Keanu Reeves - twardziel z sercem anioła


Empowerment Coaching Kraków Blog-Keanu Reeves-Krótka Biografia

Keanu Charles Reeves zasłynął dzięki roli Neo w filmie “Matrix”. Na pierwszy rzut oka wydaje się być typową gwiazdą Hollywood. Nic bardziej mylnego. A życie Keanu to historia sukcesów zawodowych i poważnych tragedii w życiu osobistym. Poznajmy jego krótką biografię oraz filozofię życiową. Przedstawione na końcu artykułu cytaty Keanu Reevsa mówią o nim bardzo dużo.


Krótka biografia Keanu Reeves

Urodził się 2 września 1964 roku w Bejrucie, w Libanie. Jego matka była Angielką, a ojciec w połowie Hawajczykiem i Chińczykiem. Miał siostrę, która była od niego dwa lata młodsza. Jego ojciec był alkoholikiem, który opuścił rodzinę, gdy Reeves miał zaledwie trzy lata.

Ojciec trafił też później do więzienia za sprzedaż narkotyków, a Keanu tak naprawdę pierwszy raz spotkał go, gdy miał lat 6 i zobaczył go ponownie, gdy miał lat 13.


Nietypowe imię "Keanu" po hawajsku oznacza górski, chłodny wiatr. Dostał je po swoim prapradziadku.


Matka Keanu, aby związać koniec z końcem pracowała jako striptizerka w nocnych klubach i często przyprowadzała do domu obcych mężczyzn. Rodzina przeprowadziła się do Australii, a później do Stanów Zjednoczonych. W Nowym Jorku matka Keanu wyszła za mąż za dyrektora Broadwayu. Ich małżeństwo przetrwało jednak tylko rok.


Tragedie osobiste w życiu Keanu Reeves

Keanu Reeves miał nie tylko traumatyczne dzieciństwo. W życiu dorosłym też musiał stawić czoła ogromnym tragediom. U jego jedynej siostry zdiagnozowano białaczkę i chociaż pierwszą bitwę wygrała, wiele lat później choroba powróciła, a Keanu musiał ponownie się z tym wyzwaniem zmierzyć.


W roku 1991, na planie filmu Moje własne Idaho, Keanu poznał swojego najlepszego przyjaciela, Rivera Phoenixa (młodszego brata sławnego aktora Joaquina Phoenixa). River był wschodzącym gwiazdorem Hollywood, określanym jako James Dean nowej ery. Niestety był też uzależniony od narkotyków i zmarł w 1993 r. w wyniku przedawkowania heroiny i kokainy. Keanu przez długi czas obwiniał się o śmierć przyjaciela, ponieważ wierzył, że mógł zrobić więcej, aby mu pomóc.


Jakby tego było mało, w 1999 roku długoletnia partnerka Keanu, Jennifer Syme, która była aktorką i osobistą asystentką Reevesa, tuż przed świętami Bożego Narodzenia urodziła martwą dziewczynkę. Po śmierci córki Syme popadła w depresję. Półtora roku później zginęła w wypadku samochodowym. W jednym z wywiadów Keanu przyznał, że gdyby nie pochłonięcie pracą na planie filmu Matrix, nie przeżyłby tych strat, gdyż w prawdziwym życiu stał się pustelnikiem.


Rok później u siostry Keanu nastąpił nawrót raka. Rzucił wtedy wszystko, by móc przy niej być. Zabrał ją do hotelu na Hawajach i towarzyszył do ostatnich chwil.


Filozofia życiowa Keanu Reeves

Jego odporność jest godna podziwu. Pomimo całej tragedii i bólu, Keanu Reeves, jest w stanie prowadzić dobre życie. W przeciwieństwie do wielu celebrytów, aktor mieszka w skromnym mieszkaniu i przemieszcza się komunikacją miejską. Podkreśla, że z trudnych doświadczeń można wyciągać wnioski. Nie udaje guru, ani świętego, a raczej jest kimś, kto potrafi rozpoznać i naprawdę docenić to, co jest ważne w życiu. Przez to staje się inspiracją dla innych.


„Pieniądze nic dla mnie nie znaczą. Zarobiłem dużo pieniędzy, ale chcę cieszyć się życiem i nie stresować budowaniem konta bankowego. Rozdaję dużo i żyję prosto, głównie z walizką w pokoju hotelowym.”