale nie miłość. Za pieniądze można mieć lekarstwa, ale nie zdrowie. Za pieniądze można mieć posadę, ale nie poważanie. Za pieniądze można mieć władzę, ale nie szacunek. Za pieniądze można mieć ubranie, ale nie dobry gust. Jednym słowem, za pieniądze można mieć… ale nie można być.

- Katarzyna Grochola


Mamy większe domy, lecz mniejsze rodziny. Więcej możliwości, lecz mniej czasu. Mamy więcej tytułów, lecz mniej rozsądku. Więcej wiedzy, lecz mniej zdrowej oceny sytuacji. Mamy więcej specjalistów, lecz i więcej problemów. Więcej leków, lecz mniej zdrowia. Mnożymy majątki, okrajamy własne wartości. Mówimy za dużo, kochamy za mało, kłamiemy zbyt często. Uczymy się, jak zarabiać na życie, lecz nie uczymy się, jak żyć. Mamy stabilne budowle, lecz kruche charaktery. Coraz szersze autostrady, lecz coraz węższe poglądy. Przebywamy drogę na księżyc i z powrotem, lecz mamy problem przekroczyć ulicę i poznać nowego sąsiada. Tworzymy coraz więcej komputerów, przechowujemy coraz więcej informacji, lecz komunikujemy się coraz mniej, mniej i mniej. To czas szybkiego jedzenia, lecz wolnego trawienia. Wielkich mężczyzn, małych charakterów. Czas większej ilości pracy, mniejszej ilości zabawy. Większej ilości różnych posiłków, mniejszej ilości witamin i minerałów. Czas, kiedy mamy mnóstwo w oknie, a nic w pokoju. - DalajlamaJedną z najstarszych ludzkich potrzeb jest mieć kogoś, kto zastanawia się, gdzie jesteśmy, kiedy nie wracamy wieczorem do domu.

- Margaret MeadCo jest najśmieszniejsze w ludziach? Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. […] Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.

- Paulo CoelhoZa 20 lat jedynymi osobami, które będą pamiętać, że poświęcałeś pracy długie godziny będą Twoje dzieci.Prawdziwe bogactwo to nie to, ile twoja praca pozwoli ci zarobić, ale to, kim cię uczyni.

- Pino PellegrinoWiedza jest lepsza, niż bogactwo. Bogactwa musisz pilnować ty, a wiedza pilnuje ciebie.

- Przysłowie AfrykańskieIm bardziej dojrzewamy, tym bardziej mądrzejemy i stopniowo zaczynamy rozumieć, że zegarek, który kosztuje 30$ i zegarek, który kosztuje 300$, pokazuje ten sam czas.

- Steve JobsCzłowiek naprawdę bogaty to taki, którego dzieci biegną do niego, kiedy ma puste ręce.

- Autor nieznanyJeśli chcesz dobrze dla swoich dzieci, to spędzaj z nimi dwa razy więcej czasu i wydawaj na nie dwa razy mniej pieniędzy.

- Abigail Van BurenChciałbym, żeby każdy człowiek miał szansę kiedyś stać się sławnym i bogatym oraz żeby kupił wszystko o czym marzył – bo tylko w ten sposób zrozumie, że nie taki jest cel życia.

- Jim CarreySą ludzie, którzy mają pieniądze i są tacy, którzy są bogaci.

- Coco ChanelGdy praca, którą wykonujesz, nie daje ci radości, a tylko pieniądze, to jesteś śmiertelnie ubogi.

- Phil BosmansIm więcej ma się pieniędzy, tym więcej poznaje się ludzi, z którymi nic nas nie łączy prócz pieniędzy.

- Tennessee WilliamsPieniądze nie czynią człowieka szczęśliwym, ale niezwykle uspokajają.

- Erich Maria RemarquePamiętaj, że dobry interes to jest interes dla obu stron. Dobry interes dla jednej strony to nie jest dobry interes. To jest szwindel.

- Andrzej BlikleNie znam bardziej optymistycznego faktu, niż ludzka zdolność do ulepszania życia dzięki świadomemu działaniu. Jeśli ktoś z ufnością podąży za swoimi marzeniami i postanowi prowadzić życie, które sobie wyśnił, bardzo szybko osiągnie niespodziewany sukces.

- Walden ThoreauJeszcze bardziej nietrwałe od domków z kart są domki z kart kredytowych.

- Andrzej MajewskiDroga do bogactwa prowadzi przez pracę i oszczędność.

- Benjamin FranklinNie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ce­ny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze.

- Andrzej Sapkowski


Jest kilka odwiecznych zasad, które rządzą wszystkim w życiu. Mówiąc konkretnie, trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni mężczyźni tworzą dobre czasy, dobre czasy rodzą słabych, a słabi ludzie tworzą ciężkie czasy. Wielu nie zrozumie, ale dobrobyt w naszym kraju produkuje pasożyty, a nie bojowników życia. Tak samo jest, kiedy dajesz wszystko za darmo swojemu dziecku, które śpi przez cały dzień.

- Szejk Muhammad ibn Raszid Al Maktum, Emir Dubaju


Sukces jest strasznym nauczycielem. Nie uczy nas niczego więcej, niż tego co już wiedzieliśmy. Najwięcej uczymy się przez porażki, oby jak najmniejsze. Porażka oznacza doświadczenie, a doświadczenie jest ważne dla przyszłego sukcesu.

- Don Dodge, Developer Advocate w firmie Google


Pod koniec dnia nie zapominaj, że jesteś osobą, nie zapominaj, że jesteś matką, nie zapominaj, że jesteś żoną, nie zapominaj, że jesteś córką.

- Indra Nooyi, była dyrektor generalna PepsiCo


Dziś nie mamy czasu. Jutro nie będziemy mieć siły. Pojutrze nie będzie nas. Nie odkładaj niczego. Żyj tu i teraz.

- tekst piosenki


mądre cytaty o pracy - 2 - Empowerment Coaching Kraków Blog


Cytaty o pracy i pasji. O sukcesie w dążeniu do celu

Jeśli jest w ogóle jakiś sekret sukcesu, leży on w umiejętności przyjęcia punktu widzenia innych i patrzeniu na rzeczy zarówno z pozycji rozmówcy, jak i własnej.

- Henry FordSekret sukcesu polega na tym, aby nauczyć się, jak wykorzystywać cierpienie i przyjemność i jak nie pozwolić, aby cierpienie i przyjemność wykorzystywały ciebie. Jeśli to zrobisz, panujesz nad swoim życiem, jeśli nie, twoje życie panuje nad tobą.

- Anthony RobbinsBardziej niż cokolwiek innego – przygotowywanie się jest sekretem do sukcesu.

- Henry FordTwoja pasja czeka, aż dogoni ją odwaga.

- Isabelle LaflecheWierzę, że musisz rozumieć ekonomię i biznes, zanim stworzysz strategię oraz że musisz rozumieć strategię, zanim stworzysz strukturę. Jeśli zrobisz to w niewłaściwej kolejności, zapewne poniesiesz porażkę.

- Michael Dell, założyciel Dell Inc.Sukces jest kiepskim nauczycielem. Zwodzi inteligentnych ludzi przekonaniem, że nie mogą przegrać.

- Bill GatesSukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś.

- Bo BennetSą ludzie, którzy mają pieniądze i są tacy, którzy są bogaci.

- Coco ChanelTwoją marką jest to, co ludzie mówią o tobie, kiedy wyjdziesz z pokoju.

- Jeff Bezos, CEO i założyciel AmazonZa każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję.

- Peter DruckerTworzenie firmy to nie sprint, to maraton.

- Elon Musk, CEO Twittera, Spacex, TeslaNigdy nie marzyłam o sukcesie, pracowałam na niego.

- Estée LauderSukces zazwyczaj przychodzi do tych, którzy są zbyt zajęci, aby go szukać.

- Henry David ThoreauNie znam klucza do sukcesu, ale kluczem do porażki jest próba zadowolenia wszystkich wokół.

 - Bill CosbyLudzie wierzą, że aby zdobyć sukces trzeba wcześnie wstawać. Otóż nie - trzeba wstawać w dobrym humorze.

- Autor nieznanyNie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, ale człowiekiem wartościowym.

- Albert EinsteinKiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota.

– Leo BurnettPamiętaj, że sukces to proces, a nie cel sam w sobie. Jeśli będziesz się skupiał na tym, aby być lepszym każdego dnia, ostatecznie osiągniesz swój cel.

- Kobe BryantNajpierw cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Później wygrywasz.

- Mahatma GandhiJeśli nie zrealizujesz swojego marzenia, ktoś inny zatrudni cię, abyś pomógł mu zrealizować jego marzenie.

- Dhirubhai AmbaniPamiętaj, że w gruncie rzeczy do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy.

- Napoleon HillZwyciężanie jest nawykiem. Niestety przegrywanie jest nim także.

- Vince LombardiJeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.

- Napoleon HillJeśli możesz kłaść się spać każdej nocy ze świadomością, że w ciągu dnia dałeś z siebie wszystko, sukces Cię znajdzie.

- Mason RussellKluczem do sukcesu nie jest priorytetyzacja tego, co jest w twoim kalendarzu, ale zaplanowanie twoich priorytetów.

- Stephen CoveySukces jest decyzją. Odważ się ją podjąć.

- Jill Konrath, autorka książki "Selling to Big Companies"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość? A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?

- George Bernard ShawMyślimy błędnie, że sukces jest wynikiem ilości czasu, który poświęcamy na pracę, a nie jakości czasu, który jej poświęcamy.

- Arianna Huffington, CEO Thrive GlobalWszystko, co mamy w życiu to nasze dobre imię. Możesz być bogaty, ale jeśli ludzie ci nie ufają, to kompletnie się nie liczysz.

- Richard BransonNajbardziej niezadowoleni klienci to twoje najlepsze źródło nauki.

- Bill GatesTylko ci, którzy ryzykują pójście za daleko, dowiedzą się jak daleko można dojść.

- T.S EliotJeśli ktoś nie wie do jakiego portu płynie, żaden wiatr nie jest dla niego korzystny.

- Seneka MłodszyBrak czasu jest tak naprawdę brakiem priorytetów.

- Tim FerrissGeniusz to 1% inspiracji i 99% potu.

- Thomas EdisonWiększość ludzi tęskni za szansą, ponieważ jest ubrany w kombinezon i wygląda jak praca.

- Thomas EdisonCena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego, czy w danej chwili wygrywamy, czy przegrywamy dawać z siebie wszystko.

- Vince LombardiCo ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość? A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?

- George Bernard ShawPierwsza wersja czegokolwiek zawsze jest gówniana.

- Ernest HemingwayRozsądni ludzie przystosowują się do świata. Nierozsądni ludzie przystosowują świat do siebie. Dlatego też cały postęp zależy od ludzi nierozsądnych.

- George Bernard ShawJesteś średnią z pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu.

- Jim RohnNa początek należy przestać mówić i zacząć robić.

- Walt DisneyCo byś zrobił, gdybyś się nie bał?

- Sheryl SandbergNie trafiłem ponad 9000 rzutów w moim życiu. Przegrałem ponad 300 meczów. 26 razu zaufano mi, gdy miałem oddać rzut na miarę zwycięstwa i spudłowałem. Przegrywałem w moim życiu ciągle. Dlatego właśnie osiągnąłem sukces.

- Michael JordanCierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu.

- Napoleon Bonaparte.Nieustający wysiłek, niestrudzona praca, wytrwałość i determinacja zwyciężą. Niech ten, co posiada te cechy nigdy się nie zraża.

- James Whitcomb RileyMówią ci: Podążaj za marzeniami... Śnij i miej wielkie marzenia. Myślę, że to bzdura. Myślę, że wielu ludzi marzy. A kiedy ci są zajęci marzeniami, co robią naprawdę szczęśliwi ludzie, ludzie sukcesu, naprawdę interesujący, potężni, zaangażowani? Są zajęci robieniem.

- Shonda Rhimes, producentka telewizyjnaNigdy nie podejmuj decyzji ze strachu. Podejmuj decyzje kierując się nadzieją i możliwościami. Podejmuj decyzje kierując się tym, co powinno się wydarzyć, a nie tym, co wydarzyć się nie powinno.

- Michelle ObamaJeżeli robisz to co zawsze robiłeś, dostaniesz w zamian to, co zawsze dostajesz.

- Henry FordJeśli coś ci się nie podoba, zmień to. Jeśli nie możesz tego zmienić, zmień swoje nastawienie.

- Maya AngelouNie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

- Mahatma GandhiW świecie biznesu obraz we wstecznym lusterku jest zawsze bardziej wyraźny, niż ten w przedniej szybie.

- Warren BuffettKiedy nie doceniasz tego, co robisz, świat nie doceni tego, kim jesteś.

- Oprah WinfreyRobię to, co muszę tak długo, jak długo mogę robić to, co chcę.

- Oprah WinfreyJeśli przechodzisz przez piekło - nie zatrzymuj się, idź dalej.

- Winston ChurchillNigdy nie pozwól, aby kryzys poszedł na zmarnowanie.

- Winston ChurchillIm bliżej celu jest człowiek, tym większy wysiłek jest gotów podjąć, by cel ten osiągnąć.

– Robert CialdiniPrzeciętny pomysł, który wzbudza entuzjazm, zajdzie dalej niż świetny pomysł, który nikogo nie inspiruje.

- Mary Kay AshKłamstwo jest już w połowie drogi dookoła świata, zanim prawdzie w ogóle uda się założyć gacie.

- Winston ChurchillDopóki nie będziesz cenić siebie, nie będziesz cenić własnego czasu.

- M. Scott PeckZrozumienie różnicy między zdrowym dążeniem a perfekcjonizmem ma kluczowe znaczenie dla odłożenia tarczy i podniesienia swojego życia. Badania pokazują, że perfekcjonizm utrudnia sukces. W rzeczywistości często jest to droga do depresji, lęku, uzależnienia i paraliżu życiowego.

- Brene BrownNie lubię pracy – nikt jej nie lubi – ale lubię to, co jest w pracy: możliwość znalezienia siebie. Twoja własna rzeczywistość – dla ciebie, a nie dla innych – czego nikt nigdy się nie dowie.

- Joseph ConradJesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.

- Henry FordZnalezienie i zatrzymanie najlepszych pracowników jest najbardziej wartościową zdolnością. Dałbym wszystko, co mam, wszystkie moje pieniądze, aby tylko mieć tę umiejętność.

- John D. Rockefeller.Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem.

- Nick Vujicic, "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym co pozwala Ci wytrwać!

- Stephen CoveyKażdy z nas ma swoją własną rzeczywistość albo nawet kilka i czasem trudno orzec, której należy się trzymać.

- Graham MastertonKiedy idziesz w górę, to się wszystkim kłaniaj, bo może będziesz wracał tą samą drogą.

- Przysłowie chińskieOsiągnąłeś sukces w swojej dziedzinie, gdy nie wiesz, czy to, co robisz, to praca czy zabawa.

- Warren BeattyJeśli kochasz swoją pracę, będziesz codziennie starał się robić to najlepiej jak potrafisz, a wkrótce wszyscy wokół poczują od ciebie pasję – jak gorączkę.

- Sam WaltonSukces to nie klucz do szczęścia. Szczęście to klucz do sukcesu. Jeśli kochasz to, co robisz, będziesz odnosić sukces.

- Albert SchweitzerŚmiać się często i szczerze. Zyskać szacunek mądrych ludzi i podziw dzieci. Zasługiwać na dobrą ocenę uczciwych krytyków. Cierpliwie znosić zdradę fałszywych przyjaciół. Doceniać piękno. Znajdować w bliźnich to, co najbardziej wartościowe. Pozostawić po sobie świat nieco lepszym – czy to w postaci zdrowego dziecka lub alejki w ogródku. Mieć świadomość, że choćby jedna istota ludzka odetchnęła lżej dzięki temu, iż my istnieliśmy na tym świecie. Na tym właśnie polega sukces.

- Ralph Waldo Emersoncytaty o  braku szacunku - 3 - Empowerment Coaching Kraków Blog

Chcesz być mistrzem sukcesu? Na pewno? A czym jest dla Ciebie sukces? Bo może bardziej chciałbyś być człowiekiem spełnionym? Mamy nadzieję, że powyższe sentencje o pieniądzach, bogactwie, marzeniach, sukcesie w biznesie, pomogą Ci stworzyć swoją własną definicję tego czym jest sukces. Cytaty o sukcesie to tylko inspiracje do głębszego zastanowienia się nad tym tematem. Życie zawodowe niesie ze sobą wiele korzyści, ale praca to nie całe życie.


W następnej części naszego zestawu aforyzmów o pieniądzach i biznesie, znajdziesz złote myśli o pracy zawodowej i karierze. To również cytaty o kreatywności i innowacyjności. Bo kreatywność oraz innowacyjność nierozerwalnie wiążą się z rozwiązywaniem problemów. Każda złota myśl o pracy została specjalnie dobrana.


Kariera zawodowa - inspirujące cytaty, które prowadzą do osiągnięcia prawdziwej  satysfakcji w życiu


Praca wypełni ci dużą część życia. Jedynym sposobem na prawdziwą satysfakcję z pracy jest robienie tego, w czego wielkość się wierzy. A jedynym sposobem na robienie rzeczy wielkich dla ciebie jest miłość do tego, co się robi.

- Steve Jobs


Kariera to piękna rzecz, ale nie możesz się do niej przytulić w zimną noc.

- Marilyn MonroeWybierz sobie zawód, który lubisz, a nigdy nie będziesz zmęczony.Człowiek, który nie pracuje z zamiłowania do tego co robi, ale tylko dla pieniędzy, nie jest w stanie ani zarobić, ani znaleźć wiele radości w życiu.

- Charles M. SchwabJednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę.

- Bertrand Russell"Crazy busy” to świetna zbroja, to świetny sposób na odrętwienie. To, co wielu z nas robi, to to, że jesteśmy tak zajęci i tak do przodu, że prawda o tym, jak się czujemy i czego naprawdę potrzebujemy, nie może nas dogonić.

- Brene BrownPraca jest darem niebios, kiedy pomaga nam myśleć o tym, co robimy. Ale staje się przekleństwem, gdy jego jedynym zastosowaniem jest unikanie refleksji nad sensem życia.

 - Paulo CoelhoMyślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje.

– Henry FordWażniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba, jest robienie tego co trzeba.

- Peter DruckerPraca oddala od nas trzy wielkie niedole: nudę, występek i ubóstwo.

- VoltaireNajlepszym sposobem na docenienie swojej pracy jest wyobrażenie sobie siebie bez niej.

 – Oscar WildePamiętaj, że bardzo mało jest takich ludzi, którzy leżąc na łożu śmierci, myśleli sobie: "Wiesz, naprawdę żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".

- Richard BransonWiesz, że jesteś na drodze do sukcesu, jeśli jesteś w stanie wykonywać swoją pracę bez oglądania się na wynagrodzenie.

- Oprah WinfreyKarierę robi się z dwóch powodów - dla siebie i dla innych. Nawet, jeśli chcesz śpiewać, bo to kochasz, to i tak potrzebujesz kogoś, kto chciałby cię słuchać.
Nasz naród nie jest głupi. Już dawno zauważył prostą regułę: za dobrą pracę w nagrodę dostaje się jeszcze więcej pracy.

- Wiktor SuworowBez etyki pracy, talent jest jak bezużyteczny dekor.Etyka pracy bez talentu to wstyd, ale talent bez etyki pracy to tragedia.

- Robert HalfGdy praca, którą wykonujesz, nie daje ci radości, a tylko pieniądze, to jesteś śmiertelnie ubogi.

- Phil BosmansLudzie są wynagradzani głównie nie za to, co wiedzą, lecz przede wszystkim za użytek, jaki czynią z tego, co wiedzą.

– Napoleon HillKluczem do sukcesu jest poczucie, że twoja „praca” jest „grą”. Nie pracujesz, by „zarabiać na życie”, czy wypełniać swojego czasu, albo dlatego, że społeczeństwo, rodzina lub rodzice oczekują tego od ciebie. Pracujesz, ponieważ jest to najlepsza dostępna gra, jedyna, w której możesz zarabiać za to, co jest fajne.

- Michael Kordacytaty o sukcesie w biznesie - 4 - Empowerment Coaching Kraków Blog


A co powiesz na śmieszne cytaty o pracy i anegdoty biznesowe? Najlepsze cytaty o codziennej pracy na wesoło

Poczucie humoru i śmiech to wspaniałe bezpłatne lekarstwa. Poświęćmy więc specjalne miejsce różnym anegdotom i przejrzyjmy złote myśli o pracy śmieszne. Jutro do pracy? Spróbujmy podejść do tego na wesoło. Może ta szczypta humoru, dzięki której nabierzemy dystansu do siebie sprawi, że te poniższe cytaty staną się specjalnym rodzajem motywacji do pracy. Często jedna anegdota, jeden trafiony dowcip, potrafi uleczyć skołatane myśli i zestresowane ciało. Przypomina nam o tym, żeby nie brać wszystkiego tak poważnie. A największą umiejętnością jest umiejętność śmiania się z samego siebie. To bardzo uwalniające doświadczenie.


Prędzej, czy później czeka nas również emerytura. Słowa na odejście z pracy, cytaty "odejście na emeryturę" mogą być bardzo otrzeźwiającym przypomnieniem o roli, jaką w naszym życiu odgrywa czas. Zobacz więc, co myślą ludzie, którzy patrzą na swoje życie z perspektywy emerytury. To mogą być również fajne cytaty na pożegnanie z pracy. Oto nasze anegdoty o pracy.


Coś jest nie tak z moim wzrokiem. Jakoś nie widzę siebie w pracy.

- Teddy Bergerson


Pracę należy wybierać dużo ostrożniej niż współmałżonka, ponieważ będzie się w niej spędzać więcej czasu niż w jego towarzystwie.

- Jonathan CarollLudzie wierzą, że aby odnieść sukces trzeba wstawać wcześnie. Otóż nie – trzeba wstawać w dobrym humorze.

- Marcel AchardWolność jest zarezerwowana dla ludzi, którzy żyją ze swojej własnej pracy i w tej właśnie pracy robią, co chcą.

- George Robin CollingwoodNajlepszy sposób na osiągnięcie sukcesu w życiu to postępowanie według rad, których udzielamy innym.

– AnonimZawsze jestem gotowy do nauki, chociaż nie zawsze lubię być nauczany.

— Winston ChurchillJesteśmy bardziej podobni do mrówek niż do motyli. Bardzo niewiele osób może znieść dużo wolnego czasu.

- Gerald BrenanMózg jest wspaniałym organem. Zaczyna pracować w momencie, kiedy wstajesz i nie przestaje do momentu, kiedy wchodzisz do biura.

- Robert Lee FrostCiężka praca jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale po co ryzykować?

- Ronald ReaganKażda praca jest dobra, o ile jest dobrze wykonywana.

- Albert EinsteinJeśli chcesz, aby łatwa praca wydawała się bardzo trudna, po prostu odkładaj ją na później.

- Olin MillerNiewielu z nas potrafi znieść dobrobyt. Innych ludzi, rzecz jasna.

- Mark TwainJeśli będziesz przykładnie pracował osiem godzin dziennie, może ci się kiedyś uda zostać kierownikiem i pracować dwanaście.

- Robert Lee FrostOptymistę spotyka w życiu tyle samo niepowodzeń i tragedii co pesymistę, ale optymista znosi to lepiej.

- Martin SeligmanZa dobrą pracę w nagrodę dostaje się jeszcze więcej pracy.

- Wiktor Suworow, "Tatiana - Tajna broń"Cóż komu z tego, że zjadł wszystkie rozumy, jeżeli nie ma własnego?Człowiek, który nie czyta, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie czytać.

- Mark TwainNie wszyscy mogą być mądrzy […]. Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.

- Jaroslav HasekJeśli uważasz, że twój szef jest głupi, pamiętaj: nie miałbyś pracy, gdyby był mądrzejszy.

- John GottiNie występuj publicznie, jeśli nie masz czegoś sensownego do powiedzenia. Chcąc przyciągnąć czyjąś uwagę, możesz przyciągnąć uwagę swoją bezmyślnością.

- Jo Foxworth, założyciel Oj Foxworth AdvertisingPracujesz, ponieważ jest to najlepsza dostępna gra, jedyna, w której możesz zarabiać za to, co jest fajne.

- Michael KordaMoją największą życiową porażką jest fakt, że nie mam pracy polegającej na czytaniu książek, najlepiej w jakimś klimatyzowanym pomieszczeniu.

- Woody AllenChyba nie można wierzyć we wszystko, co jest napisane w książkach. Ale nie rozgłaszaj tego, bo stracę pracę.

- Michael James SullivanCzłowiek chodzi jak w kieracie, dzień w dzień to samo, do pracy i z pracy, można zapomnieć, że na świecie jeszcze coś poza tym istnieje. Trzeba czasami wyjrzeć na zewnątrz, choćby po to, żeby się przekonać, że i tam nie ma nic szczególnego.

- Edward Morgan ForsterCiężka praca i brak rozrywek sprawiają, że będziesz cholernym nudziarzem, a twoja żona bogatą wdową.

- Edward Evan Evans-PritchardJeśli ciężka praca jest kluczem do sukcesu, większość ludzi woli otworzyć zamek bez niego.

- Claude McDonaldLubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

- Jerome K. JeromeW pracy zawsze daję z siebie 100%: 10% w poniedziałek, 23% we wtorek, 40% w środę, 22% w czwartek i 5% w piątek.Człowiek chodzi jak w kieracie, dzień w dzień to samo, do pracy i z pracy, można zapomnieć, że na świecie jeszcze coś poza tym istnieje. Trzeba czasami wyjrzeć na zewnątrz, choćby po to, żeby się przekonać, że i tam nie ma nic szczególnego".

- Edward Morgan ForsterIm więcej mamy czasu na wykonanie jakiejś pracy, tym więcej czasu nam ona zabiera.

- Cyril Northcote ParkinsonTchórz umiera tysiąc razy, odważny tylko raz.

- William ShakespeareWiele z tego, co nazywamy „zarządzaniem”, polega na utrudnianiu pracy innym.

- Peter DruckerNa ogół uważa się, że praca jest dobra. Ale naprawdę nikt tak nie myśli. Robi się to z przyzwyczajenia i właśnie dlatego, żeby nie myśleć.

- Boris VianKompromis – to sztuka rozdzielenia ciasta w ten sposób, aby każdy myślał, że dostał największy kawałek.

- Przysłowie angielskie, sukces - cytaty o sukcesie na wesołoZawsze wolę zaufać najlepszemu ze wszystkich - to taka oszczędność czasu.

- Rudyard KiplingPraca to ucieczka dla ludzi, którzy nie mają niczego lepszego do roboty.

- Oskar WildeObuwie i stanowisko trzeba mieć na miarę. Najwygodniejsze rozwiązania są rzadko najlepszymi.

- Autor nieznanyDawanie dobrego przykładu nie jest najlepszym sposobem wywierania wpływu na ludzi, jest to sposób jedyny.

- Albert SchweitzerLepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

- Mark TwainUważam, że jeżeli dwóch zatrudnionych u mnie kierowników myśli w ten sam sposób to jeden powinien odejść.

- Ray KrocOd gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach: kiedy nie ma się pieniędzy i kiedy ma się pieniądze.

- Mark TwainCodziennie wstaję i przeglądam listę najbogatszych ludzi w Ameryce magazynu Forbes. Jeśli mnie tam nie ma, idę do pracy.

- Robert OrbenSpotyka się dwóch prezesów;

- W twojej firmie wszyscy przychodzą do pracy tak wcześnie. Jak ty to robisz?

- Mamy 200 pracowników, a miejsc parkingowych jest tylko 150Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła.

- Mark TwainNa starość, kiedy stałem się mądrzejszy, odkryłem, że jest sześć rzeczy, które naprawdę uwielbiam w swojej pracy. Dzień wypłaty, przerwę obiadową, chwilę wyjścia do domu, urlopy, święta i oczywiście przejście na emeryturę.

- Tom GoinsLudzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.

- Mark TwainWiesz, że się zestarzałeś, kiedy świeczki na tort kosztują więcej niż sam tort.

- Bob HopeBłogosławieni, którzy potrafią śmiać się z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca życia.

- Jan TwardowskiStarajmy się żyć tak, by – gdy przyjdzie nam umierać – żałował nas nawet właściciel zakładu pogrzebowego.

- Mark TwainTo były teksty śmieszne. A teraz wróćmy do powagi i kontynuujmy cytaty o sukcesie, problemach, niestrudzonym dążeniu do celu. A w pokonywaniu problemów może nam pomóc kreatywność. Złote myśli nt. innowacyjności mogą być wspaniałą inspiracją.Problemy - cytaty o pracy i obowiązkach

Wszystkie problemy stają się mniejsze, gdy stawiasz im czoła, zamiast ich unikać.

- William F. Halsey


Nie wszystko, z czym się borykamy, można zmienić. Ale niczego nie można zmienić, dopóki się z tym nie zmierzymy.

- James Baldwin


Czasami problemy nie wymagają rozwiązania, aby je rozwiązać; Zamiast tego wymagają dojrzałości, aby je przerosnąć.

- Steve MaraboliPraca uszlachetnia. To nie slogan. To prawda. Bo czujesz, że możesz, że umiesz, że jesteś czegoś wart, że warto było się uczyć, że życie jest piękne, bo jak zarobiłam teraz, to mogę i potem, że jak się postaram, to wszystko będzie dobrze.

- Iwona BanachWyzwania są tym, co sprawia, że życie jest interesujące, a ich przezwyciężanie jest tym, co sprawia, że życie ma sens.

- Joshua J. MarineNic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się, jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi.

- Michael Jordan


Żeby mieć siłę do przetrwania w kryzysie, musisz mieć jakiś wyższy cel - marzenie większe niż tylko pieniądze i ich zarabianie.

- Autor nieznany


Nie możemy rozwiązać naszych problemów za pomocą tego samego sposobu myślenia, którego używaliśmy, kiedy je tworzyliśmy.

- Albert Einstein


Każdy problem jest darem. Bez nich nie moglibyśmy wzrastać.

- Tony Robbins


Doświadczenie to coś, co dostajesz kiedy nie dostajesz tego, co chcesz.

- Dan Stanford


Jeśli możesz rozwiązać swój problem, to po co się martwić? Jeśli nie możesz go rozwiązać, to jaki jest pożytek z martwienia się?

- Shantideva


Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem.

- Nic Vujicic


Trzeba się nauczyć ponosić porażki. Nie można stworzyć nic nowego, jeżeli nie potrafi się akceptować pomyłek.

- Charles Knight


Nie trafiłem więcej niż 9000 razy. Przegrałem prawie 300 meczów. 26 razy powierzano mi decydujące rzuty, których nie trafiałem. Przegrywałem raz za razem. Dlatego właśnie odniosłem sukces.

- Michael Jordan


Częściej ponosimy porażkę, gdy rozwiązujemy niewłaściwy problem, niż dlatego, że uzyskujemy niewłaściwe rozwiązanie właściwego problemu.

- Russell L. Ackoff


Uciekanie od problemu tylko powiększa dystans do rozwiązania.

- Autor nieznany


Nigdy nie rezygnuj z czegoś, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień. Sukces polega na tym by iść od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu.

- Winston Churchill


Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry.

- Søren Kierkegaard


Nie ma rzeczy, której nie można by zdobyć wytrwałą pracą i pilnym staraniem.

- Seneka Młodszy


Wyzwania to prezenty, które zmuszają nas do poszukiwania nowego środka ciężkości. Nie walcz z nimi. Po prostu znajdź nowy sposób, by stać.

- Oprah Winfrey


Nie martw się niepowodzeniem; musisz mieć rację tylko raz.

- Drew Houston, CEO Dropbox


Każdy rozwiązany przeze mnie problem stawał się regułą, która później służyła do rozwiązywania innych problemów.

- Kartezjusz


Jeśli zaczniesz myśleć, że liczą się tylko twoje najlepsze i najbardziej błyskotliwe momenty, przez większość czasu będziesz się czuł jak nieudacznik.

- Chris Hadfield, były astronauta


Zamiast myśleć "out of the box" - get rid of the box.

- Deepak Chopra


Każdy człowiek sukcesu przekonuje się, że wielki sukces leży odrobinę dalej niż ten etap, na którym nabrał pewności, że pomysł się nie sprawdzi.

- Napoleon Hill


Odnawiasz siebie każdego dnia. Czasami odnosisz sukcesy, czasami nie, ale liczy się średnia.

- Satya Nadella, CEO of Microsoft


Nawet jeśli jesteś na dobrej drodze, zostaniesz rozjechany, jeśli po prostu tam usiądziesz.

- Will Rogers


Przyczyną nieosiągania większości celów głównych jest zajmowanie się w pierwszej kolejności sprawami drugorzędnymi.

- John C. Maxwell


Nie ma problemu poza tobą, który byłby większy od mocy w tobie.

- Bob Proctor


Różnica między niemożliwym a możliwym leży w determinacji człowieka.

-Tommy Lasorda


Jeśli nie potrafisz określić celu, określ swoją pasję. Twoja pasja doprowadzi cię wprost do celu.

- T.D. Jakes


Człowiek musi porzucić przypisywanie swoich problemów swojemu otoczeniu i nauczyć się na nowo ćwiczyć własną wolę – swoją własną odpowiedzialność.

- Albert Schweitzer


Już dawno zauważyłem, że ludzie, którzy wiele osiągnęli, rzadko siedzieli i pozwalali, by rzeczy im się przydarzały. To oni przydarzali się rzeczom.

- Leonardo da Vinci


Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione.

- Nelson Mandela


Miarą tego, kim jesteśmy, jest to, co robimy z tym, czym zostaliśmy obdarzeni.

- Vince Lombardi


Nie proś ludzi o pomoc bez uprzedniej próby samodzielnego rozwiązania problemu.

- Colin Powell


Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

- Mark Twain


Całe życie polega na rozwiązywaniu problemów.

- Karl Popper


Każda minuta, którą poświęcasz na planowanie zaoszczędza Ci 10 minut w wykonaniu. To daje 1000 procentowy zwrot z zainwestowanej energii.

- Brian Tracy


Jak nie dasz rady, to znaczy, że nie dasz rady. A nie że kończy się świat.

Jeśli się nie wyrobisz, to znaczy, że się nie wyrobisz. A nie że nie można na Ciebie liczyć. Kiedy nie zadowolisz wszystkich, to znaczy, że nie wszyscy będą zadowoleni. A nie że jesteś bezwartościowy. Kiedy poniesiesz porażkę, to znaczy, że poniesiesz porażkę. A nie że jesteś porażką.

- „Jak nie drzwiami, to oknem”sukces cytaty - 5 - Empowerment Coaching Kraków Blog


Kreatywność - cytaty o biznesie, które inspirują do nowych odkryć

Kreatywność to inteligencja, która dobrze się bawi

- Albert EinsteinNie możesz po prostu włączyć kreatywności jak kranu. Musisz być w odpowiednim nastroju. Jaki to nastrój? Panika w ostatniej chwili :-)

- Bill WatersonNie możesz zużyć kreatywności. Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz.

- Maya AngelouWrażliwość jest kolebką innowacji, kreatywności i zmian.

- Brene BrownProstota to najwyższa forma wyrafinowania.

- Leonardo da VinciPomysły są powszechnym towarem. Wprowadzanie ich w życie nie jest.

- Michael DellCzłowiek z no­wymi po­mysłami jest wa­riatem, dopóki nie od­niesie sukcesu.

- Mark TwainGłównym wrogiem kreatywności jest zdrowy rozsądek.

- Pablo PicassoKreatywność jest aktem buntu.

- Twyla TharpMagia, cud, tajemnica i niewinność dziecięcego serca to ziarna kreatywności, które uzdrowią świat.

- Michael JacksonKreatywność to dziki umysł i zdyscyplinowane oko.

- Dorothy ParkerZamiast konkurować, wszystko, co musimy zrobić, to tworzyć.

- Earl NightingaleKreatywność ma wiele wspólnego z doświadczeniem, obserwacją i wyobraźnią, a jeśli brakuje któregokolwiek z tych kluczowych elementów, to nie działa.

- Bob DylanNajlepsze pomysły przychodzą jako żarty. Postaraj się, aby twoje myślenie było jak najbardziej zabawne.

- David OgilvyZ ideą, podobnie jak z duchem, trzeba trochę porozmawiać, zanim sama się wyjaśni.

- Charles DickensCała różnica między konstruowaniem a tworzeniem polega właśnie na tym, że skonstruowaną rzecz można kochać dopiero po jej zbudowaniu; ale rzecz tworzona jest kochana, zanim zaistnieje.

- Charles DickensJeśli dałbyś swojemu wewnętrznemu geniuszowi tyle samo wiary, co wewnętrznemu krytykowi, byłbyś lata świetlne od miejsca, gdzie teraz się znajdujesz.

- Alan CohenHumor jest zdecydowanie najważniejszą czynnością ludzkiego mózgu.

- Edward de BonoJeśli niepewność jest dla Ciebie nie do przyjęcia, zamienia się w strach. Jeśli jest całkowicie akceptowalna, zamienia się w zwiększoną żywotność, czujność i kreatywność.

- Eckhart TolleDoświadczanie smutku i złości może sprawić, że poczujesz się bardziej kreatywny, a będąc kreatywnym, możesz wyjść poza swój ból lub negatywność.

- Yoko OnoWiększość pomysłów rodzi się i ginie w samotności.

- Scott Belsky, współtwórca serwisu BehanceI to jest właśnie niewinność. Jest prosta i ufna jak dziecko, nie osądzająca i przywiązana do jednego wąskiego punktu widzenia. Jeśli jesteś uwięziony we wzorcu myślenia i reagowania, twoja kreatywność zostaje zablokowana. Tęsknisz za świeżością i magią chwili. Naucz się znowu być niewinnym, a ta świeżość nigdy nie zniknie.

- Michael JacksonCzłowiek powinien słuchać trochę muzyki, czytać trochę poezji i oglądać piękny obraz każdego dnia swojego życia, aby ziemskie troski nie zatarły poczucia piękna, które Bóg zaszczepił w ludzkiej duszy.

- Johann Wolfgang von Goethecytaty o sukcesie - 7 - Empowerment Coaching Kraków Blog

Na zakończenie naszego wyboru zapraszamy do sekcji specjalnej, która zawiera cytaty o współpracy w zespole, karierze zawodowej i przywództwie.


Być może pewną niespodzianką będzie dla Ciebie ostatnia na tej liście sentencja autorstwa Andrzeja Leppera. Już tak dawno temu (i nie będąc znanym ekspertem w dziedzinie przywództwa korporacyjnego), Andrzej Lepper zawarł w swojej złotej myśli esencję tak popularnego dziś przywództwa służebnego. Być może również zaskoczy Cię złota myśl Wiktora Suworowa, która poprzedza cytat Andrzeja Leppera.


I być może ten fakt skłoni Cię do głębszej refleksji nad naturą trendów, które prędzej, czy później i tak mają związek z naturą ludzką. Zapraszamy więc do zapoznania się z cytatami o karierze i przywództwie oraz do popatrzenia na nie z perspektywy człowieka jako całości.


Praca - cytaty o pracy zespołowej, współpracy w zespole - przywództwo i zespół

Talent wygrywa mecze, ale praca zespołowa i inteligencja wygrywają mistrzostwa.

- Michael JordanPraca zespołowa to paliwo, które pozwala zwykłym ludziom na osiąganie niezwykłych rezultatów.

- A. CarnegieZespół to nie grupa ludzi, którzy ze sobą pracują. To grupa ludzi, którzy sobie ufają.

- Simon SinekMecz wygrywają zawodnicy, którzy koncentrują się na tym, co dzieje się na boisku, a nie ci, którzy wpatrują się w tablicę wyników.

- Warren BuffettPołączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.

- Henry FordTo nieprawda, że klienci są najważniejsi. Pracownicy są najważniejsi. Jeśli zatroszczysz się o pracowników, oni zatroszczą się o klientów.

- Richard Branson, cytaty pracaDobra firma powinna być zorganizowaną formą przyjaźni.

- Ekonomista Herbert N. CassonSzkol ludzi na tyle dobrze, by mogli odejść, traktuj ich wystarczająco dobrze, by nie chcieli tego zrobić.

- Richard BransonPowiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, zaangażuj mnie, a zrozumiem.

- KonfucjuszTylko głupiec mówi ze niczego więcej się nie nauczy.

- Napoleon HillLudzie zapomną o tym, co powiedziałeś, ludzie zapomną o tym, czego dokonałeś, ale ludzie nigdy nie zapomną tego, jak dzięki tobie się czuli.

- Maya AngelouNigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie.

- Andrzej SapkowskiAutentyczność jest zbiorem decyzji, które podejmujemy każdego dnia. To decyzja, aby się pokazać i być prawdziwym. Decyzja, aby być szczerym. Decyzja, aby pozwolić innym ujrzeć nasze prawdziwe ja.

- Brené BrownSądzę, że przywództwo kiedyś oznaczało siłę, ale dzisiaj oznacza dobry kontakt z ludźmi.

- Mahatma GandhiArmia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

- Napoleon BonapartePrzywódca jest bezużyteczny, gdy działa przeciwko własnemu sumieniu

- Mahatma GandhiLepiej się zamknąć i pozwolić innym podejrzewać, że jest się głupcem, niż się odezwać i nie pozostawić co do tego cienia wątpliwości.

- Mark TwainNajwiększe nieszczęście zdarza się wówczas, gdy człowiek o małych możliwościach posiada wielkie ambicje.

- Luc de Clapiers de VauvenarguesJeśli chcesz wszystkich uszczęśliwić, nie bądź przywódcą — sprzedawaj lody.

- Steve JobsZły lider to ten, którym ludzie pogardzają. Dobry lider to ten, którego ludzie szanują. Najlepszy lider to ten, którego ludzie mówią: "Sami to zrobiliśmy".

- Lao-TseNie to, co osiągasz, ale to, co przezwyciężasz, definiuje Twoją karierę.

- Carlton FiskDla mnie przywódca to ktoś, kto sam siebie pociąga do odpowiedzialności za znajdowanie potencjału w ludziach i procesach.

- Brene BrownTylko trzy zjawiska występują naturalnie w organizacji: spory, chaos i niska efektywność. Wszystkie inne wymagają przywództwa.

- Peter DruckerJestem trochę skąpy, ale co z tego? Gdy patrzę na pieniądze, które mam wydać na siebie, zawsze zastanawiam się, czy klient IKEI mógłby sobie na to pozwolić. Mógłbym regularnie latać pierwszą klasą, ale posiadanie pieniędzy na bogate życie to niezbyt dobry powód do ich marnowania. I jeśli istnieje coś takiego, jak dobre przywództwo, to na pewno lider powinien dawać dobry przykład.

- Ingvar Kamprad, założyciel IKEAAby zapalać innych, samemu trzeba płonąć.

- Jacek WalkiewiczJeśli potraficie się razem śmiać, możecie razem pracować.

- Robert OrbenGdybyśmy wszyscy byli zdeterminowani, by grać pierwsze skrzypce, nigdy nie mielibyśmy orkiestry. Dlatego szanuj każdego muzyka na swoim miejscu.

- Robert SchumannOsoba, która wie jak, zawsze znajdzie pracę. Osoba, która wie dlaczego, zawsze będzie jego szefem.

- Alanis MorissetteMógłbyś osiągnąć w życiu wszystko, co chcesz, gdybyś tylko choć trochę pomógł innym ludziom osiągnąć to, czego oni chcą.

- Zig ZiglarPołowa zmartwień tego świata wywoływana jest przez ludzi, którzy próbują podejmować decyzje, nim zdobędą wystarczającą wiedzę, by móc te decyzje podejmować.

- Herbert E. HawkesWy ludziom nie musicie dawać. Wystarczy, że przestaniecie im zabierać, a ludzie sami sobie poradzą.

- Andrzej Leppercytat biznesowy - 6 - Empowerment Coaching Kraków Blog


 

Na tym kończymy nasze motywujące cytaty o sukcesie, pracy, biznesie.

Mamy nadzieję, że w szczególny sposób rozbawiły Cię śmieszne złote myśli z kategorii "cytaty - praca śmieszne teksty".


Na naszym coachingowym portalu znajdziesz również specjalnie przygotowaną Listę Błędów Poznawczych.Została zaprojektowana w sposób szczególny.

To połączenie definicji Błędu Poznawczego, przykładu jego występowania, grafiki

oraz bardzo często szczypty poczucia humoru.


Każdy Błąd Poznawczy opisany jest jednym memem.

Te memy można dowolnie pobierać i dystrybuować.


Oto przykład takiej grafiki z wybranym Błędem Poznawczym.


brak czasu cytatyZobacz także inne zabawne cytaty praca, złote myśli, sentencje i aforyzmy:

Mądre opowiadania o życiu wg Anthony de Mello


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page