top of page

Cytaty o ludziach dwulicowych i fałszywych. O wartościach w życiu


Cytaty o wartościach w życiu - 1  - Empowerment Coaching Blog

Uporządkowane i klarowne wartości osobiste działają jak kompas, który pewnie prowadzi nas przez życie, zwłaszcza w sytuacjach trudnych. Poniższe aforyzmy o ludziach oraz inspirujące cytaty o wartościach w życiu człowieka pokazują jak ważne jest uświadomienie sobie wyznawanych przez siebie wartości.


Bo najgorszą z możliwych opcji jest brak jasności nt. wartości, którymi kierujemy się w życiu. Wtedy nasze postępowanie może być trudne do zrozumienia przez nas samych, a równocześnie możemy bardzo łatwo podlegać manipulacji innych osób.


Zebrane tu złote myśli o wartościach pochodzą z bardzo różnych źródeł i okresów historycznych. Bez względu na rasę, religię, płeć czy też wykonywany zawód, autorzy sentencji nt. wartości podkreślają ich ogromne znaczenie w życiu człowieka. Bo prawda o ludziach jest taka, że jakość zasad moralnych wyznacza de facto wartość człowieka. Poniższe cytaty to tylko pierwszy krok.


Jedną z największych korzyści wynikających z uporządkowania swoich wartości jest znaczne uproszczenie życia. Bo dzięki temu zaczynamy jasno zdawać sobie sprawę co jest najważniejsze w życiu i lepiej podejmujemy trudne decyzje. Ale to dopiero początek. Dlatego też w dalszej części tego postu znajdziesz link do pobrania bezpłatnego ebooka, który poprowadzi Cię przez proces odkrywania 10 najważniejszych wartości osobistych.


A to może mieć szczególne znaczenie we współczesnym świecie - pełnym szumu, hałasu, pośpiechu i chaosu. I dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie Ci podejmować decyzje - zwłaszcza te trudne decyzje. Cytaty tu zebrane pomagają przedrzeć się przez hałas dzisiejszego świata i odnaleźć swoją klarowną ścieżkę.


Zapraszamy więc na początek do refleksji nad sentencjami o wartościach życiowych.


Wartościowy człowiek – cytaty o wartościach w życiu

Ludzie znają dziś cenę wszystkiego, nie znając wartości niczego. - Oscar Wilde


Nie ucz dziecka jak być bogatym. Naucz je jak być szczęśliwym. Gdy dorośnie, będzie znało wartości, a nie ceny.

- Autor nieznany


Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło. - Ryszard Kapuściński


Zrozumiałam, że tak długo, jak mocno trzymam się swoich przekonań i wartości oraz kieruję się własnym moralnym kompasem, jedyne oczekiwania, których potrzebuję, są moje własne. - Michelle Obama


Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto. - Władysław Bartoszewski


Podstawowe wartości człowieka są jak korzenie drzewa. Można je dostrzec, kopiąc głęboko, albo rozpoznać po owocach.

- Thomas S. Monson


Jeśli nie masz wartości, jeśli nie masz szacunku dla innych, to nie będziesz żył w pokoju, harmonii i szczęściu.

– Dalai Lama


Nie podoba mi się wyniosłość, nie podobają mi się ludzie, którzy stawiają siebie wyżej od innych. Mam ochotę dać im rubla i powiedzieć: jak się dowiesz, ile jesteś wart, to wrócisz i oddasz resztę.

- Lew Tołstoj


Wartości nas definiują. Są naszym charakterem. To nie są tylko słowa; to jest to, co robimy i jak działamy; to, co jest dla nas najważniejsze. Wartości kierują naszym życiem i pomagają nam podejmować ważne decyzje dotyczące tego, co jest dla nas najważniejsze. Wszyscy mamy wartości, którymi żyjemy, i są to zasady, które pomagają nam podejmować decyzje, gdy życie staje się trudne lub skomplikowane.

- Sheryl Sandberg


Uczciwość to wybieranie odwagi nad wygodą; wybieranie tego, co jest właściwe, a nie tego, co jest zabawne, szybkie lub łatwe; i decydowanie się na praktykowanie naszych wartości, zamiast po prostu je wyznawać.

- Brene Brown


Dobre wartości są jak magnes – przyciągają dobrych ludzi. - John Wooden


Dobre wartości są jak odciski palców. Nikt nie jest taki sam, ale zostawiasz je na wszystkim, co robisz.

– Elvis Presley


Jeśli nie trzymasz się swoich wartości podczas trudnych czasów, to nie są one wartościami, lecz hobby. - Job Stewart


W wojnie – stanowczość

W klęsce – hart ducha

W zwycięstwie – wielkoduszność

W pokoju – dobra wola.

- Winston Churchill


Kiedy twoje wartości są dla ciebie jasne, podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze.

- Roy E. Disney


Prawda jest najcenniejszą wartością, jaką posiadamy. Dlatego też posługujemy się nią oszczędnie.

- Mark Twain


Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią.

- Augustyn z Hippony


Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.

- Mahatma Gandhi


Bliźni: ludzie widziani z bliska i traktowani z dystansu.

- Wojciech Bartoszewski aforyzmy o ludziach


Czytamy poezję, bo należymy do gatunku ludzkiego. A gatunek ludzki przepełniony jest namiętnościami. Oczywiście, medycyna, prawo, bankowość, to dziedziny niezbędne, by utrzymać nas przy życiu. Ale poezja, romans, miłość, piękno? To wartości, dla których żyjemy.

- Nancy H. Kleinbaum, Stowarzyszenie umarłych poetów


Z domu rodzinnego wyniosłem wiarę i takie wartości jak honor, praca, uczciwość, lojalność. Nie byłbym tym, kim jestem, gdyby nie rodzina. Tymczasem przybywa rozwodów, co bierze się z pragnienia użycia jak najwięcej się da, czyli egoizmu. Liczy się tylko „ja, ja i jeszcze raz ja”. To prowadzi do tragicznych sytuacji, czyli rozpadu rodziny.”

- Franciszek Pieczka


Deklaracja misji nie jest czymś, co piszesz z dnia na dzień, ale zasadniczo deklaracja misji staje się twoją konstytucją, solidnym wyrazem twojej wizji i wartości. Staje się kryterium, według którego mierzysz wszystko inne w swoim życiu.

- Stephen Covey


Troszcz się bardziej o swój charakter niż o reputację, ponieważ twój charakter jest tym, kim naprawdę jesteś, podczas gdy twoja reputacja jest jedynie tym, za co inni cię uważają.

- Ralph Waldo Emerson


Nie wiem, co jest kluczem do sukcesu, ale kluczem do klęski jest chcieć zadowolić wszystkich.

- Bill Cosby


W życiu istnieje cierpienie… I są porażki. Nikt nie może ich uniknąć. Ale lepiej przegrać część bitew w zmaganiach o swoje marzenia, niż zostać pokonanym, nawet nie wiedząc, o co walczysz.

- Paulo Coelho


Definiują Cię dwie rzeczy: twoja cierpliwość, kiedy nie masz nic i twoje podejście do życia, kiedy masz wszystko.


Chciwość pieniędzy jest największą przeszkodą w otrzymywaniu ich.

-Henry Ford


Odwaga jest jak — to habitus, nawyk, cnota: zdobywasz ją poprzez odważne czyny. To tak, jakbyś nauczył się pływać pływając. Odwagi uczysz się poprzez odwagę.

- Brene Brown


Staraj się nie o sukces, ale raczej o to, by być wartościowym.

- Albert Einstein


Żyję na tym świecie 90 lat i wydaje mi się, że kiedyś nie było takiej eskalacji nienawiści. Dziś każdy uważa siebie za ideał, a drugiego ma za nic.

- Franciszek Pieczka


Dawaj, ale nie daj się wykorzystywać. Kochaj, ale nie pozwól, by ktoś Tobą manipulował. Ufaj, ale nie bądź naiwny. Słuchaj innych, ale nie zapomnij, że masz własne zdanie.

- Autor nieznany


Najciemniejsze miejsca w piekle są zarezerwowane dla tych, którzy zachowują neutralność w czasach kryzysu moralnego.

- Dante Alighiericytaty o wartości człowieka - 3 - Empowerment Coaching Blog


Mądre cytaty o ludziach. Trudne decyzje – cytaty o dobrych ludziach

Twoje osobiste wartości określają, kim jesteś.

- Tony Hsieh


Trzymaj wysoko swoje obcasy, swoją głowę i swoje wartości.

- Coco Chanel


Uważaj na swoje myśli; stają się one słowami. Obserwuj swoje słowa; stają się one czynami. Obserwuj swoje czyny; stają się one nawykami. Obserwuj swoje nawyki; stają się one charakterem. Obserwuj swój charakter; staje się on twoim przeznaczeniem.

- Frank Outlaw


Wolę być prawdziwym dla siebie, nawet jeśli grozi to narażeniem się na kpinę innych ludzi, niż być dla siebie fałszywym i narazić się na własną odrazę.

- Frederic Douglass


Czasem zastanawiam się, co się z nami stało, że dobro jest dzisiaj najbardziej podejrzaną wartością.

- Anna Dymna


Miarą przyzwoitości jest nasz stosunek do ludzi na co dzień.

- Wojciech Bartoszewski


Moja babcia zawsze mówiła, że ludziom trzeba pomagać, bo jak sami będziemy potrzebowali pomocy, to ona do nas zawsze przypłynie. Z innego portu, ale przypłynie.

- Anna Ficner-Ogonowska


Poczucie własnej wartości nie może być zweryfikowane przez innych.

- Wyne Dyer


Twoją wartość netto dla świata określa zwykle to, co pozostaje po odjęciu twoich złych nawyków od dobrych.

- Benjamin Franklin


Inteligencja bez serca i moralności wydaje mi się większym chamstwem niż serce i honor bez intelektualnego polotu.

- Jan Lechoń


Ludzie, którzy mają silną etykę pracy, ucieleśniają pewne zasady, które są zakorzenione w ich wartościach i przekonaniach. Wykazują się zaangażowaniem w ciężką pracę, wytrwałością i poświęceniem. Zasady te pomagają im pokonywać przeszkody, które innych skłoniłyby do rezygnacji.

- Lolly Daskal


Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

- Mahatma Gandhi


Zdradzamy własne dusze, gdy idziemy na kompromis z tym, co wiemy, że jest prawdziwe, w imię dopasowania się lub uzyskania aprobaty od innych.

- Lysa TerKeurst


Zdrowa miłość do samego siebie oznacza, że nie czujemy przymusu, aby tłumaczyć się przed sobą lub innymi, dlaczego jedziemy na wakacje, dlaczego śpimy dłużej, dlaczego kupujemy sobie nowe buty, dlaczego rozpieszczamy siebie od czasu do czasu. Czujemy się komfortowo robiąc rzeczy, które dodają wartości i piękna do naszego życia.

- Andrew Matthews


Gdy człowiek ma przed sobą kilka dróg, gdy męczy się i waha i nie wie, którą wybrać - niech wybiera drogę honoru, ta zawsze będzie właściwsza.

- Józef Piłsudski


Najwyższe wartości są najbardziej ludzkie. Jesteśmy najwspanialsi, gdy osiągamy lub robimy coś „dla dobra”, a nie gdy dążymy do zysku, osobistego lub zbiorowego.

- Viktor E. Frankl


Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.

- Albert Einstein


Twoje wartości są twoim fundamentem. Bez nich rozpadniesz się.

- Roy T. Bennet


Określ swoje priorytety, poznaj swoje wartości i wierz w swój cel. Tylko wtedy możesz skutecznie dzielić się sobą z innymi.

- Les Brown


Kiedy nie znamy swoich wartości, naszymi decyzjami łatwo manipulować.

- Simon Sinek


Wiara w autorytety powoduje, że błędy autorytetów przyjmowane są za wzorce.

– Lew Tołstoj


Zawsze bądź pierwszorzędną wersją siebie, a nie drugorzędną wersją kogoś innego.

- Judy Garland


Lubię ładnie wyglądać, ale chyba każda kobieta może to o sobie powiedzieć. Poza tym, jeśli mam na sobie świetnie skrojoną sukienkę, to jest to przede wszystkim zasługa projektanta, a nie moja. Oczywiście zawsze jest miło, kiedy ktoś powie: „Rany, ale ci w tym do twarzy!". Mimo to jakoś nie mam ochoty zadzierać nosa. Nie zdarzyło mi się jak dotąd stanąć przed lustrem i paść z zachwytu.

- Penélope Cruz


Zawsze kiedy znajdziesz się po stronie większości, czas zatrzymać się i zastanowić.

- Mark Twain


Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Bóg tak chciał, ale dlatego, że twój ojciec wpoił ci, że tak musi być.

- Henry Ford


„Nie” wypowiedziane z najgłębszym przekonaniem jest lepsze niż „tak” powiedziane by sprawić przyjemność lub, co gorsza, uniknąć problemów.

- Mahatma Gandhi


Pilnuj się, aby nikt cię nie lekceważył, nie zbywał ani po tobie nie deptał. Powiedz po prostu: Chwileczkę. Jestem warta wszystkiego, kochanie.

- Maya Angelou


Kim jesteśmy i jak angażujemy się w świat są znacznie silniejszymi predyktorami tego, jak poradzą sobie nasze dzieci, niż to, co wiemy o rodzicielstwie.

- Brene Brown


Masz wrogów? To dobrze. To znaczy, że broniłeś czegoś w ciągu swojego życia.

- Winston Churchill


Nie oceniaj każdego dnia po plonach, które zbierasz, ale po nasionach, które zasiewasz.

- Robert Louis Stevenson


Raz na jakiś czas pojawiają się osoby, które odciskają piętno na twym życiu. To tak gra losu, magiczna sztuczka (jeśli wierzysz w magię), że na drodze spotykamy ludzi zmieniających nasze zachowanie, a niekiedy wręcz sposób myślenia i odczuwania. Ich osobowość rozciąga się wokół nas niczym siatka, w którą chętnie wpadamy.

- Blue Jeans, Piosenki dla Pauli


Prawdziwą miarą człowieka jest to, jak traktuje kogoś, kto nie może mu się w żaden sposób odwdzięczyć.

- Ann Landers


Prawda jest dziwniejsza od fikcji, a to dlatego, że fikcja musi być prawdopodobna. Prawda – nie.

- M. Twain


Prawdziwie żyć to najrzadsza rzecz na świecie. Większość ludzi istnieje, to wszystko.

- Oscar Wilde


Prawdziwą miarą wartości człowieka jest sposób, w jaki traktuje kogoś, kto w żaden sposób nie może mu się przysłużyć.

- Adam Grant


Prawdziwy charakter człowieka wychodzi na jaw, gdy stawia czoła trudnościom.

– Charles de Gaulle


Wśród nas żyją ludzie skromni, o czystym sercu, "niedostrzegalni", "mali", ale wielkiego ducha. Oni właśnie czynią nasze życie pięknym, bo mają w sobie najlepsze cechy ludzkie- dobroć, prostotę, ufność.

- Gawriił Trojepolski


Trzymaj się z daleka od ludzi, którzy chcą ograniczyć twoje ambicje. Mali ludzie zawsze to robią, ale wielcy, zawsze dają ci poczuć, że tez potrafisz być wielki.

- Mark Twain


Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

- Lao Tzu


Prawdziwa decyzja jest mierzona poprzez fakt podjęcia nowego działania. Jeśli nie ma działania? tak naprawdę nie podjąłeś decyzji.

- Tony Robbins


Sposobem na podejmowanie lepszych decyzji jest podejmowanie ich częściej!

- Anthony Robbins


Ci, którzy nie zmieniają zdania, nic nie zmieniają.

- Winston Churchill


Każda najmniejsza decyzja, którą podjąłeś w życiu, doprowadziła cię do tego konkretnego miejsca, tu i teraz. Jeżeli podjąłbyś w którymkolwiek momencie inną, znajdowałbyś się gdzieś indziej.

- Remigiusz Mróz


Autentyczność jest zbiorem decyzji, które podejmujemy każdego dnia. To decyzja, aby się pokazać i być prawdziwym. Decyzja, aby być szczerym. Decyzja, aby pozwolić innym ujrzeć nasze prawdziwe ja.

- Brene Brown


Głównym powodem, dla którego warto wyznaczyć sobie cel, jest to, co taka decyzja z tobą robi, abyś go osiągnął. To jak ta decyzja cię kształtuje będzie zawsze o wiele większą wartością niż to, co dostaniesz.

- Jim Rohn


Najlepiej korzystamy z rzeczywistości, gdy o niej nie myślimy, lecz po prostu przeżywamy to, co się dzieje. To nie przeżycia teraźniejszości doprowadzają ludzi do szaleństwa, ale żal za czymś, co się wydarzyło wczoraj, i strach przed tym, co może przynieść jutro. Wybór należy do ciebie.

- Wayne Dyer


Nie bała się trudności, przerażało ją to, że była zmuszona wybrać jedną konkretną ścieżkę. Wybór jednej ścieżki oznaczał utratę innych.

- Paulo Coelho


Widzisz? Nie musisz zastanawiać się, czy postąpisz właściwie. Jeśli masz zrobić coś dobrego, robisz to bez zastanowienia.

- Maya Angelou


 Jesteś skazany na podejmowanie decyzji. To największy paradoks życia.

- Wayne Dyer


Czekanie boli. Zapominanie boli. Ale najgorszym cierpieniem jest niewiedza, jaką podjąć decyzję.

- P. Coelho


Jeśli człowiek ma czas zastanowić się nad podjęciem decyzji, najczęściej rezygnuje.

- P. Coelho


Nie da się nigdy nikogo poznać do końca. Dlatego jest to jedna z najbardziej przerażających rzeczy-przyjmowanie kogoś na wiarę i nadzieja, że on przyjmie nas tak samo. Jest to stan równowagi tak chwiejnej, że aż dziw, iż w ogóle się na to decydujemy. A mimo to...

- Libba Bray


Kiedy patrzę na narcyzm przez pryzmat wrażliwości, widzę oparty na wstydzie strach przed byciem zwyczajnym. Widzę strach, że nigdy nie poczuję się na tyle nadzwyczajnie, aby zostać zauważonym, być kochanym, należeć lub pielęgnować poczucie celu.

- Brene Brown


Żyjemy w kulturze, która zachęca nas do nadmiernego przejmowania się wartościami innych, jednocześnie dewaluując nasze własne.

 - Bryant McGill


Piękne dusze nie mogą przebywać długo na tym świecie. Bo jakże w rzeczy samej wielkie uczucia mogą się pogodzić ze społeczeństwem nędznym, płytkim i małym?

- Honoré de Balzac, Ojciec Goriot


Prostota jest kluczem prawdziwej elegancji.

- Coco Chanel


Moda przemija, styl pozostaje.

- Coco Chanelwartość człowieka cytaty - Empowerment Coaching BlogFałszywi ludzie – cytaty o fałszywych ludziach

Większość ludzi nie jest tak fałszywa, jak myślisz, ani tak szczera, jak sobie wmawiasz. 

– Ernst R. Hauschka


Obłudnicy to ci, którzy stosują wobec innych standardy, których sami nie chcą zaakceptować.


Hipokryta to osoba, która dba o pozory, ale nie o wartości. 

 Aldous Huxley


Fałszywość jest chodzeniem po cienkim lodzie, fałsz to zawsze odrobina hipokryzji. 

– José Saramago


Najbardziej niebezpieczni hipokryci to ci, którzy sami wierzą w swoje kłamstwa. 

– André Gide


Hipokryci to ci, którzy zawsze znajdą wymówki dla siebie i oskarżenia dla innych. 

 Laurence Sterne


Najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest fałszywy przyjaciel


Zanim policzysz swoich przyjaciół, upewnij się, że możesz liczyć na nich. Niektórzy przyjaciele są w pobliżu tylko wtedy, gdy czegoś od ciebie chcą, ale nigdy wówczas, kiedy ty potrzebujesz czegoś od nich.

- Rashida Rowe


Fałszywi ludzie mają to do siebie, że są wierni tylko wtedy, gdy im to wygodne. 

– François de La Rochefoucauld


Ludzie fałszywi są jak sztuczna biżuteria: przez chwilę oślepiają cię swoim fałszywym blaskiem, ale kiedy im się przyjrzysz, zobaczysz, że to zwykła tandeta.

– Autor Nieznany


Ludzie fałszywi zawsze znajdą winę w innych, ale nigdy nie patrzą na siebie.


Nie bądź zaskoczony, gdy fałszywi ludzie znikną, gdy będą potrzebni.

– Lao Tzu


Jeśli trzymasz się fałszywych ludzi, poślizgniesz się i upadniesz.

– Forrest Gump


Musisz zrozumieć, że ludzie fałszywi nie wiedzą, jak być prawdziwymi przyjaciółmi.

– Lee Hsien Loong


Nigdy nie warto być fałszywym, aby być popularnym. 

– Emily Brontë


Jeden fałszywy przyjaciel może wyrządzić więcej szkody niż 10 wrogów…

– Ziad K. Abdelnour


Kocham fałszywych ludzi, pod warunkiem, że są manekinami.

– Pushpa Rana


Nie zaglądam też do Internetu. To przykre czasy, w których można być anonimowym i bezkarnie komentować, często raniąc innych. Zawsze w takich momentach przypomina mi się dzieciństwo na wsi, gdzie były tzw. sławojki. Na jednej z nich był napis: "Proszę was z łaski nie robić na deski, patrzeć do góry i celować do dziury". Tym dla mnie są właśnie te anonimowe komentarze.

- Franciszek Pieczka


Poczułem głęboki smutek. On pewnie nigdy nie zrozumie prawdziwej radości ani prawdziwej dumy. Niektórym ludziom brakuje głębi. Nie mówię, że sam mam ją w sobie. Chodzi mi o umiejętność zrozumienia, że taka głębia w ogóle istnieje. Tacy ludzie jak on nawet tego nie posiadają.

Ich życie jest puste i płaskie. Chcą przyciągnąć do siebie uwagę, powierzchownie triumfować, lecz nic się za tym nie kryje. Nie ma żadnego znaczenia.

 - Haruki Murakami, Zniknięcie słonia


Słabi ludzie sprzedają swoje wartości, gdy jest to wygodne lub korzystne. Ludzie uczciwi trzymają się swoich wartości, nawet gdy jest to trudne lub niepopularne.

- Chris Lowney


Takie jest życie. Ludzie są mili tylko wtedy, kiedy węszą jakąś korzyść.

- Barbara Faron


Pogarda jest jedną z twarzy wstydu, jak zawiść jest jedną z twarzy podziwu, a zazdrość – miłości.

- Jacek Dukaj


Jest tutaj kilkoro złych ludzi, tego możesz być pewna. Źli ludzie są wszędzie. Może to nawet lepiej, że spotkasz ich już teraz. Uwierz mi, im wcześniej nauczysz się nie cierpieć przez głupców, tym lepiej.

- Carolyn Jess-Cooke


Kłopot polega na tym, że ludzie są tchórzliwi: nie potrafią stawić czoła faktom. Wolą często nie widzieć, co mają przed nosem.

- Agatha Christie


W kwiecie wieku najłatwiej z kwiatka na kwiatek.

- Wojciech Bartoszewski


Osoba, która ceni swoje przywileje ponad swoje zasady, szybko traci jedno i drugie.

- Dwight D. Eisenhower


Nieograniczona władza w rękach ograniczonych ludzi zawsze prowadzi do okrucieństwa.

- David Mitchell


Największą obawą hipokryty jest odkrycie jego prawdziwego oblicza. 

– Charles Caleb Colton


Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje.

- Aldous Huxley


To prawda, że całe życie musimy udawać, aby żyć. Nie ma chwili, żebyśmy nie udawali. I nawet sami przed sobą udajemy. W końcu jednak przychodzi taka chwila, że nie chce nam się dłużej udawać. Stajemy się sami sobą zmęczeni. Nie światem, nie ludźmi, sami sobą.

– Wiesław Myśliwski


Niektórzy ludzie nie zasługują na nasz uśmiech, nie mówiąc już o naszych łzach.

– Wiesław Myśliwski


Zanim zdiagnozujesz u siebie depresję lub niską samoocenę, po prostu upewnij się, że nie jesteś otoczony przez wrednych ludzi.

 – William GibsonCytaty o ludziach dwulicowych

Ludzie dwulicowi, to osoby, które są jak książki z kuszącą okładką; nigdy nie wiesz, co jest w środku. 

– Ljupka Cvetanova


Dwulicowość to przekazywanie komplementów tym, których nienawidzimy.

 – Ambrose Bierce


Dwulicowość to zdolność przekonywania innych, że jesteśmy lepsi, niż jesteśmy.

 – Alain de Botton


Nie należy wierzyć w podwójny język.

– Przysłowie włoskie


Jeśli człowiek ma dwie twarze, bądź pewien, że nie możesz ufać żadnej z nich.


Na świecie jest wielu ludzi, ale twarzy jest jeszcze więcej, bo każdy ma inną.

– Rainer Maria Rilke


Cały świat to scena.

– William Szekspir


Na własnej skórze przekonasz się, że w długiej podróży życia spotkasz wiele masek i kilka twarzy.

– Luigi Pirandello


Musimy chronić się przed cichą wodą, cichym psem i cichym wrogiem.

– Przysłowie żydowskie


Słuchaj uważnie ludzi. To jak mówią o innych mówi dużo o nich samych.

- Rafał Wicijowski


Słuchaj uważnie ludzi, gdy mówią o innych w twojej obecności, gdyż dokładnie w ten sam sposób będą mówić o Tobie podczas twojej nieobecności.

- Autor Nieznany


Jeśli ktoś mówi o tobie coś złego to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego.

- Robert De Niro


Ciekawe jaką twarz widzą dwulicowi ludzie, kiedy spoglądają w lustro.fałszywi ludzie cytaty - Empowerment Coaching Kraków


Cytaty o ludziach, którzy zawiedli

Stanę się zgorzkniały i stracę zaufanie do ludzi, bo zawiódł mnie jeden człowiek.

 - Paulo Coelho, Alchemik


Czasami najbliżsi ludzie zdradzają, a własny dom przestaje być miejscem, gdzie możemy być szczęśliwi.

 - Kristin Cast


Kiedy decydujemy się komuś zaufać, otwieramy się przed tą osobą i wpuszczamy ją do swojego serca. Dlatego tak mocno boli zdrada.

- Lidia Helena Zelman


Nie jestem zły, bo mnie okłamałeś, jestem zły, bo od teraz nie mogę ci już wierzyć.

– Friedrich Nietzsche


Ci, którzy są dobrzy w szukaniu wymówek, nie są dobrzy w czymkolwiek innym.

– Benjamin FranklinKażdy, komu ufamy, na kogo, jak nam się wydaje, możemy liczyć, kiedyś nas rozczaruje. Pozostawieni sami sobie ludzie kłamią, mają tajemnice, zmieniają się i znikają, niektórzy za inną maską lub osobowością, inni w gęstej porannej mgle nad klifem.

- Lauren Oliver


Najciekawsze cytaty o ludziach wrednych i zawistnych

Bycie wrednym to naśladowanie siły przez osobę słabą.


Niektórzy ludzie z natury są wredni, a jak wiadomo, z naturą jeszcze nikt nie wygrał.


Pamiętaj, tylko ludzie, którzy są nieszczęśliwi sami ze sobą, muszą być wredni dla innych.


Nie znasz mocy wrednych jęzorów. Nie znasz mocy plotki. To stugębna hydra, dziecko.

- Elizabeth Gaskell


Ludzie potrafią być wredni, ale nie bierz tego do siebie. Ich słowa i czyny nie mówią niczego o tobie, a dużo o nich samych.


Ludzie są wstrętni z wielu powodów. Niekiedy po prostu mają wstrętny charakter. Czasami ktoś inny był wobec nich wstrętny i chociaż nie zdają sobie z tego sprawy, przenoszą to swoje wstrętne wychowanie na resztę świata i innych traktują w taki sam sposób. Niektórzy są wstrętni ze strachu. Jeszcze inni wolą zachować się wstrętnie wobec innych, zanim inni zachowają się wstrętnie wobec nich. To takie bycie wstrętnym w obronie własnej.

- Jennifer Niven


Nie przeszkadzają mi wredni ludzie. Znacznie bardziej przeszkadzają mi ludzie wredni, którzy udają miłych.


Nie zwalajmy wszystkiego na życie – bo to nie życie jest złe, tylko ludzie są coraz gorsi.


Wredni ludzie to tak naprawdę po prostu smutni ludzie.

- Bryant McGill


Sukces sprawia, że tak​ wielu ludzi cię nienawidzi. Chciałbym, żeby tak nie było. Cudownie byłoby cieszyć się sukcesem, nie widząc zawiści w oczach ludzi wokół ciebie.

- Marilyn Monroe


Nie ma namiętności tak mocno zakorzenionej w ludzkim sercu, jak zawiść.

- Richard Brinsley Sheridan


Zawistny – wymyśla.

Głupi – rozpowiada.

Idiota – we wszystko uwierzy.


Szczęśliwi ludzie nie tracą czasu na krzywdzenie innych. Zło jest rzeczą nieszczęśliwych, sfrustrowanych, miernych i zawistnych ludzi.


Istnieją ludzie, którzy czyjś sukces poczytują sobie za osobistą zniewagę.

- Mollie Gillen, Maud


Jeśli ktoś chce się przekonać, ile w ludziach jest zawiści, złośliwości i zła, nawet w tych, których uważał za przyjaciół, powinien po prostu napisać poczytną książkę lub zrobić coś, czego inni nie potrafią!

 - Mollie Gillen, Maud z Wyspy Księcia Edwarda


Nigdy nie bagatelizuj niszczycielskiej mocy zazdrości i zawiści.

- Oliver Stonecytaty o fałszywych ludziach


Wartość człowieka – cytaty o szacunku do drugiego człowieka to nie wszystko - możesz zacząć działać i odkryć coś ważnego

"Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.” Paulo Coelho, Być jak płynąca rzeka

Ludzie, którzy są świadomi swoich wartości i postępują w zgodzie z nimi, mają dużo większe szanse na szczęśliwe i satysfakcjonujące życie. Co więcej, przejrzysty system i hierarchia wartości są źródłem wewnętrznego spokoju.


Najzgrabniej ujął to chyba w swojej złotej myśli M. Twain:

"Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać."


W życiu zdarzają się nawet fałszywi przyjaciele, a cytaty o ludziach fałszywych najlepiej pokazują jak potrafimy komplikować sobie życie. Najlepszym wyznacznikiem priorytetów, którymi się kierujesz, jest to jakie podejmujesz decyzje. Złote myśli, cytaty o dobrych ludziach nie wystarczą. Bo na to, co obecnie myślisz o swoich wartościach miały wpływ Twoja rodzina, ukończone szkoły, kultura i religia, w których Cię wychowano oraz wszystkie Twoje dotychczasowe doświadczenia życiowe. Pewnie się zdziwisz na wieść o tym, że jeśli do tej pory nie podjąłeś wysiłku, aby dobrze zastanowić się nad swoimi wartościami, to możesz mieć tam niezły bałagan. A podejmowanie decyzji, zwłaszcza tych trudnych, życiowych, jest dużym wyzwaniem.


Po pierwsze nie wszystkie Twoje obecne wartości są naprawdę Twoje, a po drugie niektóre z nich mogą być tylko iluzją - tzn. Twoje postępowanie się z nimi nie zgadza, a Twoje wyobrażenie jest tylko pobożnym, dobrze brzmiącym życzeniem.


Inspirujące, mądre sentencje o wartościach to tylko pierwszy krok. W następnym kroku możesz przejść od inspiracji do działania.


Na portalu Empowerment Coaching udostępniliśmy bezpłatny guidebook w formacie pdf, który pomaga "wydestylować" i uporządkować w hierarchii ważności 10 najważniejszych wartości osobistych. Zachęcamy do skorzystania z procesu zawartego w tym bezpłatnym ebooku. Znajdziesz go pod poniższym linkiem. Resztę zweryfikuje życie.wartościowy człowiek cytaty - 2 - Empowerment Coaching Blog


Zobacz także:


4666 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page