top of page

Bezpłatny Test
na Wysoko Wrażliwą Osobowość WWO

Bezpłatny Test na Wysoko Wrażliwą OsobowośćWWO

Czy masz wrażenie, że nie pasujesz do dzisiejszego świata?
A to, co dzieje się dookoła bardzo Cię przytłacza?

Czy lubisz pobyć sam(a) i myślisz, że to jest dziwne?

A może z jednej strony zachwyca Cię piękno, a z drugiej
duża ilość rzeczy do zrobienia bardzo niepokoi? 

Być może jesteś osobą, którą cechuje
Wysoko Wrażliwa Osobowość

 

Wg badań naukowaych takie osoby stanowią ok. 20%
całej populacji, i co ciekawe, zarówno wśród kobiet
jak i wśród męzczyzn.

A cecha Wysokiej Wrażliwości jest cechą wrodzoną i związaną ze szczególnym rodzajem układu nerwowego.


Ten bezpłatny test na Wysoko Wrażliwą Osobowość zaprojektowany w formacie pliku pdf
pozwoli Ci dowiedzieć się czy należysz do grupy WWO.

 

Oprócz formularza testu na WWO oraz interpretacji jego wyników pobierając ten bezpłatny e-book otrzymasz również dostęp do najczęściej zadawanych pytań
oraz linki do wiarygodnych źródeł dot. tematu WWO.

Podaj swoje dane, aby pobrać bezpłatny Test na WWO


Co znajdziesz w bezpłatnym ebooku pt. Test na Wysoko Wrażliwą Osobowość?

Niniejszy Test na Wysoko Wrażliwą Osobowość (WWO) przeznaczony jest dla osób dorosłych i jest wiernym tłumaczeniem oryginalnego testu opracowanego przez amerykańską psycholog Elaine N. Aron, twórczynię pojęcia Wysoko Wrażliwej Osoby (ang. Highly Sensitive Person). Elaine Aron sama jest WWO. Empowerment Coaching uzyskało zgodę autorki na opublikowanie i dystrybucję tego testu w j. polskim

Test składa się z 27 pytań, na które należy udzielić odpowiedzi „Tak” lub „Nie”.  Szablony testu przygotowaliśmy w różnych szatach graficznych. Spośród szablonów zawartych w ebooku, będziesz mogła / mógł wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oprócz samego testu oraz interpretacji jego wyników w naszym bezpłatnym ebooku znajdziesz również sekcję najczęściej zadawanych pytań dotyczących tego jak się upewnić, czy jesteś WWO.

Ponadto ta bezpłatna książeczka zawiera również listę linków do wartościowych i wiarygodnych źródeł dot. tematu WWO oraz listę książek w j. polskim dotyczących tematu Wysokiej Wrażlwości - zarówno w odniesieniu do osób dorosłych, jak i dzieci. Na liście dodatkowych informacji znajdziesz również linki do testu wykonywanego samodzielnie przez dzieci oraz do testu, w którym rodzic może ocenić pod kątem WWO swoje dziecko. Cały ebook sklada się z 20 stron i dostępny jest w formacie pdf.

Spis treści naszego ebooka z testem na Wysoko Wrażliwą Osobowość wygląda następująco:

1. Instrukcja wypełnienia testu

2. Szablony testu w trzech różnych formatach

3. Interpretacja wyników testu

4. WWO - Najcześciej zadawane pytania

5. Źródła wiedzy nt. WWO

6. Lista książek nt. WWO w j. polskim
 

Pogłębione informacje nt. Wysoko Wrażliwej Osobowości WWO

Jeżeli jesteś szczerze zainteresowana(y) tematem wysokiej wrażliwości oraz unikalnej cechy o nazwie Wysoko Wrażliwa Osobowość, zapraszamy serdecznie do przeczytania cyklu artykułów opublikowanych na blogu Empowerment Coaching..

 

Najważniejszym z nich jest felieton pt. Wysoko Wrażliwe Osoby - na czym polega ich wyjatkowość?

W tym kompleksowym opracowaniu znajdziesz, między innymi, wyjaśnienie czym jest Wysoko Wrażliwa Osobowość, kto ją odkrył i zdefiniował jako pierwszy, dowiesz się jakie są najważniejsze cechy tego unikalnego typu osobowości oraz otrzymasz praktyczne wskazówki dla osób wysoko wrażliwych, dzięki którym ich życie może się diametralnie zmienić. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Oprócz powyższego opracowania, na naszym blogu znajdziesz również inne wpisy dedykowane tematowi wysokiej wrażliwości, a wśród nich mity nt. Osób Wysoko Wrażliwych oraz specjalne cytaty i inspiracje dla osób o takim typie osobowości.

Bezpłatny Test na WWO-Wysoko Wrażliwą Osobowość

Dlaczego zrobienie testu na Wysoko Wrażliwą Osobę może być ważne?

Jak w każdej dziedzinie, również w przypadku Osób Wysoko Wrażliwych mamy do czynienia z uproszczeniami i mitami. Np. Osoby Wysoko Wrażliwe często uważane są za osoby słabe lub niestabilne emocjonalnie. Równie często Osoby Wysoko Wrażliwe kojarzone są z nieśmiałością i zamknięciem w sobie.

 

Nie ma to jednak zbyt wiele wspólnego z prawdą. Ciekawe jest również to, że często same Osoby Wysoko Wrażliwe nie zdają sobie sprawy ze swojej unikalności i dopiero zrobienie testu na wysoką wrażliwość lub przeczytanie jednej z książek Elaine N. Aron porządkuje ich własny obraz siebie. Do tego momentu one same często czują się nie rozumiane przez świat i sądzą, że coś z nimi jest nie tak.

 

A tak naprawdę należą do populacji ok. 20% ludzi posiadających szczególny typ układu nerwowego, który w szczególny sposób przetwarza docierające do niego informacje. Z tego powodu osoby te w określony sposób reagują na bodźce zewnętrzne, jak również odznaczają się szczególnymi cechami życia wewnętrznego. Te cechy, jak wszystko na tym świecie, mają swoje dobre i złe strony.

Pytanie więc nie brzmi "Jak przestać być osobą wysoko wrażliwą?", ale "Jak nią być w pełni i w zgodzie z sobą?"

Np. poprzez uczenie się mądrej obsługi siebie, samoregulacji i wykorzystywania swoich cech z największą korzyścią dla siebie i otoczenia.

Ponadto ze względu na fakt, że Osobowość o Wysokiej Wrażliwości jest koncepcją stosunkowo młodą i jeszcze niedostatecznie rozpowszechnioną, wysoka wrażliwość jest często uważana za zaburzenie. A tak nie jest! To po prostu jeden z odcieni ludzkiej osobowości.

Z tego samego względu wysoka wrażliwość jest często błędnie diagnozowana u dzieci jako spektrum autyzmu, np. zespół Aspergera.

Warto więc poświęcić czas i dołożyć wszelkich starań, aby na skutek złego podejścia lub powierzchownej diagnozy nie skrzywdzić dziecka skazując je na niezasłużoną "stygmę" zaburzenia. Jak to zrobić?

Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz w naszym e-booku.

I na koniec chcielibyśmy poruszyć jeszcze jeden aspekt z szerokiego spektrum Wysoko Wrażliwej Osoby. Otóż badania przeprowadzone przez Elaine N. Aron i jej zespół potwierdziły, że cecha wysokiej wrażliwości nie zależy od płci. Innymi słowy w populacji Osób Wysoko Wrażliwych jest mniej więcej tyle samo kobiet i mężczyzn.

Natomiast mężczyźni wypełniający test na WWO uzyskują niższe wyniki. Jak to możliwe?

Odpowiedź na to pytanie również znajdziesz w naszym ebooku nt. WWO.

Podsumowanie korzyści płynących z wykonania testu na Wysoko Wrażliwą Osobowość

Jak wspomnieliśmy wcześniej, często sama Osoba Wysoko Wrażliwa nie jest świadoma swojej cechy osobowości. Potwierdza to również nasza praktyka coachingowa w Empowerment Coaching. W ogromnej większości przypadków nasze Klientki i Klienci, którzy wykazywali symptomy Wysoko Wrażliwej Osobowości i których poprosiliśmy o potwierdzenie tej hipotezy poprzez wykonanie testu - wcześniej w ogóle nie słyszeli o WWO lub nie zdawali sobie sprawy z wyjątkowości cech, którymi dysponują.

 

Elaine N. Aron, która sama jest Osobą Wysoko Wrażliwą ujmuje to tak:

 

"(Jesteśmy) umową pakietową. Nasza cecha wrażliwości oznacza, że będziemy również ostrożni, zamknięci w sobie, potrzebujący dodatkowego czasu dla siebie. Ponieważ większośc ludzi bez tej cechy tego nie rozumie, postrzegają nas jako nieśmiałych, słabych lub - największy grzech ze wszystkich - nietowarzyskich. Bojąc się tych etykiet, staramy się być jak inni. Ale to prowadzi do nadmiernego pobudzenia i zdenerwowania. To powoduje, że zostajemy uznani za neurotyków lub szaleńców, najpierw przez innych, a potem przez nas samych." 

Największa więc korzyść jaka płynie z wykonania testu na Osobę Wysoko Wrażliwą, to poznanie siebie i uporządkowanie swojego własnego obrazu. A w przypadku potwierdzenia cechy WWO, uświadomienie sobie wszystkich konsekwencji wynikających z tego faktu - tych dobrych i tych bardziej wymagających. Coaching może być bardzo cennym wsparciem dla Osób Wysoko Wrazliwych. Zwłaszcza coaching prowadzony przez profesjonalistkę, która sama jest Osobą Wysoko Wrazliwą.

Zidentyfikowanie cechy WWO przyśpiesza zdecydowanie pracę nad samorozwojem w każdej dziedzinie swojego życia - zarówno prywatnej, jak i zawodowej. 

 

Np. bycie WWO sprawia, że pewne zawody i ścieżki kariery są absolutnie niewskazane, natomiast ze względu na głębię przetwarzania, empatię, zdolność strategicznego myślenia i zdolność kompleksowego analizowania skomplikowanych spraw WWO będzie zawsze przwyższać innych w pewnych określonych rolach i zawodach.

Ale wciąż najważniesze jest to, że dzięki testowi na WWO i upewnieniu się, że jesteś WWO masz szansę na pełne poznanie, zrozumienie i zaakceptowanie siebie. A następnie swiadome życie w zgodzie ze swoją naturą i pełnym wykorzystaniem swoich talentów. To po prostu życie osoby spełnionej i mającej poczucie, że jest na swoim miejscu.

bottom of page