top of page

Jak znaleźć odpowiednią, dopasowaną do siebie pracę?


Jak znaleźć odpowiednią, dopasowaną do siebie pracę?-1

Każdy z nas kieruje się czymś innym, kiedy stoi przed wyborem nowej drogi zawodowej. Mamy również inne cele i powody, dla których decydujemy się zostać w danej firmie. Niezależnie od tego, gdzie pracujemy i dlaczego, ważne jest, by wybrać zawód dostosowany do naszych potrzeb oraz zdolności. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, z pewnością pomoże Ci coach kariery.


To osoba, która pomaga każdemu, kto nie jest pewny, na jaką ścieżkę rozwoju się zdecydować. Udziela też wsparcia ludziom, którzy chcą stać się ekspertem w nowej dziedzinie — zmiana branży może wiązać się z wieloma wątpliwościami oraz trudnymi emocjami. Dzięki coachowi ten moment będzie łatwiejszy, a współpracę z tym specjalistą zakończysz wyposażony we wszystkie narzędzia niezbędne do tego, by dokonywać dokładnie takich wyborów zawodowych, jakie są dla Ciebie najlepsze.


Spójrz w głąb siebie

Coaching kariery pomaga nam odpowiedzieć na pytanie, czego tak naprawdę chcemy. Choć brzmi to banalnie, udzielenie sobie szczerej odpowiedzi jest pierwszym krokiem do tego, by czerpać satysfakcję z pracy. Niemal każdy z nas spędza w niej co najmniej osiem godzin dziennie – warto zatem poświęcić je na coś, co przynosi nam radość.


Kiedy już odpowiesz sobie na pytanie o to, czego pragniesz, coach pomoże Ci tak zaplanować swoje działania, żebyś mógł zrealizować swoje zamierzenia. Wielu z nas nie wie, od czego zacząć lub stawia przed sobą nierealistyczne cele.


Dzięki coachingowi skonfrontujesz się ze swoimi możliwościami oraz dobierzesz taki plan działania, który pozwoli Ci osiągnąć sukcesy zawodowe w Twoim własnym tempie.


Na co zwracać uwagę?

Przed rozpoczęciem nowej kariery (i współpracy z coachem) warto pomyśleć o swoich zdolnościach. Masz smykałkę do języków i uwielbiasz czytać książki? Pomyśl nad pracą w wydawnictwie. A może zawsze byłeś dobry z matematyki, a do tego lubisz technologiczne nowinki? Być może IT to coś dla Ciebie! Coaching pomoże Ci określić Twoje mocne strony,

które mogą być przydatne w pracy.


Bardzo dobrze jest też pomyśleć nad tym, czy lubimy kontakt z drugim człowiekiem. Na tej podstawie, dzięki coachingowi, wybierzemy taką karierę, dzięki której nie będziemy czuć się odizolowani lub przeciwnie — zmęczeni interakcją ludźmi w przypadku, gdy lubimy pracować w samotności.Zobacz także:


71 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page