top of page

Cytaty o szczęściu, radości, pasji, ludziach


Cytaty o szczęściu, radości, pasji, ludziach - Empowerment Coaching Kraków Blog

Zapraszamy na cytaty o szczęściu i sensie życia. Złote myśli i aforyzmy o drodze do szczęścia i o tym, czym jest szczęście. Cytaty o radości i o tym, jak przejść przez życie i być szczęśliwym człowiekiem. O tym, co naprawdę liczy się w życiu i o tym czym jest radość.


Cytaty mądrych ludzi i przemyślenia sławnych filozofów, naukowców i pisarzy. Inspirujące, dające do myślenia, piękne, zmuszające do refleksji oraz zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem.


To również cytaty o nowym etapie w życiu i nadziei na lepsze jutro. O tym jaki wpływ wywiera na nas czas. Cytaty o ludziach, piękne i prawdziwe. Wiele z tych myśli może stanowić cenną wskazówkę i odpowiedź na pytanie: jak być szczęśliwym człowiekiem? Bo, jak zobaczysz na końcu tej listy, w życiu chodzi przede wszystkim o to, aby mieć odwagę być sobą. W naszym więc zamierzeniu są to głównie cytaty o byciu sobą.


Ale najpierw zobaczmy krótkie cytaty o szczęściu.


Cytaty o szczęściu i złote myśli sławnych osób

Weź życie we własne ręce. I co się wtedy stanie? Coś strasznego: Nie będzie kogo obwiniać.

- Erica JongPytasz mnie, dlaczego kupuję ryż i kwiaty? Kupuję ryż, żeby przeżyć i kwiaty, żeby mieć po co żyć.

- KonfucjuszNiełatwo jest znaleźć szczęście w sobie, ale nie można go znaleźć nigdzie indziej.

- Agnes RepplierSzczęście nie zależy od warunków zewnętrznych. Zależy ono od warunków wewnętrznych.

- Dale CarnegieNawet szczęśliwe życie nie może mieć miejsca bez pewnej miary ciemności, I słowo 'szczęśliwy’ straciłoby swoje znaczenie, gdyby nie było balansowane smutkiem.

- Carl Gustav Jung


Nie możesz osiągnąć szczęścia. Szczęście się dzieje i jest to etap przejściowy.

- Fritz Perls


Jedną z tajemnic szczęśliwego życia, są nieustanne maleńkie uczty.

- Iris MurdochŻycie jest jak fortepian. Białe klawisze to szczęśliwe dni. Te czarne to smutne dni.

Ale potrzebne są i te białe i te czarne, aby móc stworzyć piękną muzykę.

- Autor nieznanyNa tej samej zasadzie, gdy szare ułożymy obok czarnego uzna się je za białe; gdy obok białego – za czarne.

– Arthur SchopenhauerTo człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia.

- Paul HolbachPrawdziwie żyć to najrzadsza rzecz na świecie. Większość ludzi jedynie egzystuje.

– Oscar WildeLudzie są na tyle szczęśliwi, na ile sobie pozwolą.

— Abraham LincolnWiele spośród rzeczy, które możesz policzyć, nie liczą się. Wiele z tych, których policzyć nie można, naprawdę się liczą.

— Albert EinsteinNajcenniejszych rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze.

- Albert EinsteinNie narzekaj, że masz pod górkę, kiedy idziesz na szczyt.

- KonfucjuszKiedyś – nie ma takiego dnia tygodnia.

- Janet DaileyTo, co może być zrobione w dowolnym momencie nie będzie zrobione nigdy.

– Przysłowie SzkockieBranie czegoś na serio przez długi czas utrudnia życie.

- Andre GideNie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.

– Przysłowia chińskiePoczątek tysiąca lasów jest w jednym żołędziu.

— Ralph Waldo EmersonNiedojrzała miłość mówi: Kocham Cię, ponieważ Cię potrzebuję. Dojrzała miłość mówi: Potrzebuję Cię, ponieważ Cię kocham.

– Erich FrommMiłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.

- Antoine de Saint-ExupéryZe wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej.

- Janusz Leon WiśniewskiŻadne zadanie nie jest szczególnie trudne, jeśli podzielisz je na mniejsze podzadania.

- Henry FordJeżeli myślisz, że jesteś zbyt mały, by coś zmienić, spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem.

- Dalajlama XIVWasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją.

- Steve JobsŚwiadomość tego, że pewnego dnia będę martwy jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko – zewnętrzne oczekiwania wobec ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci. Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce.

- Steve JobsZaczynasz powoli umierać, jeśli nie podróżujesz, jeśli nie czytasz, jeśli nie słuchasz dźwięków życia, jeśli nie doceniasz siebie. Zaczynasz powoli umierać, kiedy zabijasz poczucie własnej wartości, kiedy nie pozwalasz, by inni ci pomogli. Zaczynasz umierać powoli, jeśli stajesz się niewolnikiem swoich przyzwyczajeń, idąc codziennie tymi samymi ścieżkami… jeśli nie zmieniasz swojej rutyny, jeśli nie nosisz innych kolorów lub nie rozmawiasz z tymi, których nie znasz. Zaczynasz powoli umierać, jeśli unikasz odczuwania namiętności i burzliwych emocji, od których błyszczą Ci oczy, a serce bije szybciej. Zaczynasz powoli umierać, jeśli nie zmienisz swojego życia, gdy nie będziesz zadowolony ze swojej pracy, miłości lub otoczenia, jeśli nie zaryzykujesz tego, co jest bezpieczne dla niepewnego, jeśli nie pod,ażasz za marzeniem , jeśli choć raz w życiu nie pozwolisz sobie uciec od sensownych rad.

- Pablo NerudaŻyj mając cel w życiu, spaceruj po krawędziach, słuchaj twardo, baw się z pasją, śmiej się, wybieraj bez żalu, trwaj w nauce, doceniaj swoich przyjaciół, rób to, co kochasz. Żyj tak, jakby wszystko to istniało. Teraz.

- Mary Anne RadmacherPomyśl o życiu jak o ołówku, coraz bardziej tępym, którym w końcu nie można już nic narysować. Wtedy nadchodzi śmierć i jeżeli masz szczęście, zyskujesz tyle czasu, zanim stanie się najgorsze, by jeszcze przemyśleć wiele rzeczy i poukładać je na właściwych miejscach. Zupełnie tak jakbyś ostrzył ołówek, by go ponownie użyć.

– Jonathan CarrollCzłowiek jest szczęśliwy tylko wtedy, kiedy kocha i coś daje. Albowiem większym szczęściem jest dawać niż brać.

- Max SchelerSzczęście bierze się z tego, co człowiek ma w duszy. A nie z tego, co musi zdobyć albo zrobić. Dopełnienie żadnych warunków nie da szczęścia. Jeżeli wyznaczasz sobie cel, który jest warunkiem twojego szczęścia, to nigdy nie będziesz w stanie sie nim ucieszyć i nigdy nie poczujesz się w pełni szczęśliwy. Dostaniesz krótką satysfakcję, ale nie szczęście, którego tak uparcie poszukujesz. Bo szczęście nie leży TAM, tylko jest TUTAJ. W tobie.

- Beata PawlikowskaSprzeczności paraliżują ludzi. W obliczu dwuznaczności życia człowiek zmuszony jest wybierać. Jednak boi się to zrobić. Wybór, z samego założenia, stawia go w trudnej sytuacji. Z doświadczenia wiem, że człowiek woli żyć w sposób powierzchowny. Kocha przyzwyczajenia, przewidywalne sytuacje, zaplanowane życie. W gruncie rzeczy żyjący teraz ludzie starają się zmniejszyć do minimum cierpienie, ryzyko. Ich odniesieniem, ich celem nie jest intensywne przeżywanie rzeczywistości w jej sprzeczności, ale uproszczenie jej, przeżywanie tylko jej części udomowionej, łatwej do przewidzenia, codziennej, pozbawionej tajemniczości. Czy ludzie żyją naprawdę?

- Valerio AlbisettiŻyjemy w przeświadczeniu, że jeśli coś ma być boskie, to musi być idealne. Mylimy się. Boskość oznacza całość, a całość oznacza wszystko: to, co pozytywne, negatywne, dobro i zło, świętego i diabła.

- William D. FordPrzyjemność jest początkiem i celem życia szczęśliwego.

- EpikurAforyzmy są jak dzieci, czepiają się matki mądrości.

- Wojciech Bartoszewskibądź szczęśliwa cytaty - 3 - Empowerment Coaching Kraków Blog


Aforyzmy o szczęśliwym życiu i drodze do szczęścia

Przez długi czas wydawało mi się, że zaraz zacznie się życie – prawdziwe życie, ale zawsze na drodze stawała jakaś przeszkoda. Najpierw coś do załatwienia, jakieś niedokończone sprawy, jeszcze czas do odbycia, dług do spłacenia, potem zacznie się życie… i wreszcie dotarło do mnie, że te przeszkody to moje życie.


Ta perspektywa pomogła mi dostrzec, że nie ma drogi do szczęścia. Szczęście JEST drogą…


Więc doceń je bardziej, ponieważ dzieliłeś je z kimś wyjątkowym, na tyle wyjątkowym, by spędzić z nim czas i pamiętaj, że czas nie czeka na nikogo. Więc przestań czekać, aż skończysz szkołę, aż wrócisz do szkoły, aż schudniesz dziesięć funtów, aż przytyjesz dziesięć funtów, aż będziesz mieć dzieci, aż dzieci opuszczą dom, dopóki nie zaczniesz pracować, dopóki nie przejdziesz na emeryturę, dopóki nie ożenić się, aż się rozwiedziecie, do piątku wieczorem, do niedzieli rano, dopóki nie kupicie nowego samochodu, dopóki samochód lub dom nie będzie spłacony, do wiosny, do lata, do jesieni, do zwolnienia z zasiłku, do pierwszy lub piętnasty, dopóki nie zagra twoja piosenka, dopóki nie wypijesz kolejnego drinka, dopóki nie umrzesz, aby zdecydować, że nie ma lepszego czasu niż właśnie teraz, aby być SZCZĘŚLIWYM.To nie to, co masz, ani to, kim jesteś, ani to, gdzie jesteś, ani co robisz czyni Cię szczęśliwym bądź nieszczęśliwym. Chodzi o to, o czym myślisz.

- Dale CarnegieSzczęście jest wtedy, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz, jest ze sobą w harmonii

- Mahatma GandhiJest tylko jedna rzecz, która sprawia, że marzenie jest niemożliwe do osiągnięcia: strach przed porażką.

- Paulo CoelhoKażdy ma obowiązek kierować swoje życie w kierunku tego, czego chce.

- Fritz PerlsNic tak nie odciąga od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy.

- Lew TołstojJesteś średnią z pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu.

- Jim RohnPrawdziwe szczęście przychodzi, gdy zaczynasz szukać własnej drogi.

- Sir John WhitmoreWszyscy na świecie szukają szczęścia, a jest jeden tylko sposób, aby je znaleźć. Trzeba kontrolować swoje myśli. Szczęście nie przychodzi z zewnątrz. Zależy od tego, co jest w nas samych.

- Dale CarnegieŻyć to prezent, zaś być szczęśliwym to Twój wybór.

- OSHOZe szczęściem czasami bywa tak jak z okularami, szuka się ich, a one siedzą na nosie.

– Phil BosmansSzczęście to podróż, a nie cel. Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy, tańcz tak, jakby nikt nie patrzył, kochaj tak, jakbyś nigdy nie był zraniony, śpiewaj tak, jakby nikt cię nie słyszał, żyj tak, jakby niebo było na ziemi.

- Alfred D.Mam wrażenie, że niedługo tolerancja dojdzie do takiego momentu, w którym zabronią mądrym ludziom myśleć, aby nie urazić ludzi głupich.

- Noam ChomskyMedia społecznościowe podsunęły nam pomysł, że wszyscy powinniśmy mieć grupę przyjaciół, podczas gdy w rzeczywistości, jeśli mamy jednego lub dwóch naprawdę dobrych przyjaciół, mamy szczęście.

- Brene BrownNa końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.

- Martin Luther KingŻyjemy w świecie, w którym pogrzeb jest ważniejszy od zmarłego, wesele jest ważniejsze od miłości, wygląd ważniejszy jest od intelektu. Żyjemy w kulturze opakowań, która gardzi zawartością.

– Eduardo GaleanoLepiej by zraniła cię prawda, niż pocieszyło kłamstwo.

– Khaled HosseiniAby prawda przyniosła skutek, musi przeszywać jak strzała – a to musi boleć.

— Wei Wu WeKażda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą.

- Arthur SchopenhauerCzłowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi.

– Stanisław LemZbyt często ludzie pracują ciężko nad niewłaściwą rzeczą. Pracować nad właściwą rzeczą jest prawdopodobnie ważniejsze niż pracować ciężko.

- Caterina FakeJeżeli robisz to co łatwe, Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to co trudne, Twoje życie będzie łatwe.

– Les BrownMogę być bardzo wściekły na to, czego nie mam, albo bardzo wdzięczny za to, co mam.

- Nick Vujicicszczęście cytaty - 4 - Empowerment Coaching Kraków Blog

Tak oto zamknęliśmy część, którą można nazwać cytaty filozoficzne. Mamy nadzieję, że ta pierwsza część zawierająca cytaty o szczęściu, szczęśliwym życiu i drodze do szczęścia pochodzące głównie od myślicieli i mądrych umysłów świata zachodniego zachęciły Cię do pojścia dalej.


W kolejnej części znajdziesz więcej złotych myśli i aforyzmów autorstwa polskich autorytetów. To, między innymi, cytaty Wisławy Szymborskiej, Marii Czubaszek, Krzysztofa Kieślowskiego, Jerzego Vetulaniego czy też Rafała Bryndala.


Ale nie tylko! W następnej części cytatów o szczęściu, oprócz cytatów prezydentów, pisarzy, naukowców i sławnych malarzy znajdziesz również trafne i inspirujące myśli znanych aktorek i aktorów, a wśród nich takie nazwiska jak: Monica Bellucci, Marylin Monroe, Robert de Niro czy Johnny Depp.


I będą to nie tyle cytaty o szczęściu, ile w dużej mierze cytaty o radości życia. To duża umiejętność kreować w swoim życiu radość. Cytaty o ludziach zawarte w poniższych akapitach pokazują jak można być szczęśliwym pomimo przeciwności losu. To często cytaty o pasji i odwadze.


Pokazują między innymi jak ważne jest w życiu podążanie swoją ścieżką, nasz zdrowy stosunek do siebie oraz innych ludzi, a także nasza idywidualna determinacja i pasja.


Cytaty te pokazują również, że oczekiwanie długotwałego szczęścia jest iluzją, a trudności życiowe mają ogromną wartość rozwojową i bez doświadczenia smutku nie moglibyśmy rozpoznać radości i szczęścia. Po ciężkim dniu taka myśl, to może być mądra myśl na dobranoc, która przypomni również, że jestem silna.


Cytaty o radości i o tym jak iść przez życie z radością i nie poddawać się trudnościom


Nie dowiesz się jak bardzo jesteś silny, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem, jakie masz.

- Bob MarleyPrzeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem.

- Nick Vujicic, "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!"Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu.

- Robert CollierJeśli pisklę nie jest w stanie rozbić skorupki swojego jaja, umrze bez narodzin. Jesteśmy pisklęciem. Świat, to nasze jajo. Jeśli nie rozbijemy skorupy świata, umrzemy nie rodząc się.

- Hermann HesseRana to miejsce, przez które wnika w ciebie światło.

– RumiAby samemu stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat.

- Phil BosmansRóżnica między niemożliwym, a możliwym leży w ludzkiej determinacji.

~Tommy LasordaJeżeli jesteś nastawiony na to żeby wszyscy cię lubili, będziesz gotowy poświęcić wszystko każdego dnia i niczego nie osiągniesz.

- Margaret ThatcherTrzeba mieć swoje zdanie. Ludzie głupieją hurtowo, a mądrzeją detalicznie.

- Wisława SzymborskaW życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.

- Vivian GreenSą sprawy, które przerażają młodych ludzi, ponieważ młodzi ludzie myślą, że człowiek powinien być szczęśliwy i wolny. Ale nigdy nie jesteśmy naprawdę szczęśliwi i wolni w żadnym pięknym sensie. Szczęście jest rzeczą marną i kruchą, a słowo wolność prawdopodobnie nic nie znaczy. Istnieją szersze schematy, w które jesteśmy wszyscy splątani, i losy, które do nas należą i które kochamy nawet w chwili, gdy nas niszczą.

- Iris MurdochJeśli ktoś jest bogaty wewnętrznie, ma dużą wyobraźnię i wrażliwość, to czasem wystarczy mu podróż do kuchni i przeżyje więcej, niż ktoś, kto zobaczy słonia na safari.

– Rafał BryndalPrzychylam się do opinii, że są dwa dni, którymi nie należy się przejmować. To wczoraj i jutro.

– Maria CzubaszekTo niesamowite ile można osiągnąć, jeśli nie zależy nam na tym, komu przypadną zasługi.

— Harry Truman


Jest tylko jedna rzecz, która sprawia, że marzenie jest niemożliwe do osiągnięcia: strach przed porażką.

- Paulo CoelhoKiedy mamy zmartwienie, myśli są rozbiegane i nie potrafimy podjąć decyzji. Jeśli jednak zaakceptujemy najgorsze rozwiązanie - weźmiemy wyobraźnię w karby, co pozwoli nam skoncentrować się na problemie.

- Dale CarnegieJesteś jedyną prawdziwą przeszkodą na twojej drodze do satysfakcjonującego życia.

- Les BrownWiele osób myśli o perfekcjonizmie jako o dążeniu do bycia najlepszym, ale nie chodzi tu o samodoskonalenie; chodzi o zdobywanie aprobaty i akceptacji.

- Brene BrownTen, który nie potrafi przebaczyć niszczy most, po którym sam musi przejść.

— George Herbert


Pamiętaj, że każdy kogo spotykasz czegoś się obawia, coś kocha i coś stracił.

— H. Jackson Brown Jr.Bezbronność nie oznacza wygranej ani przegranej; to odwaga, by pokazać się i być widzianym, gdy nie mamy kontroli nad rezultatem. Wrażliwość nie jest słabością; to nasza największa miara odwagi.

- Brene BrownDepresja jest jak kobieta w czerni. Jeśli się pojawi, nie odpędzaj jej. Zaproś ją do środka, zaproponuj miejsce, potraktuj jak gościa i wysłuchaj, co chce powiedzieć.

– Carl Gustav JungZagranie złej nuty jest bez znaczenia. Granie bez pasji jest niewybaczalne!

- Ludwig van BeethovenNie wszyscy są dobrzy, ale zawsze jest w nich coś dobrego. Nigdy nikogo nie osądzajcie za szybko, ponieważ każdy święty ma przeszłość, a każdy grzesznik ma przyszłość.

- Oscar Wilde


Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro? Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw.

- Phil BosmansZawsze pamiętaj, że jesteś odważniejszy niż myślisz, silniejszy niż się wydaje, mądrzejszy niż myślisz i dwa razy piękniejszy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. Wczoraj byłem sprytny, więc chciałem zmienić świat. Dziś jestem mądry, więc zmieniam siebie.

– Rumi


Jedynymi osobami, z którymi powinieneś wyrównać rachunki są ci, którzy ci pomogli.

— John E. SouthardNie oceniaj mnie po moich sukcesach, ale po tym, ile razy upadłem i znów się podniosłem.

— Nelson MandelaNasze uczynki są jak okręty, przyglądamy im się, gdy wypływają na morze, ale nie wiemy, kiedy i z jakim ładunkiem wrócą do portu.

- Iris MurdochOdwaga nie zawsze krzyczy. Czasami odwaga to cichy głos na koniec dnia, który mówi: “Spróbuję jutro jeszcze raz."

- Mary Anne RadmacherWierzę, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Ludzie się zmieniają, abyś mógł nauczyć się pozwolić im odejść, rzeczy idą źle, abys mógł nuczyć się doceniać to, gdy ida dobrze, wierzysz w kłamstwa, aby w końcu nauczyć się ufać tylko sobie, a czasami dobre rzeczy rozpadają się, aby mogły sie pojawić rzeczy jeszcze lepsze.

- Marilyn MonroeKiedy ktoś na okrągło cię rani, pomyśl o nim jak o papierze ściernym. Może cię podrapać lub lekko zranić. Ale w końcu ty będziesz obrobiony i wypolerowany, a on stanie sie bezużyteczny!

- Chris ColferJeśli ktoś mówi o tobie coś złego to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego.

– Robert De NiroJeśli kochasz dwie osoby naraz i nie możesz się zdecydować, którą wybrać, wybierz tę drugą. Gdybyś naprawdę kochał tę pierwszą, nikt drugi by się nie pojawił.

– Johnny DeppAby uczynić z ludzi niewolników należy dać im pieniądze, których nie zarobili.

- James CookNic nie daje ludziom takiego poczucia szczęścia i wolności jak widok innych ludzi cierpiących i uwięzionych.

- Iris MurdochNie chodzi o to żeby być Patriotą, lecz o to, żeby nie być Idiotą.

- Maria CzubaszekPieniądze szczęścia nie dają - zakupy już tak.

- Marilyn Monroe

Jak można stać się motylem? Musisz tak bardzo chcieć latać, że jesteś gotów porzucić bycie gąsienicą.

– Trina PaulusPtaki urodzone w klatce myślą, że latanie to choroba.

- Alejandro Jodorowsky


W czasach takich jak nasze dobrze jest pamiętać, że zawsze bywały takie czasy.

— Paul Harveykrótkie cytaty o szczęściu - 4 - Empowerment Coaching Kraków Blog


Cytaty o ludziach

Trudno jest iść przez życie wieloma drogami jednocześnie.

- PitagorasSzczęście lubi odwzajemniać uśmiech. Dlatego unika ponuraków.

- Lesław NowaraJeżeli nie wiesz, dokąd chcesz iść, nie ma znaczenia, którą drogą pójdziesz.

- Lewis Carroll (Alicja w Krainie Czarów)Brak kierunku, a nie czasu, to jest problem. Wszyscy mamy po dwadzieścia cztery godziny na dobę.

– Zig ZiglarW życiu najbardziej przeszkadzają mi łokcie i plecy. Chciałbym, żeby było więcej rozumu.

– Krzysztof KieślowskiPamiętaj, że klasę człowieka można mierzyć tym, co wyprowadza go z równowagi.

- Dale CarnegieJeśli nie spełniam twoich oczekiwań, nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.

- Friedrich HebbelJeśli nie mówi się tego, co się myśli to po co myśleć?

- Jerzy Vetulani

Każda rzecz, która irytuje nas w innych prowadzi nas do zrozumienia nas samych.

— Carl JungRozważ, jak trudno jest zmienić siebie, a zrozumiesz, jak znikome masz szanse zmienić innych.

– Voltaire


Nigdy nie wzniesiesz się ponad to, czemu nie chcesz spojrzeć w oczy.

– Anthony de Mello


Jeśli słuchalibyśmy naszego rozumu, nigdy byśmy się nie zakochali. Nigdy nie przeżylibyśmy przyjaźni. Nigdy nie rozpoczęlibyśmy biznesu, bo bylibyśmy zbyt cyniczni. Ale to nonsens. Za każdym razem trzeba skakać w przepaść i budować skrzydła po drodze.

— Annie Dillard


Normalność jest utwardzoną drogą: wygodnie jest po niej chodzić, ale nie rosną na niej żadne kwiaty.

– Vincent van Gogh


Prawdziwą miarą osoby jest to jak traktuje tych, którzy nie mogą wyświadczyć jej żadnej przysługi.

— Ann LandersTalent rośnie w samotności, charakter wśród ludzi.

– Johann Wolfgang von Goethe.Nigdy nie patrz na nikogo z góry. Chyba, że właśnie pomagasz mu wstać.

- J. JacksonŻeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować.

- Marilyn vos SavantGłodnemu daj kawałek chleba, ale smutnemu daj kawałek twego serca.

- Przysłowie chińskieCzłowiek jest szczęśliwy tylko wtedy, kiedy kocha i coś daje. Albowiem większym szczęściem jest dawać niż brać.

- Max SchellerKiedy mówisz, powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego.

- Dalajlamaszczęście cytaty - 5 - Empowerment Coaching Kraków Blog


I na koniec najważniejsze przesłanie, które chcieliśmy zawrzeć w wybranym przez nas zestawie mądrych cytatów o szczęściu i szczęśliwym życiu. Można by powiedzieć, że jest ono zawarte w ostatnich pięciu cytatach zamykających tę listę.


Jeśli to przesłanie trafi do Ciebie z odpowiednią siłą, a Tobie wystarczy odwagi, konsekwencji, siły i cierpliwości - być może za jakiś czas to właśnie Ty będziesz cytowany i to Twoje złote myśli znajdą się na liście cytatów o tym jak być szczęśliwym oraz staną się drogowskazem i inspiracją dla innych ludzi!Cytaty o tym, co naprawdę liczy się w życiu

Nie pytaj czego świat potrzebuje. Pytaj co czyni cię pełnym życia i rób to. Ponieważ tym czego świat potrzebuje są ludzie pełni życia.

- Howard ThurmanPrawdziwe życie nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

- Maya AngelouŻycie jest tym, co się wydarza, kiedy Ty jesteś zajęty robieniem innych planów.

- John LennonŚwieć tak jasno, że oświetlisz drogę innym, aby mogli znaleźć wyjście z ciemności.

- dr Stacey A. MaxwellWiększość ludzi tak naprawdę nie pragnie wolności, ponieważ wolność niesie za sobą odpowiedzialność, a odpowiedzialność jest dla większości ludzi przerażająca.

– Sigmund FreudNie w porę może przyjść czkawka, okres, śmierć lub sąsiadka. Ale nie miłość.

- Janusz Leon WiśniewskiLudzie zostali stworzeni do kochania. Rzeczy zostały stworzone po to, by ich używać. Powodem, dla którego świat jest pogrążony w chaosie, jest to, że kochamy rzeczy, a ludzi wykorzystujemy.

– Dalajlama XIVMiłość rodzi odwagę, umiar tworzy obfitość, a pokora rodzi siłę. Odwaga bez miłości jest brutalna. Obfitość bez umiaru prowadzi do nadmiernego pobłażania sobie i ostatecznie rozkładu. Siła bez pokory rodzi arogancję i tyranię.

– B.K.S IyengaZasypiać i budzić się przy kochanej osobie to tylko ułamek szczęścia. Dopełnieniem jest zagospodarowanie reszty.

- Lidia JasińskaKażdego ranka wychodząc z domu Powiem Ci dobre słowo Tak wiele może się zdarzyć Kto wie czy zobaczymy się znów?


Podaruję Ci dobre słowo na dobranoc Kto wie czy jeszcze się obudzimy? Życie jest takie kruche A każda noc nie jest identyczna.


Co powiedziałem Ci ostatnim razem? O co zapytałem wychodząc w pośpiechu? Niech moje ostatnie podarowane słowo Będzie tym dobrym Bo może być ostatnim na zawsze.

- veraikon, cytaty.infoBardziej od pieniędzy potrzebujesz miłości. Miłość to siła nabywcza szczęścia.

- Phil BosmansNie żałuj umarłych, Harry. Żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości.

- J. K RowlingCeną czegokolwiek jest ilość życia, jaką za to wymieniasz.

— Henry David ThoreauCzyste sumienie jest najlepszą poduszką do spania.

- Marek HłaskoWspomnienia czasem nie dają zasnąć, ale bez wspomnień nie ma czego śnić.

- Sławomir KuligowskiSiedem grzechów społecznych: polityka bez zasad, bogactwo bez pracy, przyjemność bez sumienia, wiedza bez osobowości, handel bez moralności, nauka bez człowieczeństwa i wiara bez poświęcenia.

- Mahatma GandhiDla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.

- Antoine de Saint-ExupéryMiłość nawet z resztek nocy potrafi zbudować piękny gmach dnia.

- Wojciech BartoszewskiSą osoby, które się pamięta, i osoby, o których się śni.

- Carlos Ruiz ZafónNajważniejszą rzeczą, jaką ojciec może zrobić dla swoich dzieci, to kochać ich matkę.

– Theodore HesburghAby samemu stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat.

- Phil BosmansPrzyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.

- Jan Paweł IIZa dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj!

- Mark Twain


Nie pozwól nikomu unieważnić ani umniejszyć tego, jak się czujesz. Jeśli coś czujesz, czujesz to i jest to dla ciebie prawdziwe. Nic, co ktoś powie, nie ma mocy, aby to unieważnić, nigdy. Nikt inny nie żyje w twoim ciele. Nikt inny nie widzi życia twoimi oczami. Nikt inny nie przeżył twoich doświadczeń. I nikt inny nie ma prawa dyktować ani osądzać tego, jak się czujesz. Twoje uczucia są ważne i zasługujesz na wysłuchanie. Są one z natury ważne i mają znaczenie. Nie pozwól nikomu sprawić, byś uwierzył, że jest inaczej.

- Daniell KoepkeTo nie krytyk się liczy; i nie człowiek, który wytyka, jak potknął się silny człowiek, albo gdzie człowiek czynu mógł zrobić coś lepiej. Chwała należy się człowiekowi, który rzeczywiście jest na arenie, a jego twarz jest zbrukana kurzem, potem i krwią; który dzielnie walczy; kto błądzi, kto raz po raz zawodzi, kto poświęca się w słusznej sprawie; który w najlepszym razie wie ostatecznie o triumfie wielkich osiągnięć, a w najgorszym, jeśli zawiedzie, przynajmniej zawiedzie, mając wielką odwagę, tak że jego miejsce nigdy nie będzie z tymi zimnymi i nieśmiałymi duszami, które ani nie znają zwycięstwa ani porażki.

– Theodore RooseveltCi, którzy myślą, że nie mają czasu na zdrowe odżywianie się, prędzej czy później będą musieli znaleźć czas na chorobę.

– Edward StanleyJeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie.

– Antoni SłonimskiJeśli pozostajesz neutralny w sytuacjach niesprawiedliwości, wybrałeś stronę oprawcy.

– Desmond TutuOko za oko sprawi, że cały świat stanie się ślepy.

– Mahatma GandhiKto potrafi cieszyć się z małych rzeczy, mieszka w ogrodzie pełnym szczęśliwości.

- Phil BosmansCo mam zrobić, gdy się zestarzeję i moje odbicie w lustrze już nie będzie zachwycać? To samo co robiła moja mama. Nie będę patrzeć w lustro — będę patrzeć na swoje dzieci.

– Monica BellucciSzczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki.

- Anthony de MelloSzczęście może przyjść przypadkowo, ale o rozum musimy postarać się sami.

– CyceronSzczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli.

- Albert SchweitzerStraszną jest rzeczą, kiedy dusza zmęczy się życiem szybciej niż ciało.

- Marek AureliuszMamy młode serce tak długo, jak długo umiemy kochać życie takim, jakie ono jest. Życie ze swoimi dobrymi, ale także złymi stronami. Mamy młode serce tak długo, jak długo potrafimy kochać ludzi i życzyć im szczerze tego wszystkiego, czego im brakuje, a tak bardzo jest potrzebne. Kto się starzeje, zachowując młode serce, ten wie, jak należy przyjmować ze spokojem te liczne małe i większe uciążliwości podeszłego wieku. Taki człowiek zna sens życia i sens umierania. Wie, jak „krótkie” i jak „małe” jest wszystko na tej ziemi, bo żyje nadzieją na życie wieczne.

- Phil BosmansMów o tym czego chcesz, kiedy masz na to ochotę i okazję. Najbardziej żałuję rzeczy, których nie zrobiłem, okazji, których nie wykorzystałem i tego, czego nie wypowiedziałem.

— Jim KellerWolę raczej swoją wolność niż Twoją miłość. Jeśli masz do wyboru towarzystwo w więzieniu i samotny spacer na wolności, co wybierasz?

- Anthony de MelloTen kto ma w życiu swoje "dlaczego", poradzi sobie z "jak".

- Friedrich NietzscheDobrej nocy Drogi przyjacielu! Mówię ci dobranoc. Przez promienie księżyca, drżące i białe, pokonujące wszelką przestrzeń między nami!

- Hester A. Benedykt


Bądź sobą cytaty

Bądź tym kim jesteś i mów to, co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu.

- Fritz PerlsJakie jest większe ryzyko? Odpuszczanie tego, co ludzie myślą — lub odpuszczanie tego, jak się czuję, w co wierzę i kim jestem?

- Brene BrownNajwiększym osiągnięciem jest być sobą w świecie, który nieustannie próbuje uczynić z ciebie kogoś innego.

– Ralph Waldo EmersonTylko szczęśliwy człowiek może innych obdarzyć szczęściem.

- Phil BosmansZbyt wielu ludzi przecenia to, kim nie jest i nie docenia tego, kim jest.

- Malcolm ForbesChęć stania się kimś innym jest marnotrawstwem osoby, którą jesteś.

- Marilyn MonroeTylko pamiętaj, by zawsze być sobą i nie bać się mówić tego, co myślisz, albo tego, by głośno marzyć.

- J.A. RedmerskiWśród ludzi jest więcej kopii niż oryginałów.

- Pablo PicassoZawsze bądź pierwszorzędną wersją siebie, a nie drugorzędną wersją kogoś innego.

- Judy GarlandZaskakujące jest jak wiele ludzi idzie przez życie nie uświadamiając sobie, że ich uczucia względem innych ludzi są w dużej mierze determinowane przez uczucia wobec samego siebie, a jeśli nie czujesz się komfortowo ze sobą, nie możesz czuć się komfortowo z innymi.

- Sydney J. HarrisWolę być prawdziwym dla siebie, nawet jeśli grozi to narażeniem się na kpinę innych ludzi, niż być dla siebie fałszywym i narazić się na własną odrazę.

- Frederick DouglassNiespełnione powołanie wysysa kolor z całego życia człowieka.

- BalzacBądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci.

— Oscar WildeTy, jak nikt we Wszechświecie, zasługujesz na swoją miłość.

- Budda


Na pewno zauważyłeś, że te najważniejsze i wyróżnione przez nas sentencje, to cytaty o byciu sobą. To są najważniejsze "szczęście cytaty". I tego Ci najbardziej życzymy! Wtedy znajdziesz drogę do szczęścia.


Żyć i szczęśliwym być! Niech Szczęście i Radość nigdy nie zgubią Twojego adresu!


Ale nie zapomnij być sobą! A to wymaga najpierw zdefiniowania tego kim jesteś. Przez Ciebie.


cytaty o ludziach - 2 - Empowerment Coaching Kraków Blog

 

Na koniec zapraszam Cię serdecznie do odwiedzenia dedykowanej strony naszego coachingowego portalu pt.


Coachingowe Pigułki Mądrości


Znajdziesz tam madre cytaty i sentencje o życiu oraz mocne pytania - a wszystko to połączone ze zdjęciami stymulującymi wyobraźnię i przemawiającymi na poziomie innym, niż słowa.

Ta biblioteka inspiracji przygotowana została w j. angielskim.


Zdjęcia z cytatami umieszczone w tym poście to właśnie przykłady takich pigułek mądrości.

Coachingowe Pigułki Mądrości są bezpłatne. Można je dowolnie pobierać i dystrybuować.

Enjoy!cytaty o radości i szczęściu - Pigułki Mądrości

Te złote myśli należą do kategorii szczęście cytaty oraz szczęśliwa cytaty.


Zobacz także:

Zdjęcia z cytatami - Coachingowe Pigułki Mądrości


Krótkie cytaty. Refleksyjne sentencje o życiu

Cytaty o pracy, biznesie, pieniądzach i sukcesie


Carl G. Jung - Cytaty słynne i te mniej znane

Cytaty o wartościach w życiu

Cytaty i inspiracje dla Osób Wysoko Wrażliwych


50 Błędów Poznawczych


Nie ma problemów, tylko możliwości

O sztuce dokonywania wyborów. Rodzina

O ograniczajacych przekonaniach. Trzy łódki

O sztuce wyciągania wniosków. Chciwy traci dwa razy

Humor coachingowy - na wesoło

Komunikacja w małżeństwie

Wielkie Objawienie

UBUNTU - Afrykańska filozofia życia


1148 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page