top of page

Na Dzień Matki - doceniaj to, co masz


Opowieść o prezencie na Dzień Matki-Empowerment Coaching Krakow Blog

Specjalne życzenia z okazji Dnia Matki. Przedstawione w formie inspirującej opowieści, która przypomina nam o tym co jest naprawdę ważne w życiu. I choć na pozór mówimy tu tylko o świętowaniu Dnia Matki, ta historia dotyczy znaczenia wartości w życiu. Przypomina nam również o przemijalności naszego życia i o tym, że czasami może być za późno na zrobienie tego, co naprawdę się liczy.


Opowieść o prezencie z okazji Dnia Matki

Pewien mężczyzna zatrzymał się przy sklepie z prezentami, żeby kupić upominek


na Dzień Matki. Chciał go wysłać swojej mamie, która mieszkała w mieście oddalonym o 200 km. Kiedy wysiadał z samochodu zauważył siedzącą na krawężniku dziewczynę, która szlochała.


– Co się stało? Dlaczego płaczesz? – zapytał mężczyzna.

– Chciałam kupić swojej mamie czerwoną różę na Dzień Matki. Ale mam tylko 75 centów, a róża kosztuje 2 dolary – odpowiedziała dziewczyna.


Mężczyzna się uśmiechnął i powiedział:

– Nie martw się. Kupię ci tę różę.


Kiedy wychodzili ze sklepu mężczyzna zaproponował dziewczynie odwiezienie do domu. Dziewczyna zgodziła się, z pewnymi jednak oporami. Kiedy bowiem wsiedli do samochodu poprosiła, aby zawiózł ją na cmentarz. Tam położyła różę na świeżo wykopanym grobie.


Co wtedy uświadomił sobie mężczyzna?

Nie zastanawiając się długo, mężczyzna wrócił do sklepu z kwiatami i do wcześniej kupionego prezentu dołożył piękny bukiet świeżych kwiatów. Po czym wsiadł do samochodu i pojechał do swojej, oddalonej o 200 km, mamy.


 

Najcenniejszą rzeczą jaką możesz ofiarować drugiemu człowiekowi jest Twój czas. A w ramach tego czasu Twoja uwaga, towarzysząca obecność. Dzięki temu druga osoba czuje, że jest dla Ciebie ważna, że Ci na niej zależy. Że na liście Twoich życiowych priorytetów znajduje się naprawdę wysoko.


Dlatego właśnie najbardziej trafione i najcenniejsze prezenty to takie, którym poświęciłeś swój czas, a wcześniej osobie obdarowywanej poświęciłeś uwagę. Czyli włożyłeś wysiłek, aby popatrzeć na nie z perspektywy osoby obdarowywanej. To pokazuje, że jest ona obecna w Twoich myślach nie tylko od Święta. Że słuchasz i przywiązujesz uwagę do tego, co mówi o swoich potrzebach lub pragnieniach.


A najlepiej jeśli wykonasz prezent własnoręcznie. Odręcznie napisany wiersz lub życzenia pisane z serca upiększone niezgrabnie namalowanym kwiatkiem będą dużo cenniejsze, niż kupiona "off the shelf" choćby najbardziej zmyślna Kartka Dla Kochanej Mamy z cytatem najmądrzejszego na świecie człowieka.


Tak potrafią nas zaskoczyć (i zawstydzić) małe dzieci. Czyż laurka z napisem "Najlepfsza mama na świecie" nie jest prezentem najsłodszym i prawdziwie niezapomnianym?


Zobacz także:Wartości w życiu człowieka - czym są, jak powstają?


46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page