Rzeczy nie zawsze są takie, jakimi się nam wydają


Empowerment Coaching Kraków Blog-Rzeczy nie zawsze sa takie jakimi sie wydaja

Rozpocznę dziś od krótkiej opowieści o podróżujących Aniołach, ale te najważniejsze myśli, którymi chcę się podzielić, są w drugiej części postu. To refleksje nt. lekcji, które możemy wyciągnąć z bardzo zaskakującej i uciążliwej sytuacji pandemii Covid-19


 

Historia o tym, że rzeczy nie zawsze są takie jakimi się nam wydają

"Dwaj podróżujący Aniołowie zatrzymali sie na nocleg u bardzo bogatej rodziny. Rodzina była bardzo nieprzyjemna i odmówiła Aniołom pobytu w jednym z wielu pokoi komfortowo urządzonego dworku. Zamiast tego zaoferowala im kawałek podłogi w zimnej piwnicy. Kiedy Aniołowie kładli się spać, starszy z nich zauważył dziurę w ścianie i postanowił ją zakleić.


– Dlaczego to zrobiłeś? – zapytał młodszy Anioł.

– Rzeczy nie zawsze są takie, jakimi się wydają – odpowiedział starszy.


Następnej nocy Aniołowie zatrzymali się i w chacie bardzo biednych, ale też bardzo gościnnych, farmera i jego żony. Po skromnym wieczornym posiłku farmer i jego żona oddali Aniołom ich własne łóżko. Następnego dnia o świcie Aniołowie zastali farmera i żonę we łzach. Ich jedyna krowa, która była też ich jedynym zródłem dochodu – zdechła.


Młodszy Anioł zareagował bardzo gwałtownie i zapytał starszego:


– Jak mogłeś na to pozwolić ?!!! Pierwsza rodzina miała wszystko, była chciwa, a ty im jeszcze pomogłeś! Druga ma tak niewiele, chętnie dzieliła się z nami, a ty pozwoliłeś, żeby dotknęło ich takie nieszczęście.


Rzeczy nie zawsze są takie, jakimi się nam wydają. – odpowiedział spokojnie starszy Anioł. Kiedy kładliśmy się spać w piwnicy dworku, zauważyłem, że w ścianie był ukryty złoty skarb. Ponieważ tamta rodzina była tak chciwa, postanowiłem, że nigdy nie znajdzie tego skarbu i dlatego zakleiłem dziurę w ścianie.  Dziś w nocy, kiedy spaliśmy w łóżku farmera i jego żony, przyszedł po nią Anioł Śmierci. Zamiast farmerki oddałem mu krowę. Rzeczy nie zawsze są takie, jakimi się nam wydają."


Autor nieznany

 

Czego może nas nauczyć historia o podróżujacych Aniołach?

Często tak właśnie jest z nami. Wydarzenia przybierają obrót nie taki, jak byśmy chcieli lub nie taki, jak nam się wydaje, że powinny. Czasami jednak możemy nie wiedzieć, że wydarzenia obrócą się na naszą korzyść.


Lub przyniosą nam nie to, czego byśmy chceli, ale to, co jest nam w danej chwili najbardziej potrzebne (a to często są dwie zupełnie różne rzeczy).<