top of page

Fajne cytaty na podziękowanie za pomoc. O wdzięczności, pomaganiu


Fajne cytaty na podziękowanie. O wdzięczności, pomaganiu

Doris Day powiedziała, że "Wdzięczność to bogactwo. Narzekanie to ubóstwo." A Douglas Wood stwierdził, że "Serce, które dziękuje, jest szczęśliwe, ponieważ człowiek nie może jednocześnie czuć wdzięczności i nieszczęścia."


W pędzie dzisiejszego świata często nie zauważamy wielu dobrych rzeczy. Nie znajdujemy też czasu, aby przekazać innym słowa podziękowania za pomoc i wsparcie lub za to, że po prostu są. Eksperyment Joshua Bell w nowojorskim metrze, o którym piszemy w dedykowanym poście pokazał, jak łatwo i jak wiele ważnych i dobrych chwil umyka nam w życiu.


Z okazji kolejnych Świąt zapraszamy więc do rozważań nad wdzięcznością, przekazując najpiękniejsze sentencje podziękowania za pomoc i złote myśli o wdzięczności. Piękny aforyzm lub wiersz może być bardzo oryginalną formą okazania wdzięczności. Zwłaszcza jeśli pisanie lub mówienie nie przychodzi Ci łatwo i brakuje Ci słów, aby wyrazić swoje podziękowanie za dobroć.


Cytaty sławnych ludzi mogą też być świetnym pomysłem na nietuzinkowe zaproszenie, wyrażenie swoich uczuć miłosnych, odbudowanie przyjaźni ze starym znajomym lub fajne teksty na pożegnanie kolegi z pracy. To mogą być również złote myśli podziękowania za współpracę.


Ponadto przygotowaliśmy także specjalne cytaty na podziękowanie za pomoc. To oryginalne sposoby na wyrażenie wdzięczności. Możesz z nich skorzystać wtedy, kiedy nadarzy się okazja wyrazić podziękowania za dobre serce i pomoc osobie, która okazała Ci życzliwość lub wsparcie w trudnych chwilach - zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy. Mogą Ci się przydać, kiedy nadejdzie dzień imienin lub urodzin bliskich Ci osób. To również może być dobry pomysł na podarowanie kartki z piękną, odręcznie napisaną sentencją.


Oto fajne cytaty na podziękowanie, z których można skorzystać w dowolnej chwili - nie tylko na Święta. To takie szczególne "dziękuję, że jesteś w moim życiu". Również podziękowania za współpracę z humorem.


Dziękuję, że jesteś - cytaty na podziękowanie 


Dziękuję, że jesteś moją tęczą po burzy.


Gdybyś mógł zobaczyć moją twarz, ujrzałbyś uśmiech, który pojawił się tam dzięki Tobie. Dziękuję!


Niektórzy zasługują na coś więcej niż tylko podziękowanie. Ty zasługujesz na szczególne miejsce w moim sercu. Dziękuję za wszystko!


Jesteś powodem, dzięki któremu wciąż mogę cieszyć się życiem. Jak można podziękować za taki dar? Mimo wszystko spróbuję: dziękuję!


Zawsze wiedziałem, że jestem bogatym człowiekiem, ponieważ miałem Ciebie. Dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiłaś.


Chcę Ci podziękować za to, że dałeś mi najlepsze dni mojego życia. Och, gdy z Tobą jestem, to już jest najlepszy dzień mojego życia.

- Dido, piosenka "Thank You"


Pociecha jest balsamem na głęboką ranę. Jest oazą w bezkresnej pustyni. Pociecha jest jak łagodząca dłoń na twojej skroni. Pociecha jest niczym bliska, przyjazna twarz. To obecność kogoś, kto rozumie twoje łzy, przysłuchuje się twojemu utrudzonemu sercu, w smutku i nieszczęściu pozostaje przy tobie i pomaga dojrzeć parę gwiazd.

- Phil Bosmans


Przyjaciół się nie dostaje - nawet nie zawsze się ich wybiera. Przyjaciół się znajduje, jak skarb, talizman, czterolistną koniczynę [...] Łatwo pamiętać o zmarłych, trudniej o żywych - zbyt często się zmieniają i nie zawsze są tacy, jakimi chcemy ich widzieć. Ale dobrze jest czasem powiedzieć »dziękuję«. I nie wiadomo, komu bardziej tego potrzeba - im czy nam samym.

- Roma Ligocka, Wolna miłość


Nasza przyjaźń to obietnica, której chcę dotrzymywać przez całe życie. Dziękuję, drogi przyjacielu, że zawsze jesteś przy mnie!


Wyjątkowi są Ci którzy sprawiają, że sama czujesz się przy nich wyjątkowa. Dziękuję, że mogłam spotkać takiego człowieka.


Dziękuję za ramię, na którym można płakać, za bycie cierpliwym, gdy nie chcę nikogo w pobliżu. Za to, że jesteś sobą i jesteś w tym niesamowity! Dziękuję Ci za bycie moim przyjacielem!


Dziękuję za danie mi odwagi, abym zawsze zadawała pytania, nawet kiedy nie chcę odpowiedzi.

- Colleen Hoover


W ciągu tych nielicznych dni dałeś mi prawdziwą wieczność i za to dziękuję.

  - John Green


Dziękuję za każdy dzień, w którym jesteś ze mną i dodajesz mi skrzydeł.

– Paulo Coelho


I ogarnęła mnie wdzięczność za to, że przyjaźnię się z kimś, kto często rozumie mnie lepiej niż ja sama.

- Gayle Forman, "Zostań, jeśli kochasz"


Wsparcie to blask spojrzenia, ciepło dłoni, która gładzi włosy, splata je w warkocze albo bawi się nimi jak wiatr. To ciepła herbata i plasterek cytryny na gorączkę, nadzieja na niebieskie jutro. Wsparcie to most, który ciągnie się od ramion do serca.

- Kaja Kowalewska, "Siedem grzechów głuchych"


Dziękuję, że jesteś i akceptujesz mnie taką jaka jestem. Za to, że potrafisz mnie rozbawić i milczeć razem ze mną, kiedy jest mi źle. Dziękuję, że jesteś w moim życiu nawet wtedy, kiedy akurat nie jesteśmy razem. Bo wiem, że nie jestem sama i jest ktoś, kto na mnie czeka.


Bądźmy wdzięczni ludziom, którzy czynią nas szczęśliwymi. Oni są uroczymi ogrodnikami, dzięki którym nasze dusze rozkwitają.

– Marcel Proust


Nauczyłem się wspaniałej prawdy: od radości, którą sprawia nam czyjaś dobroć większą radością jest wyrażenie wdzięczności za tę dobroć.

- Richard Paul Evans


Ktokolwiek chce osiągnąć radość, musi ją z kimś podzielić - szczęście przyszło na świat jako bliźniak.

- George Byron


Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego, aby się wznieść, musimy trzymać się razem.

- Maria Konopnicka


Czasem światło w nas bliskie jest wygaśnięcia, lecz rozpala się na nowo dzięki przeżyciu wywołanemu przez jakiegoś człowieka. Powinniśmy z głęboką wdzięcznością pamiętać o tych, którzy wzniecili w nas płomienie.

– Albert Schweitzer


W codziennym życiu prawie nie zdajemy sobie sprawy, że otrzymujemy znacznie więcej niż dajemy i że tylko dzięki wdzięczności życie staje się bogate.

- Dietrich Bonhoeffer


Pomocną rękę należy podać tym, którzy mądrze walczą, a nie mogą dać sobie rady.

- Stanisław Grzesiuk


Nikt nie jest dziełem wyłącznie samego siebie. Na to kim jesteśmy i czegośmy dokonali, składa się suma świateł i suma cieni, którymi obdarowali nas wszyscy ludzie, przesuwający się przez naszą drogę.. Napisałam tu jednak tylko o światłach. Wiem, że nie dałabym sobie rady ze swym zadaniem - z życiem, gdyby nie pomoc tych ludzi lub choćby ich obecność (...) Czy kiedykolwiek zdołam spłacić mój wielki dług.... Czym to się właściwie spłaca?

- Małgorzata Musierowicz


Żyć to znaczy dziękować za słoneczny blask i miłość, za ciepło i czułość, których jest tak wiele w ludziach i rzeczach.

– Phil Bosmans


Rodzina to nie krew. To ludzie, którzy cię kochają. Ludzie, którzy cię wspierają.

- Cassandra Clare


Nie czekaj z wdzięcznością na nic wielkiego. Bądź wdzięczny a wszystko stanie się wielkie. Gdy przestałem czekać na coś ważnego, to nagle wszystko stało się ważne.

- Igor Herbut, "Wdzięczność"


Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie.

- A.A. Milne, "Kubuś Puchatek"Wdzięczność Cytaty


Wdzięczność - cytaty najważniejsze


Jeżeli wdzięczność jest jedyną modlitwą, jaką odmawiasz w ciągu swojego życia – to będzie w zupełności wystarczające.

– Mistrz Eckhart


Okazanie wdzięczności jest najprostszą – oraz najpotężniejszą – rzeczą, jaką człowiek może zrobić dla drugiego człowieka.

– Randy Pausch


Pomyślcie, jak mógłby wyglądać nasz świat, gdybyśmy nauczyli się błogosławić to, co mamy, zamiast przeklinać los za to, czego nas pozbawił!

- Elisabeth Kübler-Ross


Noś wdzięczność jak płaszcz, a ona ogrzeje każdy fragment twojego życia.

– Rumi


Bądź wdzięczny za to, co masz, a będziesz miał tego więcej. Jeśli koncentrujesz się na tym, czego nie masz, nigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo.

- Oprah Winfrey


Wdzięczność sprawia, że ​​to, co mamy, staje się wystarczające.

– Autor Nieznany


Odczuwanie wdzięczności i niewyrażanie jej jest jak pakowanie prezentu i niedawanie go.

- William Arthur Ward


Wdzięczność jest potężnym katalizatorem szczęścia. To iskra, która rozpala ogień radości w twojej duszy.

– Amy Collette.


Często bierzemy za pewnik to, co najbardziej zasługuje na naszą wdzięczność.

– Cynthia Ozick


Wdzięczność nadaje sens naszej przeszłości, przynosi pokój dzisiaj i tworzy wizję jutra.

– Melody Beatie


Jeśli chcesz znaleźć szczęście, znajdź wdzięczność.

- Steve Maraboli


Prosiaczek zauważył, że nawet jeśli miał bardzo małe serce, mogło ono zawierać dość dużą ilość wdzięczności.

- A.A. Milne


W codziennym życiu wyraźnie widać, że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, lecz wdzięczność – szczęśliwymi,

- David Steindl-Rast


Wdzięczność jest jak magnes. Im bardziej wdzięczny jesteś, tym więcej masz rzeczy, za które możesz być wdzięczny.

- Iyanla Vanzant


Bycie wdzięcznym nie zawsze jest doświadczane jako naturalny stan umysłu, musimy nad tym popracować, jest to rodzaj treningu dla serca.

- Larissa Gomez


Kiedy jest ci tak źle, że już gorzej być nie może, zacznij się walić kijem po nodze. Kiedy przestaniesz, od razu poczujesz się znacznie lepiej.

- Forrest Gump


Nie muszę ścigać niezwykłych chwil, aby znaleźć szczęście – ono jest tuż przede mną, jeśli zwracam uwagę i ćwiczę wdzięczność.

- Brene Brown


Życie mija szybko. Jeśli czasem się nie zatrzymasz, żeby się nim ponapawać, łatwo je przegapić.

- Wolny dzień Ferrisa Buellera, reż. John Hughes


Chwila wdzięczności zmienia całe twoje podejście do życia.

– Bruce Wilkinson


Wdzięczność jest tym najważniejszym składnikiem życia pełnego zadowolenia i sukcesów.

– Jack Canfield


Może nie jesteś teraz tam, gdzie pragniesz być. Ale możesz spojrzeć w przeszłość i być wdzięcznym za to, że nie jesteś tam, gdzie byłeś kiedyś.

– Joel Osteen


Jeśli nie będziesz oczekiwać wdzięczności, nie będziesz przeżywać rozczarowań. Wdzięczność wyrasta w szlachetnym sercu. Trzeba się jej nauczyć.

– Joseph Murphy


Bądź wdzięczny za trudne chwile. One pozwalają ci się rozwijać. Bądź wdzięczny za swoje ograniczenia, ponieważ one dają ci szansę na poprawę. Bądź wdzięczny za każde nowe wyzwanie, ponieważ ono buduje twoją siłę i charakter. Bądź wdzięczny za swoje błędy. Przekazują Ci cenne lekcje.

– Troy Amdahl


Kultywuj nawyk bycia wdzięcznym za każdą dobrą rzecz, jaka do ciebie przyjdzie. Bądź wdzięczny przez cały czas. A ponieważ wszystko działa na twoją korzyść, powinieneś zaadresować swoją wdzięczność do wszystkich rzeczy.

– Ralph Waldo Emerson


W twoim życiu zawsze będą ludzie, którzy traktują cię źle. Pamiętaj, by podziękować im za uczynienie cię silnym.

– Zig Ziglar


Kiedy życie jest piękne, bądź wdzięczny i raduj się. Kiedy życie jest przykre, bądź wdzięczny i wzrastaj.

– Shauna Niequist


Wdzięczność otwiera wrota do… potęgi, mądrości, kreatywności całego wszechświata. Otwierasz te wrota właśnie za pomocą wdzięczności.

– Deepak Chopra


Wdzięczność jest najpiękniejszym kwiatem, który wyrasta z duszy.

– Henry Ward BeecherWyrazy Wdzięczności - cytaty do refleksji


Jaką wdzięczność okażesz swoim rodzicom, takiej spodziewaj się od swoich dzieci.

– Tales z Miletu


Wdzięczność i pokój serca idą z sobą w parze.

– Richard Carlson


Odczuwanie wdzięczności pozwala ci wzrastać i rozwijać się. Wdzięczność wnosi radość i uśmiech w twoje życie oraz życie tych, którzy są wokół ciebie.

– Eileen Caddy


Najpiękniejszą formą szczęścia jest wdzięczność. Należy zarówno do jego przyczyn, jak i skutków.

– Walter Dirks


Świat jest tak piękny, tak pełen miłości i moralnej głębi, że nie ma sensu oszukiwać się ładnymi historyjkami, na których poparcie mamy niewiele dowodów. Wydaje mi się, że o wiele lepiej spojrzeć Śmierci w oczy i każdego dnia odczuwać wdzięczność za te krótkie, lecz wspaniałe chwile dawane przez życie.

– Carl Sagan


Wdzięczność może przekształcić zwyczajne dni w prawdziwe Święto Dziękczynienia. Może zamienić rutynę w radość oraz zmienić zwykłe okazje w błogosławieństwa.

– William Arthur Ward


Wdzięczność i pszenica rosną tylko na dobrych glebach.

– Francois de la Rochefoucauld


Uznanie całego dobra, jakie już jest w twoim życiu, to fundament całej obfitości.

– Eckhart Tolle


Kiedy jesteś wdzięczny, znika strach, a pojawia się obfitość.

– Anthony Robbins


Wdzięczność odczuwana na początku jest najpotężniejszą siłą we wszechświecie.

– Neale Donald Walsch


Kto z wdzięcznością bierze, daje w obfitości.

– William Blake


Bardziej się ciesz z wyświadczonych drugim niż z odebranych dobrodziejstw, bo za pierwsze masz chwałę, a drugie wkładają na ciebie ciężar wdzięczności.

– Sokrates


Wdzięczność jest potężnym katalizatorem szczęścia. To iskra, która rozpala radość w twojej duszy.

– Amy Collette


Wdzięczność odblokowuje pełnię życia. Zmienia to, co mamy, w poczucie zaspokojenia, a nawet więcej. Zmienia zaprzeczenie w akceptację, chaos w porządek, zamęt w jasność. Może zmienić posiłek w ucztę, budynek w prawdziwy dom, nieznajomego w przyjaciela.

– Melody Beattie


Jak w przypadku wszystkich zaleceń, wdzięczność jest opisem udanego stylu życia. Wdzięczne serce otwiera nasze oczy na mnóstwo błogosławieństw, które nieustannie nas otaczają.

– James E. Faust


Wdzięczność pojawia się wtedy, gdy pamięć jest przechowywana w sercu, a nie w umyśle.

– Lionel Hampton


Mądry to człowiek, który nie smuci się z powodu tego, czego nie ma, a cieszy się z tego, co ma.

– Epiktet


Wdzięczność to antidotum na negatywne emocje. Neutralizuje zazdrość, wrogość, zmartwienie oraz irytację. Pozwala się delektować życiem. Nie pozwala za to brać niczego za pewnik. Wdzięczność jest zorientowana na chwilę obecną.

– Sonja Lyubomirsky


Jedząc owoc, pamiętaj o tym, kto zasadził drzewo.

– Przysłowie wietnamskie


Kiedy wstajesz rano, dziękuj za jedzenie i radość życia. Jeśli nie widzisz powodu do dziękczynienia, wina leży tylko w tobie.

– Tecumseh


Wdzięczność to wspaniała rzecz. Sprawia, że to, co w innych jest doskonałe, należy również do nas.

– Wolter


Jeśli chodzi o życie, najważniejsze jest to, czy bierzesz rzeczy za pewnik, czy przyjmujesz je z wdzięcznością.

– Gilbert Keith Chesterton


Musimy znaleźć czas, aby zatrzymać się i podziękować ludziom, którzy zmieniają nasze życie.

– John F. KennedyPodziękowanie za współpracę cytaty


W XXI wieku coraz bardziej odgradzamy się od siebie. Coraz bardziej ze sobą rywalizujemy, zamiast ze sobą współpracować i wspierać się nawzajem. Widać to szczególnie w miastach, gdzie każdy nowy blok lub kompleks bloków mieszkalnych oddziela ogrodzenie i brama wjazdowa zabezpieczona hasłem. Budujemy fortece. Nie znamy nawet naszych sąsiadów.

Na wsi jest wciąż rzeczą naturalną, że wszyscy się znają i jeden drugiemu pomaga - nawet jeśli na co dzień się nie lubią. Wspólnota stanowi o sile, zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba stawić czoła dużo potężniejszym siłom natury.


Kultura zachodnia gloryfikuje jednostkę i nakręca tempo rywalizacji. Już w szkole dzieci uczą się takiego obrazu świata. Praca w korporacji to nieustanna "walka", żeby "odnieść zwycięstwo", pokonać konkurencję, w efekcie również przegonić kolegę w awansie. Co się z nami stało? Pomaganie stało się czymś niebezpiecznym, wręcz naiwnym. Często nie mamy na nie czasu, bo tak jesteśmy skupieni na sobie lub tak bardzo jesteśmy zapracowani. Proste codzienne "dziękuję", wzruszające podziękowanie za pomoc staje się rzadkością. Zapomnieliśmy jak dziękować za wsparcie. A podziękowanie za współpracę ma miejsce zwykle przy odejściu.


Przygotowaliśmy więc cytaty o pomaganiu. Mamy nadzieję, że przypomną nam o tym, że bez innych nasze życie nie ma sensu. Jeżeli więc zechcesz wyrazić komuś wdzięczność i podziękowanie za współpracę - cytaty tu zebrane mogą okazać się wspaniałym wsparciem.


Podziękowanie za współpracę - cytaty o pomaganiu


Nigdy tak naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego jak wielu ludzi troszczy się o ciebie, dopóki wszyscy nie pojawią się żeby cię wspierać.

  - Richelle Mead


Nikt, kto osiąga sukces, nie robi tego bez pomocy innych. Mądrzy i pewni siebie przyjmują tę pomoc z wdzięcznością.

  - Alfred North Whitehead


Jedynymi osobami, z którymi powinieneś wyrównać rachunki są ci, którzy ci pomogli.

- John E. Southard


W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele.

-Helen Keller


Jeżeli chcesz iść szybko - idź sam. Jeżeli chcesz zajść daleko - idźcie razem.

-Przysłowie afrykańskie


Bądźmy wdzięczni, że istnieją wariaci. Bez nich nie moglibyśmy odnosić sukcesów.

- Mark Twain


Próbowaliśmy wszyscy dotknąć nieba, stojąc na dnie oceanu. Zrozumiałam, że jeżeli będziemy się nawzajem wspierać, to może wzniesiemy się nieco wyżej.

- Ruta Sepetys, "Szare śniegi Syberii"


Dobro rodzi się wtedy, gdy ludzie zapominają o sobie samych.

– Lew Tołstoj


Tak naprawdę mamy jedynie to, cośmy dali.

– Antoine-Frédéric Ozanam


Ludzie przychodzą, ludzie odchodzą. Wiemy o tym, ale za każdym razem, gdy się to zdarza, jesteśmy zaskoczeni. To jedyna rzecz w naszej egzystencji, której możemy być pewni, ale często łamie nam serce.

- Cecelia Ahern


Jeśli choć jedną dobrą myśl wniosłeś do czyjegoś umysłu, jedno dobre uczucie zaszczepiłeś w czyjeś serce, jedną godzinę szczęścia, rozpromieniłeś smutne, szare życie, spełniłeś zadanie anioła na ziemi.

– Emil Zola


Bezinteresowność. To powinno być podstawą każdej relacji. Jeśli jakaś osoba naprawdę się o ciebie troszczy, więcej przyjemności sprawi jej to, jak ty się dzięki temu czujesz, a nie to, jak ona czuje się przez ciebie.

– Colleen Hoove


Za dwadzieścia lat będziesz bardziej żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

- Mark Twain


Człowiek jest szczęśliwy proporcjonalnie do tego, co daje. Czasami myślę, że nie ma znaczenia, co się daje: wystarczy dawać. Liczy się to, co dajemy z nas samych.

– L. Bromfield


Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.

-Autor nieznany


Człowiek, który nie pomaga innym, nie jest godny pomocy.

– Pierre Corneille


Pomaganie nie jest, jak się konwencjonalnie myśli, czynem charytatywnym, który chwalebnie jest wykonać, ale nie jest źle nie wykonać; jest ono czymś, co każdy powinien zrobić.

– Peter Singer


Teraz pomaganie innym jest modne, kiedyś nie było modne, było oczywiste.

- Bogusław Linda


W ofiarowaniu siebie najpiękniejsze jest to, że to, co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy. Otrzymujemy odpowiedź o wiele bardziej hojną niż nasze działanie.

- Orison Swett Marden


Pomagając innym pomagasz i sobie.

- Autor nieznany


Każdy ma coś, co może dać innym.

- Barbara Bush


Posiadanie jakiegokolwiek dobra nie daje radości, jeżeli nie dzielimy go z drugim człowiekiem.

–Seneka


Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście.

-Robert Baden-Powell

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.

- Albert Schweitzer


Pomaganie innym to dziedzictwo, które zostawiamy po sobie.

– Autor nieznany


Słysząc wołanie o pomoc - pomagamy... wołać.

- Radomir Dobke


Przyjemność dawania pamięta się dłużej niż przyjemność brania.

– Nicolas de Chamfort


Jeżeli robisz coś dla siebie, to nie rób tego kosztem innych. Jeśli robisz coś dla innych, to nie rób tego kosztem siebie.

- Autor nieznany


Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka.

- Ks. Mieczysław Maliński


Kto ma silną wolę i silną chęć służby ludziom, temu życie pięknym będzie snem, choćby droga do celu była poplątana, a myśli niespokojne.

– Janusz Korczak


Nędzne to serce, które jest nieczułe na nędze.

– Raul Follereau


Jeśli otrzymałeś czegoś więcej niż inni w postaci dobrego zdrowia, uzdolnień, energii, sukcesów, radosnego dzieciństwa, harmonijnej atmosfery domowej, nie traktuj tego jako oczywistość. Należysz do szczęśliwców, a zatem powołany jesteś, aby wiele ofiarować innym.

– Albert Schweitzer


Mam taką teorię, że bezinteresowność i odwaga wcale nie są bardzo od siebie odległe.

– Veronica Roth


Największą satysfakcję odczuwamy właśnie wtedy, gdy dajemy innym coś z siebie, gdy za cel stawiamy sobie poprawienie warunków życia innych ludzi, gdy przyłączamy się do jakiejś większej sprawy i staramy się wywrzeć pozytywny wpływ na otaczający świat.

– Nick Vujicic


Niech milczy ten, kto uczynił jakieś dobrodziejstwo – niech mówi ten, który je otrzymał.

– Seneka


Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.

- o. Fabian Kaltbach OFM


Nie musisz być bogaty, aby pomagać innym. Wystarczy, że masz serce.

– Autor nieznany


Pracuj ciężko w czasie przeznaczonym na pracę. Baw się intensywnie, gdy przychodzi czas na zabawę. Ciesz się słuchaniem starych historii opowiadanych przez babcię, póki wciąż jeszcze żyje. Nawiązuj głęboki kontakt ze swoimi znajomymi. Patrz na dzieci oczami pełnymi cudów, jakimi one same patrzą na świat. Śmiej się z dowcipów i życiowych absurdów. Oddawaj się swoim pasjom i pragnieniom. Gromadź oszczędności na czarną godzinę i zbierz ich wystarczająco dużo, byś mógł wydać je w słoneczny dzień.

  -  Philip G. Zimbardo


Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego.

- Papież Franciszekcytaty o pomaganiu

Podziękowania za współpracę z humorem


Żaden szef nie będzie trzymać pracownika, który ma zawsze rację. Życzymy Ci, abyś w nowej pracy nie zmarnował swojego talentu. A jeśli zechcesz do nas wrócić, to oczywiście tylko na stanowisko szefa :-)


Mówiliście mi, że jestem niezastąpiony. Ale postanowiłem to zmienić, bo zrozumiałem, że ludzie niezastąpieni nie awansują :-)


Michelangelo Cammarata powiedział, że "Praca uszlachetnia człowieka i wzbogaca kogoś innego". Postanowiłem więc znaleźć szlachetnych ludzi, którzy pomogą mi zostać bogatym człowiekiem :-)


Marilyn Monroe powiedziała, że ”Kariera to piękna rzecz, ale nie możesz się do niej przytulić w zimną noc.”. Postanowiłam więc, że w moim życiu będzie teraz mniej kariery i więcej przytulania :-)


Okazje biznesowe są jak autobusy, zawsze przyjedzie następny. Ale Ty postanowiłeś wsiąść akurat do tego, który właśnie podjechał. Jeżeli w przyszłości trafisz na taki, który przywiezie Cię znowu na nasz przystanek - pamiętaj, że zawsze z radością Cię powitamy.


Gratuluję, że wytrzymałeś z nami tak długo! Kiedy do nas dołączałeś, sprawiałeś wrażenie normalnego faceta. W związku z tym dziękując Ci za tak długą współpracę i żegnając się nie na zawsze pragniemy Ci przyznać dożywotni certyfikat "Pracowitego Wariata" o najniższym stopniu toksyczności i obiecujemy, że chętnie przekażemy te referencje każdej następnej firmie, w której będziesz pracował :-)


Zobacz także:
Mądre opowiadania o życiu wg Anthony de Mello


13 010 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page