Co zrobić kiedy szef nie szanuje Twojego czasu?


Co zrobić kiedy szef nie szanuje twojego czasu 1-Empowerment Coaching Kraków Blog

Kiedy próbujesz zrównoważyć obowiązki zawodowe i rodzinne, pracę i życie prywatne, dobrze jest mieć szefa, który jest wyrozumiały i wspierający. Kogoś, kto nie krzywi się, gdy chcesz wyjść wcześniej z pracy, aby wziąć udział w wydarzeniu szkolnym swoich dzieci lub kiedy prosisz o urlop na żądanie, aby zabrać jednego z Twoich rodziców do lekarza.


Ale co, jeśli Twój menedżer nie wykazuje zrozumienia dla Twoich obowiązków rodzinnych? Albo, co gorsza, Twój szef jest wręcz lekceważący, a nawet wrogo nastawiony do Twoich spraw prywatnych? Jak poradzić sobie z szefem, który odmawia uznania Twoich potrzeb? Jak znaleźć sposób na elastyczne podejście? Jak dużo powinieneś powiedzieć szefowi o swoich zobowiązaniach rodzinnych?


Podczas gdy wynagrodzenie i możliwość rozwoju pozostają dwoma głównymi powodami, dla których ludzie poszukują nowej pracy, badania pokazują, że to, co ostatecznie popycha pracownika do poszukiwania nowej pracy, to frustracja wynikająca z poczucia braku szacunku ze strony bezpośredniego przełożonego.


Pomyśl o tym w ten sposób: większość profesjonalistów lubi poszukiwanie pracy tak samo, jak wizytę u stomatologa. Aby poświęcić dodatkowy czas i energię na zmianę pracy, ból musi być naprawdę silny.


Jeśli jednak nie masz szacunku, którego pragniesz, to niestety dlatego, że pozwoliłeś szefowi traktować Cię w określony sposób.


Jak mówi Oprah Winfrey:


To Ty uczysz ludzi, jak mają Cię traktować

Od pierwszej interakcji z obecnym szefem do teraz nadałeś ton temu, jak jesteś traktowany w swojej pracy. Dobra wiadomość jest taka, że ​​można to zmienić. Ale aby to zrobić, trzeba rozpoznać pewne wzorce i zdobyć się na mądrą asertywność.7 sygnałów ostrzegawczych, że szef Cię nie szanuje


  1. Wzywa Cię w panice z powodu zadania typu ASAP, a potem mało się oddzywa

  2. Często zmienia zdanie na temat tego, nad czym powinieneś pracować

  3. Prosi o sprawdzenie każdego wykonanego przez Ciebie zadania

  4. Zleca Ci wykonywanie niepotrzebnej, żmudej pracy

  5. Ciągle odwołuje i zmienia terminy spotkań z Tobą

  6. Musisz go ścigać, żeby otrzymać odpowiedzi na zadane pytania lub uzyskać jego formalną aprobatę

  7. Ignoruje Twoje pomysły i wątpliwości


Można by wymienić więcej konkretnych zachowań, które są silnymi sygnałami ostrzegawczymi. Ale jeśli wśród podanych wyżej siedmiu rozpoznajesz więcej niż dwa punkty, które dotyczą Ciebie - można śmiało powiedzieć, że nie masz szacunku u swojego szefa.