Postanowienia noworoczne dla zapracowanych


Coaching Biznesowy

Zacznij ćwiczyć pogodę ducha i świadomą rezygnację z martwienia się. Martwienie się jest jak bujany fotel: daje Ci zajęcie, ale niczego nie zmienia. Postaraj się uświadomić sobie, że nie jesteś w stanie kontrolować ogromnej większości rzeczy na tym świecie. Jedyną “rzeczą”, nad którą tak naprawdę masz kontrolę jesteś Ty sam.  Pozwól zatem różnym rzeczom biec swoim tokiem i skoncentruj się na tym, co możesz zmienić.


A oto modlitwa o pogodę ducha Reinhold'a Niebuhr:

“Boże, użycz mi Pogody Ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić i Mądrości, abym umiał odróżnić jedno od drugiego.”


 

Zacznij dbać o równowagę w swoim życiu.  Równowagę pomiędzy pracą, rodziną, przyjaciółmi, aktywnością społeczną i czasem na rozwijanie swoich osobistych pasji.  Nigdy nie przesuwaj swoich osobistych pasji na ostatni plan.


Ustalaj priorytety i planuj kolejność. To pozwoli Ci realizować cele w mniej stresujący sposób, ponieważ poświęciłeś czas, aby to zaplanować.  


 

Zacznij praktykować troskę o sprawy najważniejsze dla Ciebie. To może brzmieć bardzo egoistycznie, ale naprawdę jest niezbędne. Jeśli się wypalisz – nie będziesz miał niczego, co mógłbyś zaoferować innym. Jeżeli sam nie będziesz szczęśliwy – nigdy nie nauczysz swoich dzieci, jak być szczęśliwym człowiekiem.


Naucz się mówić ‘Nie’ innym ludziom i nie bierz na siebie więcej zobowiązań, niż naprawdę chcesz.

 

Świętuj sukcesy! Swoje, rodziny, kolegów w pracy. Nawet najmniejsze. To pomoże Ci rozwijać i utrzymywać wysoki poziom motywacji do osiągania kolejnych celów.


ps. kiedy ostatnio sam sobie zrobiłeś prezent?


 

Ruszaj się regularnie. To pomaga zrelaksować zarówno ciało, jak i umysł, nie wspominając o endorfinach (hormonach szczęścia), których wydzielanie wzrasta w czasie każdego wysiłku fizycznego. Wg naukowców 30 min wysiłku fizycznego co drugi dzień, to optymalna dawka. A wg fizjoterapeutów każda partia mięśni powinna być rozruszana co najmniej