Recenzja książki "Ścieżka miłości" Don Miguel Ruiz


Recenzja książki "Ścieżka miłości" Don Miguel Ruiz-Empowerment Coaching Kraków Blog

Dziś rozpoczynamy nowy cykl i nową kategorię postów na blogu Empowerment Coaching. W sposób regularny będziemy publikować recenzje wartościowych książek. To książki, które warto przeczytać co najmniej raz w życiu, a często również do nich wrócić, aby odkryć nowe wglądy. To książki, które nas poruszyły lub były inspiracją do dużej zmiany. To również książki, które zawierają cenną wiedzę i praktyczne wskazówki nt. rozwoju osobistego prowadzącego do lepszego, spełnionego życia.


Nasz cykl rozpoczynamy od książki pt. "Ścieżka miłości", której autorem jest Don Miguel Ruiz.Tytuł i autor książki: "Ścieżka miłości", Don Miguel Ruiz

Praktyczny przewodnik po sztuce budowania związków


1. O czym jest ta książka, czego dotyczy

Książka "Ścieżka miłości" odsłania tajniki rozwoju osobistego i świadomego podejścia do budowania związków. "Tylko kochając i akceptując siebie takiego, jakim się jest, można zaistnieć naprawdę i wyrazić swoją osobowość. Nie powinieneś udawać kogoś innego. Jeśli udajesz kogoś, kim nie jesteś, zawsze poniesiesz porażkę".


Korzystając z mądrości Tolteków, Miguel Ruiz pokazuje jak wykorzystać tą wiedzę w naszym codziennym życiu. Autor uczy nas, jak budować szczęście najpierw w samym sobie, aby móc otworzyć się na dojrzałe i świadome relacje. W bardzo przystępny sposób pokazuje nam, jak odrzucać maski i uzdrawiać własne emocje, jak nauczyć się prawdziwie przebaczać oraz akceptować siebie i innych. Udowadnia, że każdy z nas posiada moc kierowania własnym życiem oraz że szczęście nie przychodzi z zewnątrz – jego źródło tkwi w nas samych.


Autor pokazuje również, jak uniknąć utartych sposobów myślenia i postępowania, które oddalają nas od szczęścia i radości życia. Uczy nas rozpoznawania iluzji i pomaga wejść na ścieżkę rozwoju osobistego, która prowadzi do wolności, prawdziwego szczęścia i miłości.

2. Dla kogo głównie jest ta książka

Książkę polecam osobom, które chcą lepiej zrozumieć relację z samym sobą, oraz relacje z innymi, z którymi tworzymy związki. Rekomenduję ją osobom, które są w związku i napotykają na wyzwania w swojej relacji, tym które przechodzą przez rozstanie, oraz tym po rozstaniach, które chcą wejść w nowym etap życia. Książkę polecam tym wszystkim, dla których ważny jest rozwój osobisty i praca nad sobą, ponieważ książka wspiera w rozwoju samoświadomości, samoakceptacji i pewności siebie. Pokazuje jak być szczęśliwym i akceptować siebie takiego jakim się jest.

3. Jakie są główne zalety tej książki

"Ścieżka miłości" to książka napisana językiem jasnym, prostym i zrozumiałym, dlatego jej czytanie jest prawdziwą przyjemnością. W tekst wplątane są krótkie, inspirujące, wyróżnione w ramce złote myśli, co daje możliwość refleksji i chwili zaczepienia. Książka jest niewielka, co sprawia że można ją zabrać ze sobą to plecaka lub torebki i korzystać z niej za każdym razem, kiedy potrzebujemy się zatrzymać w natłoku myśli, poszukać inspiracji lub po prostu powrócić do ważnych treści.

4. Opinia recenzentki o książce "Ścieżka miłości"