Life Coaching - jak wygladaja niebo i pieklo


Empowerment Coaching Blog: Jak wygladaja niebo i pieklo

Pewnego dnia Swami zapytał Shive:


– Panie, powiedz mi, jak wyglądają niebo i piekło?

– Chcesz wiedzieć? Chodź ze mną. Pokażę Ci – odpowiedział Shiva i zaprowadził go do miejsca, w którym Swami stanął przed dwojgiem drzwi.


Otworzył pierwsze. Na środku pokoju stał okrągły stół, a na nim duże naczynie z jedzeniem. Jedzenie pachniało tak aromatycznie, że Swami poczuł nieopisany głód.

Dookoła stołu siedzieli ludzie. Wychudzeni, smutni i szarzy. Każdy z nich trzymał w ręku łyżkę, która miała bardzo długą rączkę przetwierdzoną do ich dłoni. Każdy mógł sięgnąć łyżką do naczynia, ale nie mógł nasycić się jedzeniem, gdyż rączka łyżki była dłuższa, nią ręka.


Swami’ego przeszły ciarki na widok tego cierpienia i nieszczęścia.

– Własnie widziałes piekło – powiedział Shiva.


Następnie Shiva otworzył drugie dzwi. Pokój wyglądał dokładnie tak samo, na środku pokoju stał dokładnie taki sam stół, a na nim dokładnie takie samo naczynie pełne wyśmienitego jedzenia. Dookoła siedzieli ludzie z takimi samymi długimi łyżkami przytwierdzonymi do ich dłoni. Wszyscy jednak byli weseli, w świetnej formie, prowadzili ożywioną dyskusję. Pokój promieniał radością i dobrobytem.


– Nie rozumiem – powiedział Swami.

– To proste – odpowiedział Shiva.


Ci szczęśliwi ludzie nauczyli się karmić siebie nawzajem, podczas gdy tamci, chciwi, potrafią myśleć tylko o sobie.Autor Nieznany Zobacz także:

Mistrz i uczeń taki sam jak ja

Mistrz i pełny dzban


204 wyświetlenia0 komentarzy