top of page

Czym jest cel zawodowy?


Czym jest cel zawodowy-Empowerment Coaching Kraków Blog
Graphics by Mohamed Hassan Pixabay

Z problemem w określeniu swojego kierunku rozwoju zmagają się zarówno ludzie młodzi, którzy dopiero co weszli na rynek pracy, jak i osoby z wieloletnim stażem, które przewartościowują swoje priorytety. Z drugiej strony dla niektórych jest to bardzo łatwe zadanie – od młodzieńczych lat wykazywali zainteresowanie jedną konkretną dziedziną i są w stu procentach pewni, że chcą wybrać związaną z nią drogę zawodową.


Czym jest cel zawodowy?

Spełnienie marzeń dotyczących kariery, osiągnięcia określonego stanowiska, zdobycie konkretnego doświadczenia – wszystko to można nazwać celami zawodowymi. Na osoby, które ściśle określiły swoje ambicje, pracodawcy z reguły patrzą przychylniejszym okiem. Jeśli wiemy, do czego dążymy i wytyczyliśmy sobie jasny kierunek drogi, dużo łatwiej znaleźć nam wewnętrzną motywację do samorozwoju. Sprzyja to również lepszej organizacji pracy, zwiększa czerpaną z niej satysfakcję i ułatwia osiągnięcie sukcesu.


Określenie celu zawodowego w CV

Celem zawodowym są ambicje pracownika i plany względem ścieżki jego kariery. Jednocześnie tak brzmiący nagłówek można nadać jednej z sekcji w CV. W tym przypadku jest to kilkuzdaniowy opis, w którym wspomnimy o dotychczasowym doświadczeniu na przebytych stanowiskach, zdobytych kwalifikacjach i kompetencjach oraz o chęci ich dalszego rozwijania. Równocześnie warto pamiętać, że nie jest to miejsce na zbytnie przechwalanie się swoimi osiągnięciami. Kilka linijek, w których w krótki i zwięzły sposób nakreślimy naszą sylwetkę, w zupełności wystarczy.


Sekcję tę zaleca się umieszczać na górze CV, obok zdjęcia lub tuż pod nim. Dzięki temu rekruter przeglądający aplikacje szybko dowie się najważniejszych rzeczy, które chcesz o sobie przekazać. Z kolei, jeśli sekcja ta nie będzie się niczym wyróżniać od innych, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostanie przegapiona. Twój cel zawodowy powinien oczywiście dotyczyć branży, w jakiej działa firma. Jeśli będzie pokrywać się z tym, czego oczekuje pracodawca, Twoje szanse na zatrudnienie znacząco wzrosną.Zobacz także:

Dlaczego warto określić cel zawodowy?

Jak rozpocząć nową ścieżkę zawodową?

Jak stawiać sobie cele zawodowe?

Ścieżka Kariery Zawodowej - Jak ją budować?


Bezpieczeństwo psychologiczne w pracy, a style przywództwa

Learning Agility - co to naprawdę jest zwinność uczenia się

Zarządzanie zmianą w zespole - 10 zasad komandosów Navy SEAL

Aż 24 korzyści płynące z mentoringu

Jak zwiększyć zaangażowanie pracowników - 7 rad coacha

Coaching online rewolucjonizuje rozwój przywództwa

Witamy w erze wypalenia zawodowego! Czy praca jest twoim Bogiem?

Toksyczna produktywność. Czy bierzesz w niej udział?

Pyrrusowe zwycięstwo - znaczenie w pracy

Typy kulturowe - Model Lewisa

Test Osobowości - jak go wybrać?

Czym jest coachingowy styl zarządzania i przywództwa?


Coaching Kariery

Coaching Przywództwa

Coaching indywidualny online

31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page