Strząśnij to! O ośle, co nie dał się pogrzebać żywcem


Przypowieść o ośle co nie dał sie pogrzebać żywcem

Pewnego dnia osioł wpadł do wyschniętej studni. Zwierzę skomlało żałośnie przez wiele godzin, podczas gdy jego właściciel, rolnik, próbował wymyśleć jak mu pomóc.


Rolnik doszedł w końcu do wniosku, że studnia jest zbyt głęboka. Poza tym osioł był stary, a wyciągniecie go z dołu stanowiłoby wielki problem.

Rolnik zdecydował więc, że nie warto ratować zwierzęcia i poprosił sąsiadów, żeby pomogli mu zasypać studnię, grzebiąc w niej osła.


Wszyscy chwycili łopaty i zaczęli wrzucać ziemię do studni. Osioł natychmiast zdał sobie sprawę z tego, co się dzieje i zaczął przeraźliwie ryczeć.


Płacz byłby naszą normalną reakcją, gdyby ktoś potraktował nas tak okrutnie, więc i ten osioł zareagował początkowo właśnie w taki sposób, ale potem zapadła cisza.


Kilka łopat ziemi później, rolnik zajrzał do studni i zdumiał się tym, co zobaczył. Gdy porcja ziemi trafiała w grzbiet osła, ten otrząsał się i stawał na niej.


W miarę jak sąsiedzi i rolnik kontynuowali zarzucanie zwierzęcia ziemią, ten nadal ją strząsał i robił krok w górę. Wkrótce osioł otrząsnął się z ostatniej łopaty ziemi, zrobił krok i wyszedł ze studni.


Morał: naucz się techniki "Strząśnij to!". W sytuacji, gdy ktoś Cię skrzywdzi, dotknie, sprawi Ci przykrość - nie tkwij w tym. Nie zadręczaj się. Strząśnij to z siebie!


opowieść zainspirowana książką "New Day, New You" autorstwa Joyce Meyer


Zobacz także inne coachingowe historie, opowieści i przypowieści:

Jak nasza ułomność może stać się naszą mocną stroną

Jaką różnicę stanowisz dla świata?

Mistrz i uczeń takia sam, jak ja

Coaching Diversity and Incusion. Jak patrzysz na ten świat?

Wojownik

Diabeł i jego przyjaciel <