Metoda produktywności Ivy Lee


Metoda produktywności Ivy Lee-Empowerment Coaching Kraków Blog
Ivy Leedbetter Lee - autor zdjęcia nieznany

W 1918 roku Charles M. Schwab był jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Był wówczas prezesem Bethlehem Steel Corporation, największego przedsiębiorstwa stoczniowego i drugiego co do wielkości producenta stali w Ameryce.


Słynny wynalazca Thomas Edison nazwał kiedyś Schwaba „master hustler”. Bo nieustannie szukał on przewagi nad konkurencją.


Pewnego dnia w 1918 roku, w dążeniu do zwiększenia wydajności swojego zespołu i odkrycia lepszych sposobów realizacji zadań, Schwab zorganizował spotkanie z szanowanym konsultantem ds. produktywności, Ivy Lee.


Lee był odnoszącym sukcesy biznesmenem i jest powszechnie pamiętany jako pionier w dziedzinie public relations. Jak mówi historia, Schwab zaprosił Lee do swojego biura i powiedział:

„Pokaż mi, jak podnieść produktywność”.

„Daj mi 15 minut z każdym z dyrektorów” – odpowiedział Lee.

„Ile mnie to będzie kosztować?” - zapytał Schwab.

"Nic" – powiedział Lee. – "Chyba że to zadziała. Po trzech miesiącach możesz wysłać mi czek na tyle, ile to będzie dla ciebie warte."


Na czym polega metoda produktywności Ivy Lee?

Podczas 15 minut spędzonych z każdym dyrektorem Ivy Lee wyjaśnił swoją prostą codzienną praktykę, która pomagała mu osiagnąć maksymalną produktywność:


  • Na koniec każdego dnia pracy zapisz sześć najważniejszych rzeczy, które musisz jutro wykonać. Nie zapisuj więcej niż sześć zadań.

  • Uporządkuj te sześć elementów w kolejności ich ważności.

  • Kiedy przyjedziesz jutro, skoncentruj się tylko na pierwszym zadaniu. Pracuj, aż pierwsze zadanie zostanie zakończone, zanim przejdziesz do drugiego zadania.

  • Podejdź do reszty listy w ten sam sposób.

  • Na koniec dnia przenieś niedokończone elementy na nową listę sześciu zadań na następny dzień.

  • Powtarzaj ten proces każdego dnia roboczego.


Choć strategia wydawała się bardzo prosta, Schwab i jego executive team w Bethlehem Steel postanowili spróbować. Po trzech miesiącach Schwab był tak zachwycony postępami, jakie poczyniła jego firma, że ​​zaprosił Lee do swojego biura i wypisał mu czek na 25 000 USD.


Czek na 25 000 dolarów wypisany w 1918 roku jest odpowiednikiem czeku na 400 000 dolarów z 2018 roku.Co sprawia, że ​​jest metoda Ivy Lee jest tak skuteczna?