Self-coaching: priorytety (i bezpłatny e-book)


Empowerment Coaching Krakow Blog-Self-coaching 4

Jak często zadajesz sobie pytanie: co jest dla mnie ważne w Życiu?


Jak dobrze znasz odpowiedź na to pytanie?


Ja sadzę, że to pytanie jest bardzo ważne, a znalezienie szczerej odpowiedzi jeszcze ważniejsze. Jeżeli bowiem coś jest dla nas ważne, to poświęcamy temu czas. A od tego czemu poświęcamy w życiu nasz czas bardzo zależy jakie uzyskujemy w nim rezultaty.


Jeżeli nie poświęcamy czemuś uwagi, czasu i energii, to znaczy, że “to coś” nie jest dla nas ważne i w związku z tym nie stanowi dla nas/naszej WARTOŚCI.


Bliższe przyjrzenie się temu tematowi może nas doprowadzić do bardzo ciekawych odkryć:

  • np. odpowiedzi na pytanie, dlaczego przydarza nam się regularnie coś, czego nie chcemy (częścią tego wątku może być tzw. “pech”),

  • zrozumienia dlaczego tak, a nie inaczej reagujemy na pewne sytuacje lub osoby

  • zidentyfikowania naszych wewnętrznych konfliktów (i np. zrozumienia dlaczego po dokonaniu pewnego wyboru czujemy się z nim źle, choć dołożyliśmy najlepszych starań, żeby podjąć najlepszą z możliwych decyzję)

Dlaczego tak jest? Ponieważ wartości są filtrami w oparciu o które, tworzymy nasz wewnętrzny obraz rzeczywistości. Również nasz obraz samych siebie. Dobrze przepracowane stają się kompasem, który z wdziękiem prowadzi nas przez życie.


Ten bezpłatny guidebook poprowadzi Cię przez proces odkrywania i porządkowania swoich WARTOŚCI.


Zaletą zawartego w nim procesu jest prostota. Będziesz potrzebował(a) jedynie ciszy, długopisu i kilku kartek papieru. Oprócz konkretnych instrukcji, w opisie znajdziesz również przykłady, aczkolwiek nie będzie ich zbyt wiele, aby nie sugerować Ci odpowiedzi i nie wpływać na Twoje wybory.


Po zakończeniu pracy otrzymasz listę 10 najcenniejszych dla Ciebie WARTOŚCI, uporządkowanych w kolejności ich ważności.


A kolejną zaletą procesu jest to, że oprócz uświadomienia sobie tego, co jest dla Ciebie ważne, możesz usłyszeć również inne, bardzo cenne „aha!”.


Zobacz także:

Self-coaching: myślenie albo-albo

Self-coaching: trudne sytuacje i metoda NVC

Self-coaching: metoda GROW

Jak często musisz, a jak często wybierasz?

Po co nam WARTOŚCI w Życiu - odc. 1

35 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie