top of page

Keanu Reeves - biografia, życie prywatne, choroba, ciekawostki, cytaty


Keanu Reeves - biografia, życie prywatne, ciekawostki - Empowerment Coaching Kraków Blog

Keanu Charles Reeves zasłynął dzięki roli Neo z filmu “Matrix”. Na pierwszy rzut oka wydaje się być typową gwiazdą Hollywood. Nic bardziej mylnego. A życie Keanu to historia sukcesów zawodowych i poważnych tragedii w życiu prywatnym. Poznajmy jego krótką biografię i filozofię życiową oraz ciekawostki nt. Keanu. Przedstawione na końcu artykułu cytaty aktora mówią o nim bardzo dużo.


Keanu Reeves - biografia, życie prywatne

Urodził się 2 września 1964 roku w Bejrucie, w Libanie. Jego matka była Angielką, a ojciec w połowie Hawajczykiem i Chińczykiem. Miał siostrę, która była od niego dwa lata młodsza. Jego ojciec był alkoholikiem, który opuścił rodzinę, gdy Reeves miał zaledwie trzy lata.

Ojciec trafił też później do więzienia za sprzedaż narkotyków, a Keanu tak naprawdę pierwszy raz spotkał go, gdy miał lat 6 i zobaczył go ponownie, gdy miał lat 13.


Pierwszą ciekawostką jest to, że nietypowe imię "Keanu" po hawajsku oznacza górski, chłodny wiatr. Dostał je po swoim prapradziadku.


Matka Keanu, aby związać koniec z końcem pracowała jako striptizerka w nocnych klubach i często przyprowadzała do domu obcych mężczyzn. Rodzina przeprowadziła się do Australii, a później do Stanów Zjednoczonych. W Nowym Jorku matka Keanu wyszła za mąż za dyrektora Broadwayu. Ich małżeństwo przetrwało jednak tylko rok.


Keanu Reeves - choroba, partnerka, tragedie w życiu prywatnym

Keanu Reeves miał nie tylko traumatyczne dzieciństwo. W życiu dorosłym też musiał stawić czoła ogromnym tragediom. U jego jedynej siostry zdiagnozowano białaczkę i chociaż pierwszą bitwę wygrała, wiele lat później choroba powróciła, a Keanu musiał ponownie się z tym wyzwaniem zmierzyć.


W roku 1991, na planie filmu Moje własne Idaho, Keanu poznał swojego najlepszego przyjaciela, Rivera Phoenixa (młodszego brata sławnego aktora Joaquina Phoenixa). River był wschodzącym gwiazdorem Hollywood, określanym jako James Dean nowej ery. Niestety był też uzależniony od narkotyków i zmarł w 1993 r. w wyniku przedawkowania heroiny i kokainy. Keanu przez długi czas obwiniał się o śmierć przyjaciela, ponieważ wierzył, że mógł zrobić więcej, aby mu pomóc.


Długoletnia partnerka Keanu Reeves, Jennifer Syme, też była źródłem wielkiej tragedii i ogromnego cierpienia. W 1999 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia urodziła martwą dziewczynkę. Po śmierci córki popadła w depresję. A półtora roku później Jennifer Syme spotkała śmierć - zginęła w wypadku samochodowym. Jennifer była nie tylko partnerką życiową, ale również aktorką i osobistą asystentką Reevesa. W jednym z wywiadów przyznał on, że gdyby nie pochłonięcie pracą na planie filmu Matrix, nie przeżyłby tych strat, gdyż w prawdziwym życiu stał się pustelnikiem.


Rok później na jego drodze stanęła kolejna poważna choroba. U siostry Keanu nastąpił nawrót raka. Bardzo ciekawe jest to, że rzucił on wtedy wszystko, by móc przy niej być. Zabrał ją do hotelu na Hawajach i towarzyszył do ostatnich chwil.


Filozofia życiowa i cytaty Keanu Reeves

Jego odporność na przeciwności losu jest godna podziwu. Pomimo całej tragedii i bólu, Reeves jest w stanie prowadzić dobre życie. W przeciwieństwie do wielu celebrytów, aktor mieszka w skromnym mieszkaniu. Kolejną ciekawostka jest to, że porusza się komunikacją miejską.


Podkreśla, że z trudnych doświadczeń można wyciągać wnioski. Nie udaje guru, ani świętego, a raczej jest kimś, kto potrafi rozpoznać i naprawdę docenić to, co jest ważne w życiu. Przez to staje się inspiracją dla innych.


„Pieniądze nic dla mnie nie znaczą. Zarobiłem dużo pieniędzy, ale chcę cieszyć się życiem i nie stresować budowaniem konta bankowego. Rozdaję dużo i żyję prosto, głównie z walizką w pokoju hotelowym.”

Kolejna informacja, która należy do kategorii "Keanu Reeves ciekawostki", to fakt, że jedne ze swoich urodzin świętował na ławce w parku, mając ze sobą babeczki i kawę, którymi częstował każdego, kto podszedł się przywitać.


Jego chęć przeżywania życia w sposób prawdziwy odzwierciedla się również w tym, że wszystkie filmowe sceny kaskaderskie wykonuje zupełnie sam – nawet te najtrudniejsze i najbardziej niebezpieczne. Zupełnie sam przeskoczył z pędzącego samochodu do pędzącego autobusu podczas robienia zdjęć do filmu Speed: Niebezpieczna prędkość. Doceniono go nawet za to nagrodą Taurus Stunt przyznawaną najlepszym kaskaderom na świecie.


I może najlepszą klamrą zamykającą tę opowieść będą następujące cytaty Keanu Reeves:


"Definiują cię dwie rzeczy: twoja cierpliwość, gdy nie masz nic i twoje podejście do życia, kiedy masz wszystko"

i może jeszcze taki cytat o życiu Keanu Reeves:

"Czasami wychodzę i słyszę, jak ludzie mówią o nieistotnych rzeczach. Potem wiem, dlaczego tak rzadko wychodzę."

i wreszcie taka złota myśl o odwadze:

"Jeżeli zostałeś okrutnie skrzywdzony, ale nadal masz odwagę, aby być czułym dla innych, to jesteś prawdziwym twardzielem z sercem anioła."


Zobacz także inne biografie:

Jan Sztaudynger - fraszki157 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page