top of page

Priorytety w życiu - darmowy ebook pdf


Priorytety w życiu - darmowy ebook pdf - Empowerment Coaching Krakow

Jak bardzo jesteś świadom swoich życiowych priorytetów? Czy wiesz, że są one odzwierciedleniem Twoich osobistych wartości?


Jeśli zapytasz co to są priorytety życiowe, to odpowiem prosto: to jest coś, co jest dla Ciebe najważniejsze w życiu. Możesz mieć listę swoich priorytetów, a na jej czele będzie znajdowac się rzecz najważniejsza z ważnych. Tak powstaje również piramida wartości życiowych.


Ustalenie swoich priorytetów i wartości osobistych wymaga zatrzymania się, skupienia, głębokiej refleksji i szczerości w stosunku do siebie. Jeżeli nie wiesz dokąd pędzisz, to właściwie nie ma znaczenia jaką drogę wybierzesz.


A dobrze przemyślane wartości osobiste znacznie uproszczają życie i sprawiają, że wyznaczanie życiowych priorytetów staje sie łatwe. Również podejmowanie decyzji - zwłaszcza w sytuacjach trudnych. Można by powiedzieć, że klarowność nt. swoich życiowych priorytetów chroni Cię przed popełnianiem kosztowych błędów.


Ustalenie Priorytetów w Życiu

Nasze wartości reprezentują cechy, które uważamy za ważne i warte realizacji w życiu. Nadają znaczenie i decydują o naszych opiniach, wyborach i zachowaniach. Wartości mają kluczowe znaczenie dla naszej tożsamości i motywują nas do dokonywania wyborów w oparciu o obraz osoby, którą chcemy być. Ludzie, którzy są świadomi swoich kluczowych wartości, zachowują się w sposób, który te wartości odzwierciedla, nawet w obliczu przeciwności losu.


Na przykład osoba, której kluczową wartością jest odwaga, prawdopodobnie będzie aktywnie działać i szukać nowych wyzwań pomimo ryzyka niepowodzenia lub odrzucenia. Jednym z jej życiowych priorytetów może być odkrywanie świata, podróże, uczenie sie nowch rzeczy. Osoba, której kluczową wartością jest uczciwość będzie się nią kierować pomimo trudów danej sytuacji lub wbrew pokusie osiągnięcia łatwego, ale nieetycznego zysku.


Żyć zgodnie ze swoimi wartościami oznacza wiedzieć, za czym się opowiadasz i z czym się nie zgadzasz. Oznacza to również konsekwentnie działanie w sposób zgodny z Twoimi wartościami. Gdy Twoje działania odpowiadają Twoim wartościom, Twoje życie się upraszcza, przychodzi wewnętrzny spokój i osiągasz wyższy poziom zadowolenia.


Odkrywanie swoich priorytetów w życiu jest procesem dynamicznym, dzięki któremu uczymy się rozumieć i nazywać rzeczy, które są dla nas ważne. Kontemplacja przemijalności, nietrwałości i nieprzewidywalności ludzkiego życia może przyśpieszyć i ułatwić odkrycie swoich kluczowych wartości.


Dobrze przepracowane wartości osobiste i klarownie wyznaczone życiowe priorytety stają się kompasem, który zaczyna z wdziękiem prowadzić nas przez życie. I duuużo łatwiej przychodzi wtedy wyznaczanie celów i planowanie ich realizacji.


Jak powiedziała Caterina Fake: "Zbyt często ludzie pracują ciężko nad niewłaściwą rzeczą. Pracować nad właściwą rzeczą jest prawdopodobnie ważniejsze niż pracować ciężko."


A Friedrich Nietzsche już dawno, dawno temu (dużo wcześniej, niż zrobił to Simon Sinek) stwierdził: Ten kto ma w życiu swoje "dlaczego", poradzi sobie z "jak".Bezpłatny e-book pdf nt. wyznaczania priorytetów w życiu


Ten bezpłatny guidebook poprowadzi Cię przez proces odkrywania i ustalania swoich priorytetów życiowych.


Główną zaletą procesu zawartego w tym bezpłatnym e-booku jest prostota. Ważne jest równiez, aby poszczególne kroki wykonywać pisząc odręcznie. Proces ręcznego pisania porządkuje nasze myśli. Będziesz więc potrzebował długopisu i kilku kartek papieru. Oraz ciszy i spokoju, gdyż często będziesz zaglądać w głąb siebie. Oprócz konkretnych instrukcji, w książeczce znajdziesz również kilka przykładów. Ich celem jednak nie jest sugerowanie Ci odpowiedzi, lecz pomoc w dobrym zrozumieniu tego, czym jest wartośc osobista i jak ja rozpoznać.


Po zakończeniu procesu otrzymasz listę 10 najcenniejszych dla Ciebie WARTOŚCI. I dodatkowo będą one uporządkowane w hierarchii ich ważności.


Kolejną zaletą całego procesu jest to, że oprócz uświadomienia sobie swoich osobistych wartości i życiowych priorytetów, możesz napotkać inne, bardzo cenne „aha!”. Jeśli będziesz ze soba szczery, niektóre z nich mogą okazać się dużą niespodzianką.Jak odkryć swoje wartości - darmowy ebook pdf - Empowerment Coaching Krakow


Zobacz także:

Self-coaching - Myślenie albo-albo

Self-coaching metodą GROW i porozumienie bez przemocy

Self-coaching - Pytania dla liderów z głębią myślenia

Self-coaching - Poczucie Sprawczości


Wartości w życiu człowieka - czym są, jak powstają?


Jak odkryć Wartości życiowe? - bezpłatny e-book


Poczucie Własnej Wartości - a ile ty jesteś wart sam dla siebie?

Co to znaczy być lojalnym w pracy. Lojalność pracownika.


UBUNTU - Afrykańska filozofia jedności

119 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page